Zobacz pełną wersję : Statyw Slik PRO 714CF II - carbon
Czy ma ktoś może taki i może się podzielić wrażeniami?
Zaczynam rozglądać się za statywem do d200. Ze statywem chciałbym przemieszczać się pieszo lub na rowerze. Ma być solidny, ale jak najlżejszy, wysoki po rozłożeniu ale jak najkrótszy po złożeniu. Dobrze by było żeby była możliwość robienia zdjęć z niskiego poziomu.
Czy statywy carbon są trwałe i stabilne?
Czy max 153mm po rozłożeniu to jest wysokość bez głowicy?
Jaką funkcjonalną głowicę polecacie?
Pod uwagę biorę również takie mniej mobilne rozwiązanie
http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping/product_enlarge.php?id=1119&lang=pl&cur=PLN&PHPSESSID=280
Czy poziomice jak na zdjęciu są w zestawie czy to się dokupuje a może to inna głowica?
no link który podałeś przedstawia akurat statyw który nie spełnia żadnego twojego wymagania!
Ma być solidny, ale jak najlżejszy, wysoki po rozłożeniu ale jak najkrótszy po złożeniu. Dobrze by było żeby była możliwość robienia zdjęć z niskiego poziomu.
lekki?? waży 3,2 kg!!
krótki?? 76cm...
niski poziom rozkładania?? rozkłada się pod kątem 80st. więc nie leży na ziemi, będzie mocno odstawac...
szukaj dalej!
no link który podałeś przedstawia akurat statyw który nie spełnia żadnego twojego wymagania!
lekki?? waży 3,2 kg!!
No. Z głowicą 3d. To chyba nie tak dużo, nie? :D
krótki?? 76cm...
No jak na trzysekcyjny, o maksymalnej wysokości 190 cm, to długi nie jest...
niski poziom rozkładania?? rozkłada się pod kątem 80st. więc nie leży na ziemi, będzie mocno odstawac...
E? Toć to tylko 10% brakuje do leżenia na ziemi. Te 80 stopni tyczy się odchylenia jednej nogi od pionu...
szukaj dalej!Czy ja wiem? ... ;-)
E? Toć to tylko 10% brakuje do leżenia na ziemi. Te 80 stopni tyczy się odchylenia jednej nogi od pionu...
to jednak duża różnica...ale co mi tam...
Tak jak napisałem ten drugi to MNIEJ MOBILNE ROZWIĄZANIE :), ale raczej pierwsza opcja (http://www.fotoexpert.pl/kamery-cyfrowe-produkt-2088.html) bardziej mnie interesuje.
Wydaje mi się, że z głowica i aparatem po max rozłożeniu wizjer powinien być gdzieś na wysokości 180cm prawda?
Czy statywy z włókien węglowych są trwałe i stabilne?
Jaka jest max wysokość tego statywu bo na stronach jest różnie.
No. Z głowicą 3d. To chyba nie tak dużo, nie? :D
tu masz całkowitą rację :)
A taki (http://www.fotorimex.pl/product.php/3833,pl,manfrotto_mag_fiber_055mf4.htm#)? Który solidniejszy slik czy mf?
Niestety ten jest sporo droższy.
Ta frotka magfiber jest fajna, ale .. jak dla mnie za niska :)
National Geographic ET2 (http://www.fotorimex.pl/product.php/3841,pl,national_geographic_et2.htm)jest wyższy, ale dość długi po złożeniu.
Czy 153cm slika+głowica i wysokość aparatu to będzie za krótko? Ja mam oczy gdzieś na wysokości 172cm.
Jest jeszcze pytanie przy jakim rozstawie nóg jest to 153cm? Chyba nie chodzi o pion :)
Czy taka pianka jak na tym sliku nie będzie się kruszyć?
1. Nie będzie za krótka. W sam raz.
2. Przy normalnym rozstawie, na pierwszych zapadkach.
3. Nie powinna, a zawsze jest możliwość wymiany.
Zatem skłaniałbym się do tytułowego tripoda. Jest jeszcze dłuższa wersja http://www.foto-net.pl/sklep/produkt14244-Slik-PRO-814CF-II.html
ale chyba ta krótsza 153cm + 10cm głowica + ok 7 cm do wizjera powinna chyba wystarczyć przy wzroście 178 dla wygodnego focenia.
