PDA

Zobacz pełną wersję : Corelowska opcja w PS-ie



emet_b
07-01-2009, 22:00
Moglibyście mnie nakierować jak uzyskać podobny efekt w Ps-ie. Robię to w Corelu, ale nie chce mi się tak skakać po programach. Bardzo lubię te opcję, zwłaszcza do pejzażu, ale czasami też na ludziach zaskakująco się spisuje;)
Poziomy i b&w robiłem w PSie, a ten efekt wyrazistości już w Corelu.
Przed

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/01/qybmn4-1.jpg
źródło (http://i41.tinypic.com/qybmn4.jpg)
Po

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/01/2uf8rpc-1.jpg
źródło (http://i41.tinypic.com/2uf8rpc.jpg)

Valdek_Tychy
08-01-2009, 10:44
Wydaje mi się,że robiłeś coś z poziomami,dodałeś tonów jasnych i ciemnych przez co podniosłeś kontrast.W PS można to zrobić poprzez skrót ctrl+L i dobranie odpowiednich wartości tonacji

Sindbad
08-01-2009, 11:15
Precyzyjniej od poziomów, można kontrast oczywiście ustawić krzywą (Ctrl+M). W fotografii czarno-białej można także "utwardzić" nieco fotografię dominacją kanału niebieskiego - piszę tu o funkcji mieszania kanałów.

Tommy
08-01-2009, 12:36
jasne partie nie wyglądają prawie na zmienione więc można chałupniczo przyciemnić te szare poprzez selective colors i pociągnąć szarym kolorem, lub w poziomach tylko ciemne partie poruszać i wzmocnić

DMQuadro
09-01-2009, 01:35
Corel vs Adobe - mniej więcej jak cyfromałpa vs lustrzanka - w Photoshopie jest wszystko - z tym że trudniej go opanować. Kup jakiś podręcznik - PS dla amatora foto. Będziesz pozytywnie zaskoczony...