PDA

Zobacz pełną wersję : odbitki z D 50



piterdm
21-08-2006, 15:12
Jak w temacie, chodzi mi o jakość zdjęć (odbitek) z tego aparatu, oraz czy zanim sie zaniesie zdjęcia do wywołanie trzeba jeszcze coś zmieniać. Pytam bo zanoszę się z zamiarem kupna tej maszynki a widziałem odbitki co prawda z kompaktu cyfrowego i jakość była tragiczna. Czy jakościowo są takie jak z analoga?

aries.mehehe
21-08-2006, 21:03
Jakie duże odbitki masz na myśli? Sądzę, że do 20x30 nie zobaczysz różnicy...

Markysz
21-08-2006, 21:33
powiem tylko ze odbitka 30x45 z D50 jest naprawde dobrej jakosci :lol:

vuki
22-08-2006, 11:56
a ja ci zrobie kompaktem b.dobre zdjecie!
80% zalezy od ... tego czegos co jest przytwierdzone do aparatu ... czlowieka :lol:

BlingBling
22-08-2006, 12:04
Ja niedawno robilem odbitki 20x30. Jakosc super zadnych problemow. Nieiwele wczesniej robilem odbitki 30x45 tak samo. Zdjecie rewelka ostre itd.Niedawno pokusilem sie na odbitke 50x70 :D Przyszla wczoraj. Zdjecie bylo obrabiane z nefa, obrobilem troszke wiadomo kontrast i te sprawy, pozniej powiekszylem do pliku jakies 5000x4000 czy jakos tak w okolicach i ciut wyostrzylem. Odbitka 50x70 rowniez rewelacja. Patrzysz z 10 centymetrow na zdjecie i nie widzisz zadnych strat jakosci. Polecam ta maszynke jesli chodzi o odbitki:PP

Markysz
22-08-2006, 12:12
BlingBling móglbysm mi powiedziec jak powiększyłes plik do 5000x4000. Mam zamiar na dniach wywołac własnie taką duzą odbitke. Co powinienem zrobic?

BlingBling
22-08-2006, 12:18
Markysz, PS. Image---> image size ---> wpisujesz rozmiar zdjecia 110% i samo sie powieksza o 10%. Powiedzmy ze musisz powiekszyc o 10 razy czyli 10 takich samychcykli. Mozesz stworzyc akcje wtedy jest szybciej :) Pozniej wyostrasz troszke i lux ;)

piterdm
22-08-2006, 14:01
ale czy przy tradycyjnych wymiarach odbitek trzeba coś ingerować w zdjęcia zanim się zaniesie do wywołania ( kolor, ostrość, itp.)?

BlingBling
22-08-2006, 16:55
piterdm, nie. Jesli dasz tzw. surowe zdjecia wyjda super warantuje ze bedziesz zadowolony.

bartecky
22-08-2006, 18:56
przy w miarę skalibrowanym monitorze fotki bedą dokładnie wygladać jak na ekranie
a konkretnie co do odbitek to nawet ostatnio robiłem 20x30, część pełne klatki częściowo cropy rzędu 75-80%, a jakby tego było mało były to jpeg-i w kompresji normal (zaufałem uf uf kenowi) i... naprawdę jakościowo nie ma NIC do zarzucenia (nie wierzycie spróbujcie sami 8))

odie83
28-08-2006, 21:41
ale czy przy tradycyjnych wymiarach odbitek trzeba coś ingerować w zdjęcia zanim się zaniesie do wywołania ( kolor, ostrość, itp.)?
To zależy. Jeśli chcesz dać kilka - kilkanaście zdjęć, to warto troszkę przy kontraście pogrzebać i ewentualnie wyostrzyć, ale jeśli to ma być duża ilość zdjęć, to już jest strata czasu...