PDA

Zobacz pełną wersję : Statyw ZOOM vs GoldPhoto



gexik
06-01-2009, 23:15
O GoldPhoto już trochę było, ale o ZOOM jeśli to prawdziwa nazwa, to nic.
Chcę kupić jakiś stabilny i solidny, można rzec, że do samoobrony też :P
Statyw na D200 z grypą i podpiętym np 500/8 MC-3M (bo to kawał ciężkiego złomu :P)

Coś o Goldphoto słyszałem, że jakieś problemy z nóżkami są a o tym ZOOM to nic kompletnie.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/01/6102D-1.jpg
źródło (http://fotozoom.pl/img/aukcje/stat/6102-D.jpg)
Zoom 6102 seria Prof (3d)
http://fotozoom.pl/index.php?p53,statyw-zoom-6102-seria-prof



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/01/6101kul_4-1.jpg
źródło (http://fotozoom.pl/img/aukcje/stat/6101kul_4.jpg)
Zoom 6101 seria Prof (kula)
http://fotozoom.pl/index.php?p52,statyw-zoom-6101-seria-prof



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/01/YH314c430_1-1.jpg
źródło (http://fotozoom.pl/img/aukcje/stat/YH314c430_1.jpg)
Zestaw Goldphoto yh430 + yh314c (kula)
http://allegro.pl/item523028657_zest_goldphoto_yh430_yh314c_jak_manf rotto_lodz.html



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/01/YH314c410_1-1.jpg
źródło (http://fotozoom.pl/img/aukcje/stat/YH314c410_1.jpg)
Zestaw Goldphoto yh410 + yh314c (3d)
http://allegro.pl/item523029960_zest_goldphoto_yh410_yh314c_jak_manf rotto_lodz.html

blazeje
07-01-2009, 00:30
Zainteresowałem się tym tematem, bo sam pilnie szukam jakiegoś dobrego i taniego statywu. Te, które pokazałeś są firmy "no name". a tu masz je taniej:
http://allegro.pl/item522251285_143_cm_glowica_3d_makro_repro_wysylk a_free.html
http://allegro.pl/item523935689_140_cm_gl_kulowa_makro_repro_wysylka _free.html
Jak widzisz firma Zoom myli się nawet w podawanych parametrach.
O Goldphoto przynajmniej wiadomo, jakie posiada wady. O produktach "no name" chyba nie uzyskasz żadnych rzetelnych informacji.

gexik
07-01-2009, 00:44
ceny to jeszcze do poszukania, ale ocena potrzeba bardziej :P niestety nie ma u mnie ich tak do wymacania :/
Naklejka firmy to i tak mało ważne, i tak zrywam etykietki, ważna jakość.

puchbeary
07-01-2009, 10:12
Nie miałem goldphoto więc trudno mi porównać ale od jakiegoś czasu mam Opticama Pro 6604g taki jak tu (http://www.allegro.pl/item496216757_first_opticam_pro_6604_g_nowy_fv_gw. html) i sobie chwalę. Dość ciężki, stabilny i dobrze się nim pracuje. Myślę, że spokojnie utrzymałby zestaw o o którym piszesz. Swój kupiłem za 100 złotych - niby używany ale nawet jeśli to wyjątkowo kulturalnie bo nie dopatrzyłem się śladów :D .Osobiście polecałbym to rozwiązanie zamiast czegoś nieznanego zupełnie. Jeśli natomiast wolisz coś bardziej znanego to bierz GoldPhoto bo jak pisze blazeje - przynajmniej wiadomo na co zwrócić uwagę.

ars
07-01-2009, 11:13
no tez chyba bym uciekl w goldphoto gdybym stawal przed wyborem zoom'a .. w sumie malo kto wie co to .. inna sprawa ze goldphoto yh324c mam i poki co to trzymaja sie te nozki calkiem podobnie jak u kumpla w manfroto takim samym (tak tak, wiem ze taki sam to jest gp do mf a nie odwrotnie) .

gexik
07-01-2009, 20:59
ok, to było do przewidzenia, że wygra gp, ale co powiecie o głowicy? kula czy 3d?

marekm
08-01-2009, 13:34
Jeżeli operujesz w przedziale cenowym GP, zainteresuje się również ofertą Velbon i Slik.

Wybór głowicy (3D / kula) zależy od osobistych upodobań. Powszechnie przyjmuje się, że głowice 3D są bardziej precyzyjne, ale wolniejsze, natomiast kulowe odwrotnie, tzn. są szybsze, ale mniej precyzyjne. Osobiście preferuję głowice kulowe.