PDA

Zobacz pełną wersję : Fundacja "Mam marzenie"...



Strony : [1] 2

BOSS
10-01-2009, 21:19
-------------------------------------------------------------

Stan wpłat na dzień 06 marca 2009 - 4050.00 PLN

Jak wszyscy wiemy, marzenie zostało spełnione. Ola otrzymała wymarzony aparat
Nikon D90 z dodatkami.

-------------------------------------------------------------

Zbiórka na aparat dla Oli z fundacji "Mam marzenie"

Mail od fundacji "Mam marzenie""

"Szanowni użytkownicy forum Nikona;

zwracam się do Państwa w imieniu warszawskiego oddziału Fundacji Mam
Marzenie. Nasza Fundacja powstała jako kolejne ogniwo światowego ruchu
spełniania marzeń dzieci w wieku od 3 do 18 lat, cierpiących na choroby
zagrażające ich życiu. Powstała, aby wnieść w życie chorego dziecka i
jego rodziny, uczucie radości i nadziei, by choć na chwilę mogli
zapomnieć o wielkiej tragedii. Dzięki ludziom otwartym na krzywdę i
wiedzionym postawą humanizmu oraz bezinteresownej pomocy w ciągu 5 lat
istnienia Fundacji spełniliśmy około 1900 marzeń dzieci z całej Polski.

Chciałabym zaprosic Was do współuczestniczenia w spełnianiu dziecięcych
marzeń. Nasza Marzycielka Ola to bardzo sympatyczna i otwarta 17 latka.
Bardzo lubi malowac i robic zdjęcia.Trzeba dodac ze te zdjęcia pomimo,
że są robione aparatem w telefonie lub zwykłym aparatem mają w sobie
nutkę spontaniczności, pewną głębię, a proste elementy układają się w
całośc. Rozmowa z Olą o fotografii to sama przyjemnośc, przez każde
słowo przebija entuzjazmem. Kiedy przeszliśmy w rozmowie do kwestii
marzenia, dziewczynka nie zatanawiała się długo czego tak na prawdę
pragnie: lustrzanka cyfrowa. Chciałaby też bardzo aby ktoś wprowadził ją
w tajniki sztuki fotografii.

Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o pomoc w realizacji marzenia
Oli.


Więcej informacji o Oli oraz innych Marzycielach znajduje się na
stronie: http://mammarzenie.org (http://mammarzenie.org/) w zakładce „Nasi Marzyciele”
oddział Warszawa. (informacja o Oli pojawi się w ciągu kilku dni)
Licząc na wielkie serce ludzi dobrej woli, dołączam serdeczne
pozdrowienia w imieniu Fundacji Mam Marzenie i swoim własnym.

wolontariusz
Brzoza Katarzyna"

A więc do konkretów:marzeniem Oli jest Nikon (a jakże by inaczej ;) ) D90 wraz z kitem 18-105VR, kartą pamięci i dodatkową baterią. To jest nasz cel, do którego będziemy starać się dążyć aby pomóc Oli w spełnieniu tego marzenia!

Szukałem ale sie nie dopatrzyłem (chyba, ze słabo szukałem :-)) czy coś takiego zadziałało na naszym forum.
Na Canonie to działa: http://canon-board.info/showthread.php?t=34773
Tutaj akurat chodziło o spełnienie marzeń zwiazanych z zakupem aparatu (niejednokrotnie określonego modelu), ale i zorganizowanie jakiejś sesji fotograficznej?


Tu Koledzy z Canona maja pole do popisu: http://www.mammarzenie.org/warszawa/2008/natalia_c.php

A więc działamy! Wszelkie dane potrzebne do wykonania przelewu są podane w linku na początku tego posta. Codziennie będzie też podawana informacja o kwocie jaką już udało się zebrać. Patronat i swojego błogosławieństwa udziela nam też NKP :), które użycza swojego konta bankowego do dokonywania wpłat na rzecz marzenia Oli.

mikkay
10-01-2009, 21:41
Jestem za. Ludzi na forum jest multum, niech większość wpłaci po 1zł, 2zł to można trochę sprzętu kupić....

robroy80
10-01-2009, 21:57
3 x TAK!!!
ja ze wzgledu na fakt ze przebywam za granica, ze swojej strony jedynie moge zaofiarowac na chwile obecna wplate na zrzute. chocby nagroda mialby byc jeden usmiech za to takiego dziecka!! pomysl jest baardzo dobry i czekam na dalszy rowoj sytuacji i mam nadzieje zywa i szczera reakcje innych uzytkownikow. skoro stac nas na aparay za tysiace zlotych to i stac nas na poswiecenia 5zl dla radosci takich dzieci.
PS. BOSS - spot on :)

BOSS
10-01-2009, 22:01
Z atkiej sesji np. wrzucić na forum kilka zdjeć i od razu zrobi sie miło, i nam i dziecku :-)
Ciekawy jestem jak inni forumowicze się na to zapatrują?

Karl Johansson
10-01-2009, 22:22
Również jestem za :]

Ostatnio nawet chodzi za mną pomysł zrobienia jakichś zdjęć, więc jak jakiś dzieciaczek, albo piękna niewiasta z marzeniem ;) będzie chciał/a, to chętnie ;]
A i jakaś złotóweczka, czy nawet dwie (;) ) się znajdą :]

W każdym razie - chętnie, dopiszcie do listy mnie :]

admin
10-01-2009, 22:23
Ja nie mam nic przeciwko. Potrzebuje tylko osoby ktora sie tym zajmie.

BOSS
10-01-2009, 22:26
No to błogosławieństwo szanownej Góry mamy :-)
Dzieki Piotrze, zobaczymy co reszta na to.

ku6i
11-01-2009, 04:11
Popieram!

snaperius vulgaris
11-01-2009, 09:53
Sesja odpada-nie chcę krzywdzić dziecka;-) ale do aparatu mogę się dołożyć.

sdnk
11-01-2009, 10:47
w pełni popieram.

Framek
11-01-2009, 11:43
To szukamy osoby, która ogarnie organizację zbiórki.

BOSS
11-01-2009, 16:54
To szukamy osoby, która ogarnie organizację zbiórki.

Sądzę, że w zbiórką kasy trzeba ubrać kogoś kto ma dłuższy staż na forum. Myslę, że moderator byłby odpowiedni.

sailor
11-01-2009, 17:07
Coś takiego zdarzyło się na naszym forum z rok temu (a może to już dwa lata temu było?), kiedy to spełnialiśmy marzenie pewnej dziewczynki - imienia niestety nie wspomnę, która to chciała zostać gwiazdą filmową. Wszystko działo się w teatrze w PKiN przy czynnym zaangażowaniu aktorów teatralnych, a my (czyli forumowicze) robiliśmy za stado paparazzi.

w poznaniu niestety podoba akcja nie wyszla ze wzgledu na stan zdrowia dziewczynki ..

idea pomocy ze wszech miar sluszna a pomoc tej konkretnie fundacji jak najbardziej wskazana

Boryszuk
11-01-2009, 17:08
Ja rowniez chetnie cos dorzuce. Mam pare groszy na polskim koncie wiec z przelewem nie bedzie wiekszego problemu.

kasiasty_wojtek
11-01-2009, 17:13
Ja takze sie dopisuje do wplaty (tylko bez skojarzen z nickiem ,echh powinienem zmienic:/)

BOSS
11-01-2009, 19:47
Wysłałem maila do osób odpowiadzialnych w różnych regionach z pytaniem czy są zainteresowani i ewentualną informację zwrotną czy widzą o jakiś marzeniach "z naszej branży" :-)
Jak tylko otrzymam odpowiedź to dam znać.

Cała operacja ma sens tylko w przypadku szerokiego zainteresowania i odzewu !

Nadal jest poszukiwany odpowiedzialny chętny na ewentualnego skarbnika.

kacperek
12-01-2009, 03:33
Ja dorzucę jeszcze jedną marzycielkę: http://www.mammarzenie.org/katowice/2008/justyna2.php - marzenie Profesjonalna sesja fotograficzna.

BOSS
13-01-2009, 13:13
Zgodnie z obietnicą cytuję zwrotne dwa maile którego otrzymałem od fundacji:

"bardzo dziękujemy za chęć wsparcia Fundacji.
My mamy spotkanie z dziewczynką, która albo marzy o aparacie albo o
profesjonalnym kursie fotograficznym.
Musimy jeszcze zweryfikować marzenie.
Na pewno się odezwę.

Pozdrawiam marzycielsko,

Anna Opasińska
o/Warszawa"

i drugi:
"Serdecznie witam!!
Bardzo się cieszę z tak cennej inicjatywy. Przyznam, że marzenia
fotograficzne zdarzają sie niezbyt często, nie mniej jednak sie pojawiają
od czasu do czasu.
Pomysł wspaniały, będę pamiętać o Państwa chęci pomocy. Prześlę Państwa
maila do koordynatorów wszystkich oddziałów FMM, żeby dzieci z takimi
marzeniami mogły trafić pod Państwa "opiekę".
Pozdrawiam
Agnieszka Suder"

Czy nadal jest zaineresowanie?

