PDA

Zobacz pełną wersję : rozmiary Alphy



Beleg
21-01-2009, 18:37
Witam
Chcialbym prosić kogoś kto ma starą wersję Alphy o zmierzenie komory na aparat. Zastanawiam się jak bardzo zostala mniejszona.
pozdrawiam

mini21
21-01-2009, 20:23
Mój insert ma szerokość ok. 30 cm, wysokość ok. 22 cm i głębokość ok. 16 cm

Beleg
21-01-2009, 21:53
Dzięki wielkie. W takim razie chyba znalazlem w Wawie starą Alphę, bo ma insert na sprzęt 29x18x15. Może wymiary rozjaśnią w końcu zamieszanie z Alphą. Pozdrawiam

mini21
21-01-2009, 21:57
To najprawdopodobniej stara Alpha.
Mój insert już się porządnie rozciągnął.

I potwierdzam, nowa Alpha ma mniejszy insert (dla tych, którzy mają wątpliwości).

Fr@ntz
30-01-2009, 19:15
Wrzucę dla potomnych zdjęcie starej Alphy z komorą photo 17x30cm:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img222.imageshack.us/img222/1903/snikkor702101pn7.jpg)
W środku D80 z N18-70 z tulipanem, N50/1.8, N70-210/4.5-5.6 i SB600 w firmowym etui. Ponadto jeszcze w rogu siedzi osłona przeciwdeszczowa.

Beleg
30-01-2009, 22:31
I jeszcze pozostaje sporo miejsca. Gość u którego kupilem swoją Alphę twierdzi, że nic takiego jak nowa Alpha nie istnieje. Wątki na forum mówią inaczej...

Beleg
30-01-2009, 22:34
A mam jeszcze pytanie do Fr@ntza, chociaż troche nie miejsce... Widzę, że masz w stopce Benro A-197N6. Zastanawiam się nad jego kupnem i w sumie w tym momencie wybieram między nim a tańszą Sharpą 600R. W sumie nie dysponuje dużymi pięniędzmi na statyw, ale jeśli jest Benro jest solidniejsze to wezmę pod uwagę. Możesz napisać o swoich odczyciach?

Fr@ntz
30-01-2009, 23:51
Przynajmniej na razie jestem z niego bardzo zadowolony, tym bardziej, że udało mi się w Fotoformie (http://www.fotoforma.pl/) załapać na promocje i wyrwałem nogi z tego co pamiętam za 199zł. Poza tym w porównaniu z Sherpą wydaje mi się solidniej wykonany. Plusem jest też odginana kolumna główna co dla mnie było bardzo istotne.

mini21
31-01-2009, 00:46
Co do statywu....
Piszę to już któryś raz, ale powtórzę, żeby ludzie nie popełniali błędu.

Miałem Sherpę 750 i jest to porażka.
Ten statyw gibał się na wszystkie strony, nóżki są niewygodne i ogólnie nie polecam.
Odnoszę to też do wersji 600R, ponieważ dużo się one nie różnią.

Mam teraz Benro i jestem bardzo zadowolony.