PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki monopod



rychu_cmg
07-01-2009, 19:57
Szukam jakiegoś monopodu do fotografii sportowej (piłka nożna, siatkówka) "z krzesełka". Na na nim spoczywać D200 + grip + 80-200 2.8 fajnie by było gdyby można było też nim robić w pozycji "stojącej" (mam 188 cm wzrostu). Jakich monopodów używacie i ewentualnie polecielibyście ?

qooba
07-01-2009, 20:02
Ja używam manfrotto 681pro. Mam 185cm wzrostu i na stojaka muszę skracać nogę, wyciągnięty na maks jest za wysoki dla mnie o parę cm.
Masywny, stabilny, raz użyłem go w celach obronnych i poskutkował wyśmienicie ;)

lacha
07-01-2009, 21:11
ja sie polasilem i kupilem goldphoto... po roku uzywania (ok 3-4 meczy tygodniowo) pianka na uchwycie jest juz prawie calkiem potargana, gumowa koncowka sie przetarla przez co do srodka nalecialo pelno piachu i ziemi... nogi sie ledwo rozkladaja...
fakt ze nigdy go nie czyscilem ale widze, ze koledzy po fachu tez tego nie robia z manfrotto a im wszystko super dziala... dlatego jak juz brac to tylko MF :)

georghe
07-01-2009, 22:54
Ja używam Manfrotto 679B
http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=37604
Pasuje mi. Monopod + głowica + aparat jak na moje 187 cm wystarcza.

GeoS
08-01-2009, 01:25
Manfrotto 685B, choc tylko 180cm wzrostu (jest jeszcze troche zapasu, wiec pod 188cm moze styknie). Poki co spisuje sie spoko. Pare osob na forum i na stadionach z czyms podobnym tez widzialem i narzekan poki co nie slyszalem.

rychu_cmg
09-01-2009, 18:07
Manfrotto 685B, choc tylko 180cm wzrostu (jest jeszcze troche zapasu, wiec pod 188cm moze styknie). Poki co spisuje sie spoko. Pare osob na forum i na stadionach z czyms podobnym tez widzialem i narzekan poki co nie slyszalem.
fajny ale szukam czegoś znacznie tańszego powiedzmy do 250 zł

GeoS
10-01-2009, 01:56
To zeby byl odpowiednio wysoki i wytrzymaly (nie skladal sie), to w Manfrotto bedzie ciezko. U konkurencji pewnie tez za wesolo nie bedzie, a wszelka oszczednosc raczej w tym miejscu sie zemsci (niestety).

Slon
10-01-2009, 16:33
mam velbona up-4000. Rozlozony ma ok 170cm, tak ze dla mnie (jakies 185cm wzrostu) jest idealny. Pasuje praktycznie co do centymetra :-D kosztowal jakies 90zl. Stabilny, pianka ciagle na miejscu a juz dobrze ponad rok go uzywam

Dyziek
11-01-2009, 22:01
Rychu ja mam taki http://www.foto-net.pl/sklep/produkt14345-Slik-PRO-POD-600.html

Przy wzroście 188 daje radę, spokojnie stawiałem na nim 500mm i 300-800 a to lekkie szkło nie jest:)

Markysz
13-01-2009, 11:42
Polecam Manfrotto 680B moze niezawysoki ale nawet z 300 i konwerterem zapewnia super stabilnosc, mysle ze i w celach obronnyh da rade :)

fikromajo
14-01-2009, 10:15
A co koledzy powiedzą na Velbon RUP 4, jest w ogóle sens zawracać sobie nim głowę, taki jak tutaj->
http://sklep.foto.studio.linuxpl.eu/index.php/product/show/id/369
musiałby podtrzymywać D300 i 80-200AFS, czasami do tego telekonwerter 1,4, sb-600,
może ktoś z Was ma taki i może coś więcej powiedzieć.

Pozdrawiam
Marcin Kowalski

rychu_cmg
14-01-2009, 13:30
mi i mój wybór padł na Manfrotto 681B

lacha
14-01-2009, 16:43
musiałby podtrzymywać D300 i 80-200AFS, czasami do tego telekonwerter 1,4, sb-600,
ja na Twoim miejscu mocno bym sie zastanowil czy w ogole kupowac monopod... ten zestaw nie jest ciezki a sporo stracisz na mobilnosci (ruch gora dol bedzie utrudniony bo sie trzeba "kiwac" tyl-przod)

rychu_cmg
16-01-2009, 17:39
i mój wybór padł na Manfrotto 681B
no i monopod dotarł. Jakość wykonania i obsługa rewelacyjna. Dzięki za pomoc w wyborze

Bartek - NinoVeron
22-01-2009, 22:51
a ja się waham ...
frotka 680B ( http://www.allegro.pl/item531970707_manfrotto_monopod_680b_sklep_wawa_f_ vat_gwar_680b.html )
czy Benro MP-91 ( http://www.allegro.pl/item533021717_monopod_benro_mp_91_czterosekcyjny_1 63_5_cm.html )

cena praktycznie ta sama - Benro jest 9 zł droższy ale ma dodatkowo rozkładane nogi, które być może się kiedyś przydadzą
Benro jest tez o 9,5 cm wyższe a mimo to lżejsze
frotka ma lepszy udźwig - 10 kg a Benro 8 kg - ale to dla mnie na razie bez różnicy bo i tak będzie sporo zapasu :)

czy ktoś z Was używa Benro? macie jakieś doświadczenia z monopodami tej firmy?

i druga sprawa
Jaką głowicę polecacie?


zastanawiam się nad:
Benro BH-2 ( http://www.allegro.pl/item526326075_fotoforma_glowica_kulowa_benro_bh_2_ sklep_wa_wa.html )
fortka 486RC2 ( http://www.allegro.pl/item526345506_manfrotto_486rc2_glowica_kulowa_nowa _f_vat.html )
a może podróbka 486RC2 (ok. 220 zl) czyli GoldPhoto YH430 (89 zł) ?

czy ktoś z Was używał do monopodu głowicy pistoletowej?
bo w sumie od dawna mam ochotę kupić do statywu głowicę MF 322RC2 - tylko nie wiem jak się pracuje na monopodzie z głowicą pistoletową

projacek
22-01-2009, 23:12
Jak monopod to tylko do jakiś stalek od 300-tu w górę. Ostatnio miałem monopod podpięty do stałej 300-tki i dawał sporo, ale przy 80-200 by mi trochę krępował ruchy, nie miałbym tej swobody.

Bartek - NinoVeron
22-01-2009, 23:49
projacku - ja się nie pytam czy mam kupić i po co mi on będzie tylko jaki mam kupić :)

na hokej czy koszykówkę nie potrzebuję monopodu
na siatkówce gdy robię fotki tuż przy parkiecie (z boku) też nie potrzebuje - ale za to mam zamiar go używać gdy stoję na balkonie z 10 metrow za końcową linią - tam nie bedzie mi krępował ruchów (bo i tak ich jest mało) a bedzie sporo pomagal w stabilnosci przy dlugiej ogniskowej
no i na pilce tez bedzie jak znalazl :)
a do tego z pewnością sie przyda do "ciężkiej" Sigmy 100-300 f/4, którą mam zamiar w niedalekiej przyszłości kupić