Sebastiann
13-01-2009, 13:28
Jest, z mojej strony jak najbardziej.

snaperius vulgaris
13-01-2009, 13:35
Działaj, działaj.Jak będą konkrety to i pewnie więcej chętnych się znajdzie.

papajpo
13-01-2009, 13:38
Pomysł bardzo bardzo fajny...

BSKraków
13-01-2009, 14:34
jestem na tak , też się dorzucę :)

sebah
13-01-2009, 23:14
rowniez jestem na tak

BOSS
13-01-2009, 23:42
Fajnie, że chetnych przybywa :-)
Jak tylko dostanę jakąś informację od któregoś z kordynatorów o marzeniu dotyczącym fotografii to dam znać.

kijas
13-01-2009, 23:45
Tak !

Kijas

2Cresky
13-01-2009, 23:46
ja też bardzo chętnie wspomogę :)

Przemek Paśnik
13-01-2009, 23:53
Gorąco popieram, w razie potrzeby służę pomocą :-)

BOSS
15-01-2009, 17:30
Więc psrawy się mają następująco:
Dzwoniła do mnie przed chwilą dziewczyna z fundacji z informacją, że mają taką dziewczynkę która marzy o własnym aparacie. Co prawda tego marzenia jescze nie ma stonie fundacji (podobno), ale ma się pojawić- to raz.
Dwa - dziewczynka jest z Warszawy.

Właśnie doszedł mail:

"Szanowni użytkownicy forum Nikona;

zwracam się do Państwa w imieniu warszawskiego oddziału Fundacji Mam
Marzenie. Nasza Fundacja powstała jako kolejne ogniwo światowego ruchu
spełniania marzeń dzieci w wieku od 3 do 18 lat, cierpiących na choroby
zagrażające ich życiu. Powstała, aby wnieść w życie chorego dziecka i
jego rodziny, uczucie radości i nadziei, by choć na chwilę mogli
zapomnieć o wielkiej tragedii. Dzięki ludziom otwartym na krzywdę i
wiedzionym postawą humanizmu oraz bezinteresownej pomocy w ciągu 5 lat
istnienia Fundacji spełniliśmy około 1900 marzeń dzieci z całej Polski.

Chciałabym zaprosic Was do współuczestniczenia w spełnianiu dziecięcych
marzeń. Nasza Marzycielka Ola to bardzo sympatyczna i otwarta 17 latka.
Bardzo lubi malowac i robic zdjęcia.Trzeba dodac ze te zdjęcia pomimo,
że są robione aparatem w telefonie lub zwykłym aparatem mają w sobie
nutkę spontaniczności, pewną głębię, a proste elementy układają się w
całośc. Rozmowa z Olą o fotografii to sama przyjemnośc, przez każde
słowo przebija entuzjazmem. Kiedy przeszliśmy w rozmowie do kwestii
marzenia, dziewczynka nie zatanawiała się długo czego tak na prawdę
pragnie: lustrzanka cyfrowa. Chciałaby też bardzo aby ktoś wprowadził ją
w tajniki sztuki fotografii.

Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o pomoc w realizacji marzenia
Oli.


Więcej informacji o Oli oraz innych Marzycielach znajduje się na
stronie: http://mammarzenie.org w zakładce „Nasi Marzyciele”
oddział Warszawa. (informacja o Oli pojawi się w ciągu kilku dni)
Licząc na wielkie serce ludzi dobrej woli, dołączam serdeczne
pozdrowienia w imieniu Fundacji Mam Marzenie i swoim własnym.

wolontariusz
Brzoza Katarzyna"


Czyli sprawa nabiera tempa, no jeśli znajdzie sie oczywiście większe zainteresownie :-)

Tak na marginesie jak przeglądałem forum Canona to całkiem sprawnie im to idzie. Jestem przekonany, że i My damy radę :-)

W związku z powyższym poszukiwany jest w trybie pilnym ktoś kto np. ma nie używane konto w jakimś banku i chciałby się zająć zbiórką pieniążków od ofiarodawców i np. raz dziennie poinformować ile mamy kasiorki uzbieranej (i jeśli sobie tego życzycie) kto wpłacił. Ale to sprawa do omówienia.
Ja się nie wychylam ze zbieraniem pieniążków bo nie posiadam jakiegoś "zbędnego " konta w banku (trzeba by założyć) , a druga sprawa to myślę, że zbiórką pieniążków powinien się zająć ktoś z większym "dorobkiem" i zaufaniem ogółu.

To tyle tytułem wstępu.

Jeśli można to poprosiłbym któregoś z moderatorów o przyklejenie tego wątku na początek działu. Chodzi o rozpropagowanie idei.

gryson
15-01-2009, 17:44
Ja mam konto na tyle nieużywane, że nawet hasła do niego gdzieś zgubiłem, więc nie będę ryzykował, że kasa tam "utknie", ale chętnie dorzucę swój przysłowiowy grosz do spełnianego marzenia, pomysł mi się bardzo podoba :)

BOSS
17-01-2009, 21:52
Widzę, że oprócz kilku osób brak jest zainteresowania?
Czyli co, dajemy sobie spokój?

fIlek
17-01-2009, 22:00
Ja również jestem za, zwłaszcza, jak się sprecyzował cel. Jakby co mam w ramach zwykłego rachunku nieużywany lokacyjny, więc łatwo byłoby pilnować porządku.

timi
17-01-2009, 22:01
Mogę się dorzucić , nie ma sprawy. Fajnie będzie spełnić jedno z marzę tych dzieciaków.:-D

Karl Johansson
17-01-2009, 22:03
ja podtrzymuję deklarację, choć raczej skromnie bardzo wesprzeć mogę ze względu na okoliczności niezależne ode mnie. Ale grosz do grosza....;]

BOSS
17-01-2009, 22:05
Ja również jestem za, zwłaszcza, jak się sprecyzował cel. Jakby co mam w ramach zwykłego rachunku nieużywany lokacyjny, więc łatwo byłoby pilnować porządku.

To fajnie !
Czyli rozumiem, że mógłbyś się zająć ewentualną zbiórką?
Ja oczywiście ze swojej strony służę wszelką pomocą.

Framek
18-01-2009, 09:29
up.

darsedz
20-01-2009, 11:30
a czy w ramach tego forum lub NKP nie można by uruchomić jakiegoś specjalnego konta na takie właśnie akcje?

chętnie się dorzucę...

jacek.gold
20-01-2009, 11:30
wiec proponuję ustalić kilka faktów:
-nowy czy używany
-d40 z kitem czy coś lepszego
-zbieramy czy nie?

na znanym portalu jest d40 z kitem za 850 i na gwarancji
myślę że jest to kwota szybka do zorganizowania
chyba ze forumowicze są ambitni i tylko nówki proponuja

darsedz
20-01-2009, 11:34
jestem za sprzętem nowym, typ aparatu - bez przesady - d40+kit :)

BOSS
20-01-2009, 14:48
a czy w ramach tego forum lub NKP nie można by uruchomić jakiegoś specjalnego konta na takie właśnie akcje?

chętnie się dorzucę...

Sąszę, ze jest to bardzo dobry pomysł.

Co do marzeń dzieci...
Zaraz skontaktuję się z tą wolnotariuszką z Warszawy, czy sprawa marzenia się wyklarowała.
Co do zakupów to takie D40 + kit, jakaś torba i karta będzie spoko.
Dam znać jak tylko coś się dowiem.

BOSS
20-01-2009, 15:06
Rozmawiałem przed chwilą z Pania Kasia która zajmuje się Olą:
http://mammarzenie.org/warszawa/2009/ola_m.php

Oli marzy się lustrzanka cyfrowa marki NIKON :-)
Zasugerowałem myślę zgodnie z Waszymi opiniami D40 z kitowym obiektywem oraz osoba która ją wprowadzi w arkana fotografii, czyli trochę nauczy i opowie o radości fotografowania.


Czyli co?
ZACZYNAMY na ostro?

Do moderatorów.
Nie wiem jak śadzicie, zakładomy nowy wątek np: "Forumowa zbiórka na spełnienie marzenia"... czy jakoś inaczej, oraz jesli tak to może przykleić dla większego odzewu?
Pozdrawiam,
Jurek.

kronos28
20-01-2009, 15:28
temat juz widze przyklejony - proponuje pozostać w tym temacie a w razie W sie go posprzata. Akcja jak najbardziej zacna :) może byc D40 - na pocvzątek wystarczy bez problemu :)

BOSS
20-01-2009, 15:31
No właśnie... dzięki za przyklejenie :-)
Jestem przekonany, ze dla dziewczynki D40 z kitem , torbą i kartą jest najlepszym wyborem.

djjaca
20-01-2009, 15:44
Jestem z Wami.
Bardzo chętnie się dołożę do spełnienia marzenia.

jacek.gold
20-01-2009, 15:45
jest temat są deklaracje nie ma konkretów

BOSS
20-01-2009, 15:53
jest temat są deklaracje nie ma konkretów

Momento, czekamy na konto-dawcę.
Naopisałem do admin-a czy może dałoby się przez NKP i przy okazji sygnowanie tym logo całej akcji.