Mam jeszcze pytanie czy w terenie przydaje się poziomica (taka na głowicy) czy jest ona zbędna bo i tak wszystko ustawia się na oko?
Głowice zalecane do tego statywu to SH-806E, SH-705, SH-705E, SH-707E. Żadna nie ma poziomicy. Czy może warto sprawić sobie taką z poziomicą?
PS Nie chcę by głowica wazyła więcej niz statyw :)
A taki (http://www.fotorimex.pl/product.php/3833,pl,manfrotto_mag_fiber_055mf4.htm#)? Który solidniejszy slik czy mf?
Niestety ten jest sporo droższy.
Tą frotkę posiadam + 468MGRC4 HYDROSTATIC, jak dla mnie zestaw super, mam 180cm i nie jest za niski, nawet całych nóg nie rozkładam ( kolumny nie ruszam ), ale wytrzymuje zestaw D3+70-200VR, niestety więcej już nie. Niestety jego jedyną wadą jest cena. Niestety co do Slika się nie wypowiem bo nie miałem z nim nigdy styczności.
SH-806E, SH-705, SH-705E, SH-707E. Żadna nie ma poziomicy. Czy może warto sprawić sobie taką z poziomicą?
PS Nie chcę by głowica wazyła więcej niz statyw :)
[/FONT]
Poziomica się przydaje, ale można dokupić wsuwaną w sanki aparatu, np. http://www.allegro.pl/item504929907_hama_poziomica_do_aparatu_2libelki.h tml
Poziomica się przydaje, ale można dokupić wsuwaną w sanki aparatu, np. http://www.allegro.pl/item504929907_hama_poziomica_do_aparatu_2libelki.h tml
I jest to zdecydowanie lepsze bo dokładniejsze rozwiązanie.
Jeden problem: ten statyw Slika dochodzi do 153 cm z całkowicie wysunietą kolumną centralną (dopiero Sliki z serii 9 dochodzą do ponad 150 cm bez kolumny, niestety przy wadze sporo powyżej 2 kg). Może to sprawiać kłopoty, bo takie wysunięcie jest mało stabilne i podatne na drgania. Może faktycznie ten manfrotto będzie lepszy. Przyjrzyj się też statywom Giotto (http://www.giottos.com/), np. MT8261. Mój statyw ma 133 cm przy schowanej kolumnie, ale jakoś nie mam problemów; po założeniu głowicy i pro lustrzanki niewiele muszę się schylić (wzrost 184 cm). Wolę trochę się schylać niż dźwigać 3 kg na plecach.
Parę uwag użytkownika MF 055MF3 (carbon 3-sekcyjny) z głowicą kulową Giottos MH 1300-657:
Jeżeli ma być stabilnie - kolumna centralna musi być całkowicie schowana;
Im więcej sekcji, tym statyw krótszy po złożeniu, ale również mniej stabilny w pozycji do pracy;
W pozycji do pracy, wizjer nie musi być idealnie na wysokości oczu. Lekkie ugięcie nóg to nie problem. Jeżeli natomiast ustawimy wysokość tak aby focić "na baczność", po skierowaniu obiektywu w dół, wizjer powędruje do góry i będziemy niepotrzebnie wspinać się na palce.
Ogólna rada - kupujcie najlepszy zestaw (statyw / głowica) na jaki Was stać, a powinno być Was stać na wydanie na ten cel co najmniej 10% wartości tego co na statywie zamierzacie umieścić.
niestety na forum jesli chodzi o statywy panuje jedna firma i nazywa sie manfrotto. co jest dla mnie dosc dziwne bo produkty np slika czy velbona sa wyajtkowo dobrej jakosci, rzeklbym ze czesto odpowiedniki cenowe bija na leb frotke.
uzywalem dlugo frotki do czasu gdy nie pozyczyl jej kiedys jakis uprzejmy czlowiek razem z cala reszta sprzetu foto i zapomnial oddac.
potem przewinely mi sie przez rece rozmaite statywy .. lacznie w ciezkim typowo studyjnym i o wiele starszym ode mnie :D
w pewnym momencie musialem kupic statyw na jedno zlecenie wyjazdowe i z braku czasu poszedlem do sklepu nie dla idiotow i kupilem slika 550 (chyba :) ).. stweirdzilem ze zrobie to zlecenie .. statyw sie pewnie rozklekocze i wtedy kupie sobie cos porzadnego ... mijaja chyba dwa lata i cholera nadal jest stabilna .. jedyne co bym zmienil to glowice na lepsza bo ta co jest mnie wkurza.. w miedzyczasie statyw przejechal ze mna pol europy, zaliczyl pustynie, ze dwa morza, kilka wysepek i nadal dziala.
tak wiec wg mnie bez problemu i obaw mozesz brac slika - wersje pro sa zrobione solidnie a cena jest bardzo uczciwa.
Dzięki za wskazówki. Nadal jeszcze nie wybrałem. Ostatnio wpadł mi w oko taki zestawik. Cena nawet do przełknięcia. Co o nim sądzicie?
Velbon Sherpa PRO CF-640 (http://www.pstryk.pl/details:4152/velbon+sherpa+pro+cf+640)
Velbon PHD-51Q (http://www.pstryk.pl/details:6900/velbon+phd+51q)
Na chwilę obecną wybrałbym właśnie to lub tytułowego slika tyle że model 814CF. Jaką polecacie głowicę do slika? Czy musi być to głowica tego samego producenta? Podoba mi się np Manfrotto 460MG Magnesium 3D Head (http://www.pstryk.pl/details:5643/manfrotto+460mg+magnesium+3d+head)
Głowica Max. obciążenie [kg]: 3 - nie będzie mało? statyw masz na znacznie więcej dobierany stracisz uniwersalność.
Chodzi również o to by nie była za ciężka. Całość ma być solidna i stabilna ale mobilna czyli jak najlżejsza.
Więcej jak 3kg na chwilę obecną na pewno na to nie założę.
Macie jakąś inną propozycję?
A czy ktoś zetknął się z tymi statywami? Jak jest z solidnością w porównaniu do carbonowych velbon czy slik?
http://www.benro-statywy.pl/?/content/czytaj/seria_travel
Konkretnie chodzi mi o model. Benro Travel Angel C-269m8 Czy statyw 5 sekcyjny to dobre rozwiązanie czy może lepsze są 4 sekcyjne? Te statywy są najlżejsze z tych które widziałem i są najkrótsze po złożeniu. Zapewne będą też najszersze po złożeniu prawda?
A czy ktoś zetknął się z tymi statywami? Jak jest z solidnością w porównaniu do carbonowych velbon czy slik?
http://www.benro-statywy.pl/?/content/czytaj/seria_travel
Konkretnie chodzi mi o model. Benro Travel Angel C-269m8 Czy statyw 5 sekcyjny to dobre rozwiązanie czy może lepsze są 4 sekcyjne? Te statywy są najlżejsze z tych które widziałem.
Więcej sekcji, to krótszy statyw po złożeniu, ale to również bardziej upierdliwe rozkładanie i pewnie trochę mniejsza sztywność całej konstrukcji.
Osobiście skłaniam się do kupna Benro Travel Angel C-268 M8
(http://jabbafoto.pl/opis/266187/benro-travel-angel-c-268m8.html)
Ponieważ ten statyw nie jest tani, a firma mało mi znana, czekam na okazję aby go pomacać. Dopiero wtedy podejmę ostateczną decyzję.
Tu (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=77143&page=3) masz link do innego wątku, gdzie jest mowa o aluminiowej wersji Benro Travel Angel
W sieci są mieszane opinie na temat tych Benro. Trudno się zdecydować. Gitzo za drogie, ich podróbki Benro produkowane w Chinach są już gorszej jakości. Ale sporo osób je chwali.
Trudno wywróżyć które (Velbon, czy Benro czy Slik) lepiej się sprawdzą. :/
Nie wiem czy to jest jakieś pocieszenie, ale statywy Benro są oferowane przez BH Photo. Nota bene są droższe niż w Polsce.
Dla przykładu cena Benro Travel Angel C-268 wynosi w Polsce (http://www.fotorimex.pl/product.php/4113,pl,benro_travel_angel_c-268m8.htm) ok. 1000 PLN, natomiast w BH Photo (http://www.bhphotovideo.com/c/product/584210-REG/Benro_455_268_C_268M8_Travel_Angel_Carbon.html) 368,95 USD, tzn. ok. 1250 PLN.
Co jest masywniejsze aluminium czy carbon? Aluminium trochę cięższe ale może stabilniejsze?
Cenowo jest dużo bardziej atrakcyjne.
Benro Travel Angel A-268m8 + B-1 (http://www.bazarek.pl/produkt/0/266400/benro-travel-angel-a-268m8--b-1.html)
Jednej rzeczy nie rozumiem Całość (statyw + głowica) kosztuje niecałe 700zł a sama głowica prawie 500zł ??? Czy taka głowica kulowa jest w pełni funkcjonalna? Czy da się dokładnie ustawić sprzęt?
Tutaj (http://www.foto-net.pl/sklep/obrazki/benro_wytrzymalosc.jpg) jest test Benro ;)
Może kogoś zainteresuje. Tutaj są opinie użytkowników odnośnie trwałości statywów węglowych i aluminiowych
http://photo.net/nature-photography-forum/00O5ZI
Teraz tylko kwestia czy warto dla większej sztywności i kilkuset gramów mniej płacić 2xwięcej?
Co jest masywniejsze aluminium czy carbon? Aluminium trochę cięższe ale może stabilniejsze?
Cenowo jest dużo bardziej atrakcyjne.
Aluminium ma wyższy ciężar właściwy niż włókno karbonowe, stąd statywy aluminiowe są cięższe niż porównywalnej wielkości węglowe. Węglowe statywy mają dużo lepszy stosunek udźwigu do masy własnej niż aluminiowe. Kolejną zaletą jest szybkość tłumienia drgań (powstałych np. wskutek ruchu lustra) przez włókno węglowe. To ma szczególne znaczenie przy używaniu długich tele, makro czy też aparatów średnioformatowych, gdzie lustro jest wielkie. Wady statywów węglowych to wysoka cena i nieco mniejsza odporność mechaniczna.
niestety na forum jesli chodzi o statywy panuje jedna firma i nazywa sie manfrotto. co jest dla mnie dosc dziwne bo produkty np slika czy velbona sa wyajtkowo dobrej jakosci, rzeklbym ze czesto odpowiedniki cenowe bija na leb frotke.
dokladnie. ludzie powtarzaja Manfrotto jak jakas mantre a potem ida i zostawiaja w sklepie kupe
kasy, za ktora mogliby kupic lepszy sprzet.
mialem nieszczescie wybrac glowice Manfrotto (222) i niestety pod wzgledem mechaniczmym
do piet nie urasta statywowi, do ktorego jest przyczepiona (Sherpa 630). biorac pod uwage
koszmarna cene tej glowicy (blisko 100 EUR) i bylejakosc alternatywnych propozycji MF w tej
grupie cenowej (mam tu na mysli cale te 48x RC2), ktore albo maja badziewny udzwig albo
cene z ksiezyca wzieta - mam duze problemy z przekonaniem sie do tej firmy.
de facto, alternatywa do ww. nog bylo Manfrotto 190CX3. tez karbonowe, ale znacznie drozsze
i ze 30 cm nizsze. pod wzgledem stabilnosci podobne do mojego Velbona.
reasumujac: 1/3 ceny wiecej i 30 cm wyciagu mniej za etykietke Manfrotto? dzieki, tak bogaty nie jestem ;)
odpowiadajac na tytulowe pytanie: 700zl to dosc drogo jak za statyw, ktory mimo karbonu
w konstrukcji wazy 3 kg z jakas biedna glowica 3D. dobry karbonowy statyw o wysokosci
roboczej na poziomie 1,60 cm nie powinien sie zblizac do 2 kg masy. a glowica o wadze az 1kg
to wyrzutnie SCUD powinna podtrzymywac ;)
ogolnie ten Slik nie wyglada zle, tylko ciezki jak diabli. jak juz karbon chcesz, to mozna zdecydowanie
lzej
Osobiście skłaniam się do kupna Benro Travel Angel C-268 M8
(http://jabbafoto.pl/opis/266187/benro-travel-angel-c-268m8.html)
Ponieważ ten statyw nie jest tani, a firma mało mi znana, czekam na okazję aby go pomacać. Dopiero wtedy podejmę ostateczną decyzję.
