PDA

Zobacz pełną wersję : Ocena HDR'a



Seeth
29-01-2009, 13:58
Witam, mam małą prośbę do Was, mianowicie, jak oceniacie tego HDR'a nie mówię tutaj o kadrze czy o temacie zdjęcia tylko o samym "zrobieniu HDR'a" Czy wygląda sztucznie czy jak na HDR to może być?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img144.imageshack.us/img144/4275/tarashdril5.jpg)

wigi
29-01-2009, 14:03
może być :)

Seeth
29-01-2009, 14:09
może być :)

Dzięki, ale coś poprawić by się w nim przydało jeszcze? Ostatnio naczytałem się tych wątków na temat HDR'ów że już sam nie wiem ;)

sote
29-01-2009, 14:13
pokaz z czego to bylo poskladane, bo cos mi sie wydaje ze tu i bez HDRa by sie dalo ;) czy nie?

Seeth
29-01-2009, 14:23
Standardowo z 3 zdjęć to było robione, -2,0,2 EV. Na zdjęciu z ekspozycja 0 EV niebo było niemalże całkowicie przepalone a i w cieniach za wiele szczegółów nie było, a jak chciałem z tego jednego zdjęcia wyciągnąć szczegóły w cieniach to nieprzyjemny szum powstawał, dlatego postanowiłem zrobić z 3 zdjęć jedno. No a zdjęcie jeszcze robione aparatem starszej generacji gdzie rozpiętość tonalna matrycy jest mniejsza jak w D3 czy D700 ;)

pt240
29-01-2009, 14:29
jako HDR pasuje, ale widzisz ze galezie drzew sa lekko poruszone nieostre

waw102
29-01-2009, 21:53
Generalnie może być, chociaż myślę że można byłoby trochę przyciemnić.

Pershing
29-01-2009, 22:59
Ja w tym zdjęciu HDR-a nie widzę, a to znaczy, że dobrze wyszło. Można faktycznie delikatnie przyciemnić i bedzie git

Seeth
29-01-2009, 23:01
Ja w tym zdjęciu HDR-a nie widzę, a to znaczy, że dobrze wyszło. Można faktycznie delikatnie przyciemnić i bedzie git

No to chyba dobrze mi wyszedł ale faktycznie troszkę za jasny. Dzięki za opinie ;)