Generalinie, proszę ludzi o dobrym sercu o śledzenie wątku :-)

autograf
20-01-2009, 19:26
Możesz na mnie polegać.

tomekudla
20-01-2009, 19:57
Chętnie też się dorzucę, sam wiem jak bardzo czekałem i zależało mi na lustrze. A jak musi zależeć choremu dziecku?
To się musi udać!

eef
20-01-2009, 20:10
ja też w to wchodzę - jeszcze parę osób i po troszku uzbieramy, co trzeba :)

nin
20-01-2009, 20:59
no ja oczywiscie tez w to wchodze! :D

hackermuz
20-01-2009, 23:14
nie ma opcji żeby się nie dorzucić :)

BSKraków
20-01-2009, 23:20
ja również podtrzymuję deklarację

BOSS
21-01-2009, 00:35
Oczywiście jeśli nie znajdziemy chętnego na skarbnika to można robić zbiórkę na konto fundacji, oni zakupia aparat. Takie informację użykałem od koordynatorki z fundacji Pani Kasi.
Myślę jednak, że najlepiej jak zbierzemy razem, zakupimy i wręczymy (delegacja) sami prezent.

darsedz
21-01-2009, 01:13
moim zdaniem też to będzie lepiej wyglądało... własne konto, zakup u hesji z rabatem, może Dyrekcja dorzuci jakiś gadżet NKP i ze nabitych 100 darmowych postów na forum :P

pinokio
21-01-2009, 01:21
Popieram!
Tylko żeby nie skończyło się na postach...

wilk325
21-01-2009, 01:47
Popieram!
Tylko żeby nie skończyło się na postach...

No właśnie.
Jestem za i czekam na nr konta.

marbed
21-01-2009, 14:55
Ja również jestem za, zwłaszcza, jak się sprecyzował cel. Jakby co mam w ramach zwykłego rachunku nieużywany lokacyjny, więc łatwo byłoby pilnować porządku.

Jestem za i jak widziałem to filek proponował że ma "wolne konto" więc siłą rzeczy musiałby się podjąć pilnowania jak to powiedział porządku.

......poszukiwany jest w trybie pilnym ktoś kto np. ma nie używane konto w jakimś banku ......zbiórką pieniążków powinien się zająć ktoś z większym "dorobkiem" i zaufaniem ogółu........


filek do tablicy :)

BOSS
21-01-2009, 18:30
Tytułem sprostowania:

Dostałem maila od koordynatorki z fundacji ze sprostowaniem jak wygląda procedura:

"Pod spełnionym marzeniem kryją się tylko nowe rzeczy -faktura+gwarancja
<zakupu może dokonac fundacja [zebrane pieniądze przelewa sie wtedy na
konto fundacji z dopiskiem na jakiego marzyciela)
-( ewentualnie przedstawiciel forum może kupic aparat i przekazac
(wskazany przez Olę)go wraz z wolontariuszami dziewczynce.

Te kwestie pewnie uzgodnimy już przy końcu.

Jesli chodzi o propozycje, że ktos Olę dodatkowo wprowadzi w fotografie,
nauczy obsługi aparatu, pokaże kilka trików ;) uważam za bardzo dobry
pomysł. W środę zadzwonie do Oli i ją o tym poinformuje."

Co do zbiórki to tak jak pisałem My załatwiamy wszystko od A do Z lub:

"Jeśli chodzi o przelew, pisałam o całej kwocie. Czyli w kolejności:
jedna osoba zbiera wszystkie pojedyncze kwoty na prywatne konto, później
łączna suma (w tytule przelewu marzenie Oli) przelewana jest na konto
fundacji i wtedy fundacja kupuje marzenie (w tym wypadku aparat). taka
kolejnośc bardzo ułatwia sprawę."

Wolę zamieścić treść maila, zeby nie było, że coś namieszałem niechcący :-)

JK
21-01-2009, 20:02
Po krótkiej naradzie konto się znalazło.

NKP udostępni w tym celu konto Stowarzyszenia. Wpłat można dokonywać już od tej chwili na nasze stowarzyszeniowe konto, wpisując jako tytuł wpłaty/przelewu tekst: "Mam marzenie". Kompletne dane konta znajdziecie na naszej stronie: http://www.nikonklub.pl/?/content/read/kontakt.html. Wszelkie wpłaty będą ewidencjonowane i codziennie wieczorem, w pierwszym poście tego wątku, znajdziecie aktualną sumę dokonanych wpłat. Jak już zbierzemy odpowiednią kwotę, to Sławek poszuka czegoś odpowiedniego. Kto jak nie On miałby to zrobić? :wink: Oczywiście będzie to sprzęt nowy i z kompletną gwarancją Nikona.

hackermuz
21-01-2009, 20:04
na moje oko to najlepiej, żebyśmy wiedzieli jaki aparacik i sami kupujemy wiadomo gdzie i przekazujemy :)
Jacku cytując "przedstawiciel forum może kupic aparat i przekazac (wskazany przez Olę)" czyli wychodzi na to, że powiedzą nam co i będziemy wiedzieli ile trzeba uzbierać :)

fIlek
21-01-2009, 20:07
Jestem za i jak widziałem to filek proponował że ma "wolne konto" więc siłą rzeczy musiałby się podjąć pilnowania jak to powiedział porządku.



filek do tablicy :)

Jak widać NKP wszedł w temat, więc nie ma problemu :) Ja nie rzucam słów na wiatr, więc gdyby coś było nie tak, to nadal oferuję swoje konto. Zbiórka pod auspicjami NKP jest świetnym pomysłem i do tego jednym ze statutowych zadań tegoż Stowarzyszenia.

BOSS
21-01-2009, 20:09
Po krótkiej naradzie konto się znalazło.

NKP udostępni w tym celu konto Stowarzyszenia. Wpłat można dokonywać już od tej chwili na nasze stowarzyszeniowe konto, wpisując jako tytuł wpłaty/przelewu tekst: "Mam marzenie". Kompletne dane konta znajdziecie na naszej stronie: http://www.nikonklub.pl/?/content/read/kontakt.html. Wszelkie wpłaty będą ewidencjonowane i codziennie wieczorem, w pierwszym poście tego wątku, znajdziecie aktualną sumę dokonanych wpłat. Jak już zbierzemy odpowiednią kwotę, to Sławek poszuka czegoś odpowiedniego. Kto jak nie On miałby to zrobić? :wink: Oczywiście będzie to sprzęt nowy i z kompletną gwarancją Nikona.

No to rewelacja !!!
Wielkie dzięki Panowie !
Ja zaraz w takim razie robie wpłatę :-)

Naprawdę Ciesze się, że się udało :-)

BOSS
21-01-2009, 20:12
Jak widać NKP wszedł w temat, więc nie ma problemu :) Ja nie rzucam słów na wiatr, więc gdyby coś było nie tak, to nadal oferuję swoje konto. Zbiórka pod auspicjami NKP jest świetnym pomysłem i do tego jednym ze statutowych zadań tegoż Stowarzyszenia.

Według mnie pozwala to również zaistnieć tak gdzie nas jeszcze nie było (a co... tylko Canon-board może :-))
Jeszce raz wielkie dzięki dla admina, hesji oraz moderatorów których trochę nękałem :twisted:

hackermuz
21-01-2009, 20:15
Generalnie konto mamy to działamy :)

iya
21-01-2009, 20:23
Pieniądze przelane. Pozdr.

hackermuz
21-01-2009, 20:25
ja też wyczyściłem :) teraz byle do wypłaty i pomagamy dalej :) powiem Wam morda mi się cieszy z tego powodu :)

BOSS
22-01-2009, 00:07
powiem Wam morda mi się cieszy z tego powodu :)

Powiem Ci, że mnie też, że wreszcie wystartowało :-)

JK
22-01-2009, 00:11
Jutro powinny się pojawić na koncie pierwsze wpłaty. Zobaczymy co zdziałamy.

djjaca
22-01-2009, 00:11
A jeszcze większa radość będzie gdy przekażemy aparat :mrgreen:

BOSS
22-01-2009, 00:15
ja też wyczyściłem :) teraz byle do wypłaty i pomagamy dalej :) powiem Wam morda mi się cieszy z tego powodu :)


Jutro powinny się pojawić na koncie pierwsze wpłaty. Zobaczymy co zdziałamy.

Jestem przekonany, ze nad się buźki uśmiechą gdy zobaczymy zdjęcia z przekazania sprzętu Oli.
Zdziałamy !!!
Jestem pewny ! Zobaczysz za parę dni ile kasiorki się uzbiera :-)

Framek
22-01-2009, 00:24
Brawo Panowie! Teraz wpłacać! :)

Tylko niech ktoś napisze w pierwszym poście, że trzeba wpisać tytuł przelewu: "Mam marzenie".

hackermuz
22-01-2009, 00:37
Ja zrobiłem z tego akcję wśród znajomych, jedna już na pewno przelewik zrobiła, druga ma zrobić :) w sumie to wiadomo na jaki aparacik zbieramy, w sensie Ola ma wybrany czy, że tak powiem "my wybierzemy" ;) Psikus będzie jak się okaże, że to ma być C ;) Ale nie ważne co, ważne żeby sprawiło jej radość i stało się narzędziem do świetnych zdjęć :)

BOSS
22-01-2009, 00:48
W ramach uściślenia:
Ja proponowałem D40 + kit + karta + torba...
ale, cytat z maila od koordynatorki, Pani Kasi:

"Jeżeli chodzi o decyzje Oli, to pewnośc co to będzie za aparat i model
będzie w piątek. Spotykam sie z Olą, i mam nadzieję że zapadnie
ostateczna decyzja, bo to w końcu Oli marzenie i to ona musi zdecydowac
co to będzie za aparat. Na razie mam tylko jakieś sugestie od Oli, a to
jednak za mało. Co oczywiście nie jest przeszkodą w organizacji zbiórki."

Będzie wiadomo dokłądnie czego Ola potrzebuje/ chce wtedy będizemy załatwiać.
Póki co bzieramy kasiaorkę, ile kto może czy też chce.
Genaralnie każda złotówka się liczy...

darsedz
22-01-2009, 00:51
a jak to będzie canon... :)

hackermuz
22-01-2009, 00:54
a jak to będzie canon... :)

To trudno, ważne żeby uszczęśliwić Olę :)

Boryszuk
22-01-2009, 02:19
juz chyba wiadomo, ze Nikon (wczesniej bylo napisane?). Pytanie tylko czy to dobry pomysl informowac glowna zainteresowana (Olę?) o akcji? Nie to, zebym watpil w czlonkow tego forum, ale najbardziej boli zawód. Ale chyba juz i tak za pozno. Ja obiecuje, ze jutro z samego rana wyczyszcze swoje polskie konto w tym jakze szczytnym celu. Duzo tam nie bedzie, ale jednak.

fIlek
22-01-2009, 02:37
A moim zdaniem za dużo gadania, za mało działania. Proponuję wpłacać i już. Jak się uzbiera na D40 to fajnie, a jak na D3 to jeszcze fajniej :)

BOSS
22-01-2009, 09:03
Spoko, według mojej wiedzy to ma być Nikon :-)

Oczywiście jak tylko coś sie dowiem więcj to daje Wam znać.

eef
22-01-2009, 10:29
konto zasilone :)

wilk325
22-01-2009, 10:41
No to się coś ruszyło.
Przelew poszedł.

Boryszuk
22-01-2009, 10:46
i ode mnie poszlo.

darsedz
22-01-2009, 11:50
poszło...

Framek
22-01-2009, 12:04
pojszło

JK
22-01-2009, 12:09
No to mamy na koncie pierwsze wpłaty.

BOSS
22-01-2009, 13:35
Ciekaw jestem ile po pierwszym dniu nam się uzbiera?

Ja widze debeściaków nie brakuje :-)

eef
22-01-2009, 21:22
Ile by się nie uzbierało, będzie do przodu. I chyba o to chodzi, prawda?

BOSS
22-01-2009, 21:31
Ile by się nie uzbierało, będzie do przodu. I chyba o to chodzi, prawda?

100% racji !

darsedz
22-01-2009, 22:12
dajmy sobie troszkę czasu... i bankom ;)

geomark
23-01-2009, 00:31
Popieram, poszło.
Zacna akcja.

gryson
23-01-2009, 10:41
Poszło i ode mnie. Jak narazie dobrze nam idzie, myślę, że bez problemu uzbieramy potrzebną sumę.

mikkay
23-01-2009, 14:43
A jakby podkleić info gdzieś na stronie głównej? Myślę, że Piotr nie będzie miał nic przeciwko temu...

hackermuz
23-01-2009, 14:48
no pierwszy wynik był niezły teraz już słabiej, mikkay dobrze prawi reklamy trzeba

BOSS
23-01-2009, 21:16
Własnie dostałem maila od Pani Kasi z fundacji odnośnie sprecyzowania przez Olę marzenia.
Czyli mamy wyzwanie:

"Bardzo sie ciesze że ruszyła zbiórka na forum. Spotkałam się dziś z Olą
no i mamy sprecyzowane marzenie: Nikon Model D90 + Typ obiektywu
Uniwersalny zoom Model AF-S 18-105 mm f/3.5-5.6 VR DX ED, zapasowa
bateria i karta pamięci."

Zobaczymy jak będzie nam szła zbiórka.
W razie czegoś będziemy się kontaktować z fundacją i szukać jakiego wyjscia.

hackermuz
23-01-2009, 21:20
łoo no to nie lada wyzwanie :)to mamy to co będzie w cenie po 3 :), jak by każdy zarejestrowany użytkownik przelał choć złotówkę to łooo, ja puściłem dzisiaj kolejny następny po wypłacie :)

wilk325
23-01-2009, 22:29
łoo no to nie lada wyzwanie :)to mamy to co będzie w cenie po 3 :), jak by każdy zarejestrowany użytkownik przelał choć złotówkę to łooo, ja puściłem dzisiaj kolejny następny po wypłacie :)

W związku ze wzrostem oczekiwań:), puszczam następny przelew.

wilk325
23-01-2009, 23:20
Teraz to będzie ciężko do poniedziałku określić kwotę, bo przelewy teraz pozostaną w banku i dopiero w poniedziałek się ruszy na koncie.

tomekudla
24-01-2009, 20:18
Poszło:D
Oby się udało.

sebah
24-01-2009, 22:53
za 3 tyg bede w Polsce takze zrobie przelew rowniez. mam nadzieje ze zdarze.

gryson
24-01-2009, 22:53
Kucze, to faktycznie trzeba puścić następny, ale nie mam z czego, najwcześniej po wypłacie, czyli koło 5 lutego....
Swoją drogą, takie D90 to sam bym przygarnął :)

BOSS
24-01-2009, 22:58
Też puszczę jeszcze ale po 1.02

timi
24-01-2009, 23:02
Poszło :-D

Przemek Paśnik
24-01-2009, 23:10
Poszło :)

Zorki
25-01-2009, 01:52
Poszło :-)

bahuone
25-01-2009, 10:37
ja czekam do 10'tego i tez cos wplace:) jak czytalem ktos poruszyl temat listy kto wplacicl. dla mnie jednak to jest zbyteczne poniewaz nie chodzi tu chyba o pokazanie sie jaki ja jestem dobry(i ile nie wplacilem) tylko o to zeby rzeczywiscie spelnic kogos marzenie i moim skomnym zdaniem taka lista jest niepotrzebna

wilk325
25-01-2009, 10:56
jak czytalem ktos poruszyl temat listy kto wplacicl. dla mnie jednak to jest zbyteczne poniewaz nie chodzi tu chyba o pokazanie sie jaki ja jestem dobry(i ile nie wplacilem) tylko o to zeby rzeczywiscie spelnic kogos marzenie i moim skomnym zdaniem taka lista jest niepotrzebna

Całkowicie się zgadzam. Nie robimy tego dla własnego ego, żeby inni widzieli, tylko z potrzeby serca i nie jest ważne ile kto wpłacił, ważne jest że chciał pomóc na tyle na ile go stać.

hackermuz
25-01-2009, 11:04
ważne jest że chciał pomóc na tyle na ile go stać.

Dokładnie, każda złotówka się liczy :)

tomekudla
25-01-2009, 15:17
jak czytalem ktos poruszyl temat listy kto wplacicl. dla mnie jednak to jest zbyteczne poniewaz nie chodzi tu chyba o pokazanie sie jaki ja jestem dobry(i ile nie wplacilem) tylko o to zeby rzeczywiscie spelnic kogos marzenie i moim skomnym zdaniem taka lista jest niepotrzebna

Zgadzam się w pełni
Liście wpłacających mówimy stanowcze nie:D

BOSS
25-01-2009, 17:10
ja czekam do 10'tego i tez cos wplace:) jak czytalem ktos poruszyl temat listy kto wplacicl. dla mnie jednak to jest zbyteczne poniewaz nie chodzi tu chyba o pokazanie sie jaki ja jestem dobry(i ile nie wplacilem) tylko o to zeby rzeczywiscie spelnic kogos marzenie i moim skomnym zdaniem taka lista jest niepotrzebna

Zgadzam się również w 100%.

darsedz
26-01-2009, 01:12
BOSSie ..a mógłbyś jakoś przeedytować swojego 1 posta tak aby już w nim było jasne co to za akcja - bo nie każdemu chce się przez te 100 wątków przekopywać...

