Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: bledy AF w d70

  1. #1

    Domyślnie bledy AF w d70

    zdarzaja mi sie bledy autofocusa... tzn on uwaza ze to w co celuje jest ostra a nie jest... chodzi tu o male rzeczy z wiekszymi nie ma problemu... takie same objawy wystepuja przy roznych obiektywach wiec doszukuje sie czegos nie tak w body...
    focus nietrafia praktycznie na wszsystkich polach AF
    czy to moze jakis syf na czujnikach czy co???
    D270 + MB | 12-24 | 17-50 | 70-200VR | SB 826
    www.slubfotki.pl - zdjęcia ze slubu NIKONem

  2. #2

    Domyślnie

    jesli lapiesz ostrosc na bardzo maly przedmiot to on nie widzi tego przedmiotu i ustawic moze ostrosc na to co jest tlem, to jest norma w D70 jak i w innych lustrzankach amatorskich, ale to sie tyczy bardzo malych przedmiotow

  3. #3

    Domyślnie

    nawet w instukcji jest o tym wzmianka...
    forum.niekojarze.pl

  4. #4

    Domyślnie

    no tak tylko ze kiedys nie bylo z tym problemu
    D270 + MB | 12-24 | 17-50 | 70-200VR | SB 826
    www.slubfotki.pl - zdjęcia ze slubu NIKONem

  5. #5

    Domyślnie

    Ja kiedys temat przerabialem i zauwazylem ciekawa rzecz; probowalem sfotografowac malutki paczek na galazce, gdy trzymalem aparat w poziomie to AF nie dawal rady ustawic ostrosci i ostrzyl na to co bylo tlem, ale jak ustawlem puszke w pionie to ustawial ostrosc. Ten paczek na galazce byl delikatnie podluzny, zatem przy bardzo malych przedmiotach ma znaczenie to jaki maja ksztalt i jak puszke se ustawi. W takich wypadkac jednak najlepiej ostrzyc na MF

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fridrih
    gdy trzymalem aparat w poziomie to AF nie dawal rady ustawic ostrosci i ostrzyl na to co bylo tlem, ale jak ustawlem puszke w pionie to ustawial ostrosc.
    Hehe, ja mam to samo, ale trochę na odwrót, bo czasem AF się gubi gdy aparat jest w pionie

    To chyba przypadłość tego modelu

    Pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie

    zalezy jaki ksztalt ma fotografowany obiekt i jak jest ulozony(pion czy poziom). To nie jest przypadlosc ... tak dzialaja uklady AF. W D200 i w D2x pewnie jest lepiej...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fridrih
    W D200 i w D2x pewnie jest lepiej...
    Bawilem sie przez chwile i D70 i D2X i w moim odczuciu jest roznica - D2X wydawal mi sie nieomylny i sprawial wrazenie jak by nie focusowal - bo focus byl zawsze . Zaznacze tylko ze d70 mial kitowy obiektyw a d2x 17-35/2.8
    MCC

  9. #9

    Domyślnie

    To mialem na mysli tylko kaski brakuje na taki sprzet... A co do AF w D2x to sa 2 skoki technologiczne wyzej zatem musi byc dobrze

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2006
    Miasto
    Zielonka
    Posty
    123

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mcc
    D2X wydawal mi sie nieomylny i sprawial wrazenie jak by nie focusowal - bo focus byl zawsze . Zaznacze tylko ze d70 mial kitowy obiektyw a d2x 17-35/2.8
    Ponieważ aparat ustawia ostrość przy otwartej przesłonie to jasnośc obiektywu ma duże znaczenie przy autofocusie. Właściwie to przy ręcznym też

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •