PDA

Zobacz pełną wersję : Różnice głowic



walek_87
10-01-2009, 20:53
Witam

Mam pytanie odnośnie głowic gp yh410 i yh420,

czy warto dopłacać 30 zł ze względu na dodatkowe poziomice, potrzebne to ? poza tym ta druga jest wyższa i cięższa,

na nogi wybrałem yh324

kh29228
11-01-2009, 00:49
z tego co zauważyłem, to te poziomice w głowicach są kiepskie, więc pewnie nie będziesz miał z niej i tak pożytku.

RBT
12-01-2009, 20:42
Do nóg yh324 bardziej pasuje głowica yh410. Mam taki zestaw innej firmy i jako lżejszy statyw jest OK. Za głowicą yh410 przemawiają jeszcze mniejsze płytki mocujące, pozostawione w korpusie nie przeszkadzają tak bardzo jak większe sześciokątne, które w zasadzie bardziej nadają się do aparatów średnioformatowych.