BOSS
26-01-2009, 09:01
Przypomnę się moderatorowi kronos28, żeby to zrobił za mnie, bo ja niestety nie mam takich możliwości i uprawnień.

Masz oczywiście rację, że będzie to bardziej czytelne.

wilk325
26-01-2009, 13:17
No to się trochę zmieniła kwota od soboty.:) Zdecydowanie lepiej to wygląda, choć jeszcze nie jest super, ale powolutku:)

hackermuz
26-01-2009, 13:48
każdemu pay day się zbliża więc myślę, że wtedy nam podskoczy 'licznik' ;)

W1LOVE
26-01-2009, 15:05
Może zróbmy taką akcję że każdy wpisany post w tym temacie to 1zł przekazane na cele Fundacji = aparat dla kogoś ?

wilk325
26-01-2009, 15:08
Może zróbmy taką akcję że każdy wpisany post w tym temacie to 1zł przekazane na cele Fundacji = aparat dla kogoś ?

Trochę mało by było tej kasy.:)
Każdy post przynajmniej uwidacznia wątek, a to jest ważne , może nie wszyscy go jeszcze widzieli.

W1LOVE
26-01-2009, 15:14
Trochę mało by było tej kasy.:)
Każdy post przynajmniej uwidacznia wątek, a to jest ważne , może nie wszyscy go jeszcze widzieli.

Ale jak by tak zmienić tytuł przekleić do góry :)
Myśle że jest to fajny pomysl bo dużo ludzi chciało by się wypowiedzieć w takim temacie który spełni czasem czyjeś marzenie :)

Kasandra
26-01-2009, 15:16
Ludzie jest przed 1wszym!!!nie oczekujcie cudów przed wypłatą

hackermuz
26-01-2009, 15:19
ten pomysł ze złotówką to taki se moim zdaniem, wszyscy którzy się wypowiadają robią przelewy :) lepiej nic nie gadać a wpłacać ale fakt faktem wątek 'ginie' trza by go gdzieś dać w widoczne miejsce:)

BOSS
26-01-2009, 15:48
Pytałem sie już czy można podwiesić ten wątek w sposób bardziej widoczny, np: na stronie gównej, ale ponoć się nie da po stronie technicznej.

hackermuz
26-01-2009, 15:52
to może zrobić jakiś banerek i podpiąć na głównej na okres akcji?

BOSS
26-01-2009, 15:58
Póki co jak ktoś tylko chce może wstawić link w stopkę :-)
Przy takich ilościach postów jakie mamy już się zrobi widoczniej.

darsedz
26-01-2009, 16:02
możemy też podejść ambicjonalnie...Canonierom wyszło to nam się nie uda :evil: ??

BOSS
26-01-2009, 16:04
No masz :-) :-) :-)
Nie widzę tego inaczej :-)

Wieniawa
26-01-2009, 22:23
Poszło :lol:

JK
28-01-2009, 16:00
No i wpływy ustały. Dziś wpłynęło 0.00 PLN.

hackermuz
28-01-2009, 16:07
trzeba jakoś rozreklamować wątek i uświadomić ludzi, że to nie jest marzenie rozwydrzonej małolaty bo niestety niektórzy ludzie tak to odbierają (wiem bo wysyłałem link z wątkiem po ludziach...:( )

jacek.gold
28-01-2009, 16:07
No i wpływy ustały. Dziś wpłynęło 0.00 PLN.

nie bój nie bój...

BOSS
28-01-2009, 17:11
Myślę, że to mały zastój przed pierwszym.

maf16
28-01-2009, 23:35
Ja się dowiedziałem przed chwilą, bo ktoś miał w stopce odnośnik do wątku. Trzeba jakiś banerek dać na główną czy coś.

hackermuz
28-01-2009, 23:38
no mówiłem, że baner :P

wilk325
29-01-2009, 00:06
No i wpływy ustały. Dziś wpłynęło 0.00 PLN.

Myślę, że koniec miesiąca niestety nie jest najlepszym okresem na zbieranie kasy, ale po pierwszym to będzie dopiero spływ kasy i damy radę:)

Sebastiann
29-01-2009, 10:28
:) przelew dokonany:)

W1LOVE
29-01-2009, 22:31
:) przelew dokonany:)

No i bardzo dobrze :)
Popieramy popieramy

darsedz
29-01-2009, 23:15
na razie ok 1250 w 1 tydzień :)

BOSS
29-01-2009, 23:22
Jest nieźle :-)
Damy radę :-)

Wielkie dzięki wszystkim który wpłacili i patronują tej akcji !

darsedz
29-01-2009, 23:27
a jaka jest cena docelowa dla tego marzenia...

BOSS
29-01-2009, 23:30
Póki co D90 + 18-105 + karta + ewentualnie jakś torba, co daje okoo 3500.
No chyba, że się coś zmieni o czy nie wiem...

darsedz
29-01-2009, 23:46
np podwyżki sprzętu... :/

nikomisiaki
30-01-2009, 00:08
Póki co D90 + 18-105 + karta + ewentualnie jakś torba, co daje okoo 3500.
No chyba, że się coś zmieni o czy nie wiem...

No to coś i ode mnie poleciało na ten cel. Dziś zauważyłem Jurek.

Piotr

hackermuz
30-01-2009, 16:07
ja kolejny przelew dopiero po wypłacie, chyba, że po drodze wpadnie coś ;) ale myślę, ze jakieś 3-4 tygodnie i uzbieramy :)

fedor
30-01-2009, 19:46
Witam. Nie wiem dlaczego moderator usunął mój post. Nie napisałem przecież nic złego. Tym bardziej że całą akcje popieram gorąco i jak tylko będę w Polsce to bardzo chętnie dorzucę swoje "trzy grosze" do zbiórki.

BOSS
30-01-2009, 19:57
Witam. Nie wiem dlaczego moderator usunął mój post. Nie napisałem przecież nic złego. Tym bardziej że całą akcje popieram gorąco i jak tylko będę w Polsce to bardzo chętnie dorzucę swoje "trzy grosze" do zbiórki.

Pewnie w rozmachu przez pomyłkę :-)

JK
30-01-2009, 20:40
Witam. Nie wiem dlaczego moderator usunął mój post. Nie napisałem przecież nic złego. ......
To nie ja usunąłem ten post, ale gdybym go zobaczył wcześniej niż kolega, który "dokonał egzekucji", to pewnie zrobił bym to samo. To nie był post na temat. W tym wątku nie osądzamy sensowności marzeń, nie dyskutujemy o tym, co jest dobre, a co złe, tylko staramy się zrealizować te marzenia. Teraz jest to bardziej jasne?

maf16
30-01-2009, 23:16
Wpłacone.
A na marginesie tak się zastanawiam - może sam, wielki Nikon mógłby też nam pomóc? Dając rabat, albo po prostu mógłby dziewczynie sprezentować taki sprzęt.

fedor
30-01-2009, 23:37
Ale jasne to to jest od samego początku. Każdy ma jakieś marzenia i każdy chciałby je zrealizować. To co robi fundacja "Mam marzenia" uważam za co pięknego. Miałem świeczki w oczach czytając o ludziach którzy dzięki niej spełnili swoje marzenie choćby wydawać by się mogło bardzo błache jak renowacja pokoju ale dla osoby która spędza w nim prawie cały swój czas to było wielkie wydarzenie. Więc mi nie pisz że kogoś osądzam poprostu chciał bym sprawić radość więcej niż jednej osobie.
Z pozdrowieniami paweł.

BOSS
03-02-2009, 14:42
Coś jak widzę wstepny entuzjazm trochę opadł :-(
Wiem, że nikomu nie jest lekko ale gorąco na to liczę, ze nam się uda spełnić to marzenie.
Chociąż to jedno.
Pisze celowo jedno bo na zaprzyjaźnionym forum Canona udało sie cztery razy !!!: http://canon-board.info/showthread.php?t=43212
Fakt nie namawiam do wyścigów, ale chociaż to jedno.
Ja póki co robie następną wrzutkę :-)

gryson
03-02-2009, 14:54
Ja wciąż czekam na wypłatę... :(

BOSS
04-02-2009, 17:48
Czyżby już zainteresowanie tą akcją umarło?

hackermuz
04-02-2009, 17:57
Wiesz Jurek niektórzy z nas puścili już po 2, 3 razy...ja np. za bardzo nie mam opcji żeby coś na ten moment sypnąć...

BOSS
04-02-2009, 18:02
Wiesz Jurek niektórzy z nas puścili już po 2, 3 razy...ja np. za bardzo nie mam opcji żeby coś na ten moment sypnąć...

Wielkie dzięki !!! za to.
Czyli tak jak ja :-)

Chodzi mi o "pobudzenie" innych kolegów.

BOSS
05-02-2009, 19:43
Powoli idziemy do przodu :-)
Dzisiaj przybyła równo stówka :-)

Zapraszam do dalszego udziału niezdecydowanych dotąd !!!

W1LOVE
06-02-2009, 00:52
Powoli idziemy do przodu :-)
Dzisiaj przybyła równo stówka :-)

Zapraszam do dalszego udziału niezdecydowanych dotąd !!!

Poszło :D i pódzie jeszcze kilka razy od znajomych którym bardzo Serdecznie Dziękuje.
pozdr

BOSS
06-02-2009, 17:14
Up :-)

Dzisiaj niestety 0.

Piotrek Charchuła
06-02-2009, 18:01
Za radą kolegi BOSSa napiszę tutaj. Może ktoś ze Śląska lub okolic miał by ochotę spełnić marzenie Justyny:
http://mammarzenie.org/katowice/2008/justyna2.php

turbo
10-02-2009, 11:18
możemy też podejść ambicjonalnie...Canonierom wyszło to nam się nie uda :evil: ??Przekonałeś mnie :mrgreen:

BOSS
10-02-2009, 18:54
Każda motywacja jest dobra :-)

Oczywiście nadal zachęcam osoby które jeszcze nie wzieły udziału do aktywnego wsparcia naszej forumowej akcji!

Jak zauważył kolega alex004 jest nastepna marzycielka.
W tym przypadku chodzi o zorganizowanie profesjonalnej sesji fotograficznej naszej marzycielce.
Marzenie dotyczy rejonu Katowic/Śląska.

Może jest ktoś chętny do zorganizowania takiej sesji?
Oczywiście szczegóły trzeba ustalić z koordynatorką fundacji.

W1LOVE
10-02-2009, 23:20
Każda motywacja jest dobra :-)

Oczywiście nadal zachęcam osoby które jeszcze nie wzieły udziału do aktywnego wsparcia naszej forumowej akcji!

Jak zauważył kolega alex004 jest nastepna marzycielka.
W tym przypadku chodzi o zorganizowanie profesjonalnej sesji fotograficznej naszej marzycielce.
Marzenie dotyczy rejonu Katowic/Śląska.

Może jest ktoś chętny do zorganizowania takiej sesji?
Oczywiście szczegóły trzeba ustalić z koordynatorką fundacji.

Może umieścić zapytanie w Grupach z tamtych okolic ?
Co Ty BOSS na to ?

Przemek Paśnik
12-02-2009, 00:08
Pozwoliłem sobie założyć wątek w sprawie Justyny na forum Grupy Silesia. Czekam na odzew ekipy :)

EDIT: wątek na naszym forum już istnieje, przysnąłem trochę :-)

JK
12-02-2009, 10:30
Ja mam tylko taką drobną uwagę.
Może zakończmy jedną akcję, zanim zaczniemy następne.
Ta zbiórka musi się przecież kiedyś zakończyć i dobrze by było, gdyby zkończyła się sukcesem.

kacperek
12-02-2009, 18:15
Można spytać ile nam brakuje do spełnienia marzenia?

Almighty007
12-02-2009, 18:46
Brakować, jeszcze trochę brakuje, ale właśnie przelew poszedł, to będzie zawsze trochę mniej.

Pozdrawiam

BOSS
12-02-2009, 22:17
Biorąc pod uwagę cene aparatu brakuje nam jeszcze sporo.

Ja z uporem maniaka ponownie zachęcam dotychczas niezdecydowanych do wparcia Naszej akcji.

Jestem przekonany, że wspólnie podołamy temu celowi.

BOSS
13-02-2009, 19:38
Powoli, powoli dzieki Waszemu dobremu sercu i chojności udało się dotychczas zebrać 1537.89 zł.
Wielkie ukłony i podziekowania w imieniu swoim, Oli, i całej fundacji !!!

Akcja oczywiście jeszcze trwa, i potrwa prawdopodobnie do końca lutego.

hackermuz
13-02-2009, 21:45
Nie chcę zaglądać nikomu w kieszeń, ale nie mówimy przecież o dużych kwotach, gdyby każdy zarejestrowany użytkownik wpłacił choć złotówkę to już dawno byśmy spełnili marzenie, no ludu ruszyć tymi portfelami

admin
13-02-2009, 21:50
Prosze, nie namawiajcie nikogo. Niech to bedzie akt dobrej woli a nie jakas spoleczna nagonka.

BOSS
13-02-2009, 22:15
Piotrze, tu chodzi nie tyle o namawianie, ile o jak największy oddźwięk o tej Naszej wspólnej akcji.
Ta akcja, jak słusznie zauważyłeś, jest tylko i wyłacznie aktem naszej dobrej woli, wrażliwości, i chojności.
Jestem pełen wiary, że uda sie spełnić to marzenie, i będziemy się cieszyć z tego faktu wspólnie z Olą.

BOSS
15-02-2009, 12:43
Co by nie popadło w zapomnienie :-)
Up!

driftmen
15-02-2009, 20:56
Durne pytanie ale jak ktoś nie ma konta to jak można szybko przelać pieniądze?

wilk325
15-02-2009, 21:01
Durne pytanie ale jak ktoś nie ma konta to jak można szybko przelać pieniądze?

Na poczcie, za pomocą przelewu, lub w banku " Lukas Bank S.A. " przy okienku kasowym.

BOSS
15-02-2009, 21:03
Wpłata na poczcie?
albo w jakimś banku.

driftmen
15-02-2009, 21:09
No tak zapomniałem, trochę to mniej wygodne niż przelew z konta internetowego ale jak się nie ma konta to trzeba sobie jakoś radzić.

Slawskip
15-02-2009, 21:15
ode mnie poszła 5, nie za dużo, no cóż, biedny student jestem :)

BOSS
15-02-2009, 21:16
Wielkie dzieki!
Każdy grosz się liczy.

eef
15-02-2009, 22:59
Grosz do grosza, i się uzbiera w końcu...
Ja się jeszcze dorzucę, jak tylko mi wpłyną zaległości takie różne :)

...bo może kiedyś to ja będę potrzebować wsparcia? ...może wtedy znajdzie się ktoś, kto mi pomoże... Na razie na szczęście tego nie potrzebuję, ale nigdy nie wiadomo, co się może zdarzyć...
Zresztą - nie o to chodzi. Kiedyś będzie kiedyś, a teraz jest teraz. :)

djjaca
15-02-2009, 23:27
Tak jak obiecałem - dziś przelew poszedł :)

BOSS
16-02-2009, 17:41
Forumowicze jak widze znowu nie zawiedli :-)
Dzisiaj już mamy 1578.00 PLN.

SlaWasII
16-02-2009, 22:45
To i ja się dorzucę!
I dopiszę do swojej stopki bo dzięki temu tu trafiłem...

W1LOVE
16-02-2009, 22:49
To i ja się dorzucę!
I dopiszę do swojej stopki bo dzięki temu tu trafiłem...

No prawidłowa reakcja :D
Jak by były jakieś problemy to służę pomocą.

SlaWasII
16-02-2009, 23:09
Przelew poszedł z mBanku. A więc ze dwa dni, nim dojdzie, będzie zarabiał dla banków... :mrgreen:

jery
16-02-2009, 23:34
I parę groszy ode mnie.
Do adminów: Przydałaby się większa promocja akcji na podstronach, bo znalazłem przypadkowo wątek.
W przeciwnym wypadku będziemy zbierać i zbierać...

BOSS
16-02-2009, 23:36
Staram się co trochę podnosić wątek żeby był widoczny, ale to tyle co mogę :-(

Póki co sensownym wyjściem jest wrzucenie linka do stopki. Zawsze to coś.

hackermuz
17-02-2009, 01:16
ja mogę zrobić bannerek tylko wrzucony będzie?

BOSS
17-02-2009, 16:56
Up !
Dzisiaj dobiliśmy do 1640!
Super :-)

mArKo-85
17-02-2009, 23:42
Popieram jak najbardziej :) pieniążki wpłacone dziś :) nie dużo bo 10, ale niestety na więcej nie moge sobie w chwili obecnej pozwolić...

eef
18-02-2009, 01:22
Popieram jak najbardziej :) pieniążki wpłacone dziś :) nie dużo bo 10, ale niestety na więcej nie moge sobie w chwili obecnej pozwolić...

Te, nie chwal się tak - dla jednych dużo to, dla innych mało - to nie o to chodzi :)
Chodzi o to, żeby ludziska zrozumieli, że KAŻDA sumka tylko powiększy konto - i inaczej nie będzie :)

I o to przede wszystkim, że ludziska serca wielkie mają. Bo mają na pewno.

BOSS
18-02-2009, 19:00
Dakładnie, każda suma jest ważna.

Krzysi3k
18-02-2009, 21:35
Poszło małe "conieco" ... powtórze za innymi ... akcja jest słabo rozpropagowana. Trafiłem dzięki odnośnikowi w podpisie jakiegoś forumowicza

BOSS
19-02-2009, 00:08
Fajnie, ze ta forma "promocji" pomogła :-)

Zbinek
19-02-2009, 12:16
Popieram i dopisuję się. Poleciało.

clusca
19-02-2009, 15:19
Piękna akcja, szczytny cel. Tylko rzeczywiście trochę o niej cicho. Pierwsze info pojawiło się 10 stycznia, ja dopiero dziś się o niej dowiedziałem - przypadkiem z podpisu w stopce.
Niestety ze wszystkich osób, które zabierają w tym wątku głos, może ze trzy, no może cztery, w stopkę dały namiary. A szkoda. Myślę, że zaraz po banerze to najlepszy sposób.
Sam nie grzeszę ilością postów, ale do stopki wrzucam. Może komuś pomoże tu trafić.

Tak więc "stopkowicze", im nas więcej, tym więcej nas będzie :)

BOSS
19-02-2009, 16:08
Co do promowania, to mamy zgodę Admina na umieszczenie na czas akcji linków do tego postu na najczęściej odwiedzanych działach naszego forum. O wprowadzenie w czyn poprosiłem już moderatora.
Mam nadzieję, ze ten zabieg pluś linki w stopkach pomogą w szerszym dotarciu do wszystkich forumowiczów o wielkim sercu, którym to chylę czoła nisko!

BOSS
19-02-2009, 21:05
Do góry !
Trzeba promować, do końca lutego juz niewiele czasu pozostało...

BOSS
20-02-2009, 00:13
2030 !!! :-)
No ładnie!
Nabieram optymizmu co do finału.
Wielkie dzięki wszystkim którzy się przyłączyli na Naszj akcji!

darsedz
20-02-2009, 00:15
no to połowe zebraliśmy... a tak na serio - jaka jest na dzień dzisiejszy kwota docelowa?

BOSS
20-02-2009, 00:17
To zależy za ile hesja policzy :-)

W1LOVE
20-02-2009, 00:18
Poszło małe "conieco" ... powtórze za innymi ... akcja jest słabo rozpropagowana. Trafiłem dzięki odnośnikowi w podpisie jakiegoś forumowicza

Może z mojego podpisu ? :D dawaj i Ty też wklej link do swojego podpisu. :P

darsedz
20-02-2009, 00:22
To zależy za ile hesja policzy :-)
a jak to wygląda "teoretycznie"?

BOSS
20-02-2009, 00:27
Zobaczymy ile uzbieramy do końca lutego.
Jesli się uda całość to git, jeśli nie to podadamy z fundacja o dołożenie brakujacej części.
Wtedy sądzę, że najlepiej i najrozsądniej będzie kupić u "swojego", tym bardziej, ze to znany i renomowany sklep.
... i wysyłamy delegata forum do wręczenia marzenia :-)

darsedz
20-02-2009, 00:42
.... czyli brakuje jeszcze sporo...:/

BOSS
20-02-2009, 00:47
Ujmę to inaczej...
... jest bliżej, niż dalej :-)

wilk325
20-02-2009, 00:57
Ujmę to inaczej...
... jest bliżej, niż dalej :-)

Tak trzymać, optymizm więcej zdziała:)

jacek.gold
20-02-2009, 16:27
podbijam bo cisza

clusca
20-02-2009, 20:05
No to może małe HOP do góry :)

BOSS
20-02-2009, 21:10
No, Panowie wielkie dzięki za odpowiednie pozycjonowanie :-)

"Stan wpłat na dzień 20 lutego 2009 godz. 29.00 - 2030.00 PLN" cos nasz skarbnik zaszalał z zegarkiem :-)

Dzisiaj coś zbiórka stanęła w matrwym punkcie :-(

Co do pozycjonowania to dzieki Admin-owi oraz kyllan-owi mamy reklamę wszędzie przyklejoną - w każdym dziale ! :-)

Teraz nie widzę mozliwości, zeby ktoś tu nie trafił :-)

sinner
20-02-2009, 22:56
zajrzałem, przeczytałem i w poniedziałek leci przelew
a swoją drogą czy nie dałoby się w to wciągnąć kogoś z NP i żeby sprzedali nam ten sprzęt bez marży
z dużą zniżką :roll:

b202
20-02-2009, 23:00
Dzisiaj coś zbiórka stanęła w matrwym punkcie :-(

Co do pozycjonowania to dzieki Admin-owi oraz kyllan-owi mamy reklamę wszędzie przyklejoną - w każdym dziale ! :-)

Teraz nie widzę mozliwości, zeby ktoś tu nie trafił :-)

no i trafił, popiera akcje i wysłał kasę ile mógł na razie :) Niech Moc Będzie z Wami!!!

sinner
20-02-2009, 23:02
a co się tyczy podklejania w działach to proponuję to zrobić na czerono

BOSS
20-02-2009, 23:27
a co się tyczy podklejania w działach to proponuję to zrobić na czerono

To juz jest szczegół. Wazne, ze jest informacja wszędzie :-) i nie będzie teraz problemów z trafieniem.

jurek1906
21-02-2009, 19:36
Przelew właśnie poleciał :-D

Witek "Wisz"
21-02-2009, 20:04
Popieram. Przelew poszedł:-D

W1LOVE
21-02-2009, 21:01
BOSS
Jak widac reklama na forum się przydała :P

BOSS
21-02-2009, 21:05
BOSS
Jak widac reklama na forum się przydała :P

To buyło wiadomo. Zobaczymy czy da oczekiwany skutek.

Poki co wszystkim ofiarodawcow serdeczne podziękowania za chojność i dobre serce !

prz3mo
21-02-2009, 21:21
Przelew poszedł.

faam
23-02-2009, 15:27
Jak wyżej.

sinner
23-02-2009, 17:43
przelew poszedł

b202
23-02-2009, 18:37
czas chyba zaktualizować sumę w pierwszym poście żeby zobaczyć ile jeszcze potrzebujemy na aparat

JK
23-02-2009, 19:26
Suma jest aktualizowana codziennie (w sobotę i w niedzielę banki śpią :wink:).

BOSS
23-02-2009, 20:01
Najważniejsze, że kwota cały czas rośnie powoli :-)

cloned
23-02-2009, 20:02
i ode mnie poszło!

j_karol
23-02-2009, 20:48
kilka zlotych do przodu :)

BOSS
23-02-2009, 23:59
Akcję kończymy zkońcem lutego, także pozostało jescze kilka dni.

W związku z powyższym zapraszam wszystkich którzy jescze nie wzieli udziału w Naszej akcji !

ArekL
24-02-2009, 01:36
To i ja dorzucam trzy grosze do dyskusji... i trochę więcej na konto... i trzymam kciuki za powodzenie akcji.
Pomysłodawcom i organizatorom podziękowania. Oli życzę spełnienia marzenia, a tym co jeszcze nie wpłacili - więcej zdecydowania bo czasu zostało niewiele... (szczególnie tym z długą listą sprzętu w stopce ;-) )

antos777
24-02-2009, 09:31
Przelewik poszedł

agnieszab
24-02-2009, 11:27
sie dorzucilam tez

mOSAd
24-02-2009, 16:20
Też coś dorzuciłem. Ale mam prośbę. Jeśli można to określmy do czego dążymy - do jakiej kwoty (choćby mniej więcej). Co prawda to zajmuje chwilę by się dowiedzieć ile taki zestaw kosztuje, ale nie wszyscy pewnie się orientują. Do tego, na stronie fundacji jest informacja, że dziewczyna marzy też o kursie foto u p. Tomaszewskiego. Może możnaby z nim nawiązać kontakt czy ze swojej strony by tego nie zasponsorował. Myślę, że się zgodzi.
No i jeszcze jedno pytanie. Ponieważ zbliża się kolejne rozliczenie podatkowe, to może by się przydała informacja, czy ten 1% w jakiś sposób nie możnaby skierować właśnie na ten cel. To może być problem jeśli ofiarodawcą ma być NKP.
I jeszcze jedno mi do głowy przyszło - mianowicie chodzi o kontakt z fundacją. Być może oni ze swojej strony już na ten cel dostali jakieś wpłaty, maja jakiś system rozdzielania wpływających funduszy itp? Chodzi o to, że być może nie jest konieczne uzbieranie całej kwoty na aparat, choć być może nie będzie to tez problem.

BOSS
24-02-2009, 16:20
2990.47 PLN !!!

Naprawdę, jestem pod ogromnym wrażeniem takiego skoku do przodu !!!

Chylę czoła i dziękuję !!!

BOSS
24-02-2009, 16:27
Też coś dorzuciłem. Ale mam prośbę. Jeśli można to określmy do czego dążymy - do jakiej kwoty (choćby mniej więcej). Co prawda to zajmuje chwilę by się dowiedzieć ile taki zestaw kosztuje, ale nie wszyscy pewnie się orientują.
Brakuje nam jeszcze 900 PLN i pełen zestaw jest skomletowany.


No i jeszcze jedno pytanie. Ponieważ zbliża się kolejne rozliczenie podatkowe, to może by się przydała informacja, czy ten 1% w jakiś sposób nie możnaby skierować właśnie na ten cel. To może być problem jeśli ofiarodawcą ma być NKP.
NKP wedle mojej wiedzy jest osobowością prawną, także raczej nie jesli się mylę to JK mnie poprawi) ale zawsze można wejść na stronę fundacji i przekazać 1% podatku. Napewno się nie zmarnują :-)


I jeszcze jedno mi do głowy przyszło - mianowicie chodzi o kontakt z fundacją. Być może oni ze swojej strony już na ten cel dostali jakieś wpłaty, maja jakiś system rozdzielania wpływających funduszy itp? Chodzi o to, że być może nie jest konieczne uzbieranie całej kwoty na aparat, choć być może nie będzie to tez problem.
Owszem onim posiadają pieniążki, np. właśnie z w/w 1%. Jeśli nie dozbieramy całości to będziemy rozmawiać z fundacją ale liczę, ze uda nam się zebrać całą kwotę i figufować jako sponsor Forum NKP pod marzeniem Oli.
Jak już zamkniemy zbiórkę wtedy będziemy wiedziali na czym stoimy i co robić dalej (w jakij formie).

W1LOVE
24-02-2009, 17:25
2990.47 PLN !!!


No super jeszcze troszkę i mamy to!

BOSS
24-02-2009, 18:09
3080.47 PLN !!!

Nie wiem o co chodzi ale coś nam się dzisiaj kasa mnoży :-) :-)
Nie to, że miałbym coś przeciwko... :-)

b202
24-02-2009, 18:30
Nie wiem o co chodzi ale coś nam się dzisiaj kasa mnoży :-) :-)
Nie to, że miałbym coś przeciwko... :-)

może te linki w stopce pomagają, w końcu na całym forum się pojawią jak umieścimy linka

JK
24-02-2009, 18:33
3080.47 PLN !!!

Nie wiem o co chodzi ale coś nam się dzisiaj kasa mnoży :-) :-)
Nie to, że miałbym coś przeciwko... :-)

Wiesz. Stan konta można odczytać kilka razy w ciągu jednego dnia. :wink:

BOSS
24-02-2009, 18:44
Wiesz. Stan konta można odczytać kilka razy w ciągu jednego dnia. :wink:

Zdaję sobie sprawę ale... to chyba pierwszy raz takie coś sie trafiło :-)

Tylko się cieszyć !

cloned
24-02-2009, 19:06
Dobrym sposobem jest podpięcie linka w stopce, a potem przelecieć po kilkudziesięciu wątkach-najlepiej wkurzając rozmówców:twisted:

Marek_L
24-02-2009, 21:36
I ja dorzuciłem parę groszy od siebie, aby marzenie Oli spełniło się jak najszybciej :-D

enthropia
25-02-2009, 00:53
Panowie i Panie, to jest po prostu coś pięknego... :D
Oczywiście, dorzuciłem się, bo cel szczytny!
Skoro kanonierzy dali rady, to my musimy być lepsi, tym bardziej że na stronce fundacji wyczytałem o Monice, która marzy o Coolpixie P90... :D
Także, jest na co zbierać... :)
Pozdrawiam wszystkich!

kropa
25-02-2009, 13:59
No to i ja się dorzuciłem :) No i aby szybko do celu :D

BOSS
25-02-2009, 18:12
Stan naszego konta cały czas rośnie :-) Brawo!!!


... tym bardziej że na stronce fundacji wyczytałem o Monice, która marzy o Coolpixie P90... :D
Także, jest na co zbierać... :)

Co tej kwestii, to już od nas zależy czy poprzestajemy na realizacji obecnego marzenia czy też zbieramy dalej, no powiedzmy, że "na niżej ustawionej poprzeczce" :-) ...żeby było łatwiej.

Czekam na opinie.

b202
25-02-2009, 18:30
Co tej kwestii, to już od nas zależy czy poprzestajemy na realizacji obecnego marzenia czy też zbieramy dalej, no powiedzmy, że "na niżej ustawionej poprzeczce" :-) ...żeby było łatwiej.

Czekam na opinie.

Ty nie czekaj na opinie tylko szykuj kolejną zbiórkę, ja jestem za, a myślę, że i Sławek i Piotr i cała reszta również nie będzie miała nic przeciwko. Przecież realizujemy wspólnie cele statutowe NKP "Upowszechnianie i popularyzacja marki Nikon poprzez fotografię i szerokie wsparcie użytkowników wyrobów firmy Nikon." oraz "Upowszechnianie i popularyzacja fotografii i jej przekazu."

BOSS
25-02-2009, 18:35
Ty nie czekaj na opinie tylko szykuj kolejną zbiórkę, ja jestem za, a myślę, że i Sławek i Piotr i cała reszta również nie będzie miała nic przeciwko. Przecież realizujemy wspólnie cele statutowe NKP "Upowszechnianie i popularyzacja marki Nikon poprzez fotografię i szerokie wsparcie użytkowników wyrobów firmy Nikon." oraz "Upowszechnianie i popularyzacja fotografii i jej przekazu."

Z mojej strony nie widze przeciwskazań :-)
Póki co narazie "zapnijmy" na tip top, to bieżące zadanie.

W1LOVE
25-02-2009, 18:46
Z mojej strony nie widze przeciwskazań :-)
Póki co narazie "zapnijmy" na tip top, to bieżące zadanie.

Czyli jak wiadomo gdzie kupujecie Nikona ?

BOSS
25-02-2009, 19:11
Do tego, na stronie fundacji jest informacja, że dziewczyna marzy też o kursie foto u p. Tomaszewskiego.

Tak informacyjnie...
właśnie rozmawiałem z koordynatorką FMM, Pania Kasią i jak się dowiedziałem fundacja nawiązała już kontakt z Panem Tomaszewskim, i przystał na propozycję. Będziemy w takim razie się starać tak to zorganizować, że by wizyta Pana Tomaszewskiego odbyła się jednocześnie z wyręczeniem aparatu. Z jednym zamachem.

b202
25-02-2009, 19:15
Będziemy w takim razie się starać tak to zorganizować, że by wizyta Pana Tomaszewskiego odbyła się jednocześnie z wyręczeniem aparatu. Z jednym zamachem.

A wiesz kto będzie skierowany do wręczenia aparatu? Czy Ty jako pomysłodawca i organizator, czy Piotr czy Sławek? Bo ten temat nie był poruszany jeszcze?

BOSS
25-02-2009, 19:58
Powiem tak, ja musiłbym specjalnie jechać w tym celu do Warszawy...
Napewno ktoś od nas z forum, ktoś kto oprócz Pana Tomaszewkiego opowie coś o fotografii, i przede wszystkim o możliwościach D90 :-)
...ale to jeszcze ustalimy.

b202
25-02-2009, 20:29
No to w Warszawie masz nie jedną taką osobę :) mogę Ci listę przygotować :-P

BOSS
25-02-2009, 20:44
Spoko, dam sobie radę :-) :-)

wojtek6308
25-02-2009, 21:48
Ja również popieram tą akcję i dokładam się do zakupu aparatu dla Oli.
Świetna sprawa móc pomóc spełnić czyjeś marzenie.

BOSS
25-02-2009, 21:50
Mam nadzieję, że nie jestem monotematyczny ale...

Dziekuję serdecznie wszystkim którzy dotychczas wzięli czynny udział w naszej zbiórce!

... i zapraszam pozostałych :-)

BOSS
26-02-2009, 16:14
Do góry ! :-)
Co by nie wypaść z obiegu.

dwl
26-02-2009, 20:35
Zdaje się, że zbieramy do końca lutego. Można jeszcze śmiało wpłacać. A potem czekamy na relację i zdjęcia Oli.

JK
26-02-2009, 20:40
Zbieramy, aż uzbieramy. Ten koniec lutego jest o tyle ważny, że już leży odłożona puszka w rozsądnej cenie, ale nie wiadomo, jak długo jeszcze może poleżeć i poczekać. Trochę nam jeszcze brakuje.

W1LOVE
26-02-2009, 22:11
Zbieramy, aż uzbieramy. Ten koniec lutego jest o tyle ważny, że już leży odłożona puszka w rozsądnej cenie, ale nie wiadomo, jak długo jeszcze może poleżeć i poczekać. Trochę nam jeszcze brakuje.

Na szczęście licznik bije jak szalony :D

eef
26-02-2009, 22:31
Zbieramy, aż uzbieramy. Ten koniec lutego jest o tyle ważny, że już leży odłożona puszka w rozsądnej cenie, ale nie wiadomo, jak długo jeszcze może poleżeć i poczekać. Trochę nam jeszcze brakuje.

A dałoby się gdzieś umieścić informację, ile konkretnie brakuje? Bo brak jasno określonego celu - w tym przypadku finansowego - zdecydowanie demotywuje...