Tu (http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=77143&page=3) masz link do innego wątku, gdzie jest mowa o aluminiowej wersji Benro Travel Angel
Ten model Benro, o ktorym piszesz to jest kopia Gitzo 1541T (od Traveler), z ta roznica ze Gitzo jest 4-sekcyjny, wazy ciut mniej bo 0,97kg, ma nominalny udzwig do 8kg, 41cm po zlozeniu, mierzy
17,5cm min, 114cm z kolumna schowana, 143max z kolumna do gory, a wedlug producenta a takze uzytkownikow spokojnie uniesie (zarowno w sensie wagi, jak i balansu etc) szkielko
do 200mm ogniskowej (70-200).
Doglebna recenzje oryginalu masz tutaj (warto sie zarejestrowac zeby obejrzec wszystkie fotki bo autor obfocil calosc tak, ze juz bardziej sie nie da)
http://photography-on-the.net/forum/showthread.php?t=538298
Gitzo w stosunku do Benro ma oczywiscie jedna wade, jest drozszy, bo kosztuje 500-600 PLN wiecej.
Generalnie Benro jako producent statywow kopiuje Gitzo. Wystarczy porownac strony obu firm, game produktow, nazwenictwo serii statywow, rozwiazania stosowane w statywach, a takze sposob
prezentacji produktow/wyrozniajacych ich cech, to analogie beda tutaj bardziej niz oczywiste. Przy czym to nic zlego, bo ujme to tak - macalem Gitzo 1541T i jesli ten Benro jakosciowo nie ma problemow
z wykonaniem, wykonczeniem itp itd. to nie ma tu wiekszych obaw, bo wzorzec z ktorego korzystali robiac ten statyw jest po prostu super.
Jednym slowem poszukalbym w sieci rezencji, opinii uzytkownikow, skupiajacych sie na jakosci wykonania itp. i jesli te beda zadowalajace to smialo bym bral.
I nie chce Cie martwic, ale jesli chcesz sobie skompletowac statyw podrozny kierujac sie jak najwieksza wytrzymaloscia, a jak najmniejsza wage, to wypadaloby go uzupelnic glowica w stylu:
https://www.photoproshop.com/product_info.php/cPath/21/products_id/635
370gr, bierze na klate 30kg, kosztuje niestety drugie tyle co statyw
Przy czym taki zestaw podrozny to sprzet na cale zycie de facto.
To wszystko o czym piszesz jest mi doskonale znane.
Waham się głównie dlatego, że statyw Benro Travel Angel C-268 M8 (http://jabbafoto.pl/opis/266187/benro-travel-angel-c-268m8.html) zastąpiłby posiadany przeze mnie bardzo solidny, ale duży statyw w włókien węglowych Manfrotto MF3.
Z drugiej strony, ciężar nie jest dla mnie najważniejszy. W statywach benro z serii "Travel" moją uwagę zwrócił sposób składania i wynikający z tego mały rozmiar po złożeniu. Ten parametr jest dla mnie dużo ważniejszy, albowiem oznacza, że statyw zmieści się do kufra na motocyklu. Mojąc to na uwadze, rozważam wariant ekonomiczny, tzn. zachowanie statywu Manfrotto MF3 jako podstawowego i dokupienie aluminiowego statywu Benro Travel Angel A-268m8 + BH-1 (http://jabbafoto.pl/opis/266424/benro-travel-angel-a-268m8--bh-1.html) za ok. 530 PLN (z głowicą).
Hmm... no to na pierwszy rzut oka wydaje sie byc sensowne rozwiazanie (wariant 2-statywowy). Widze tu tylko jedno male ale (nawiazuja do watku, gdzie pisalismy odnosnie glowic i plytek). Decydujac sie na te 2 warianty, i biorac pod uwage sprzet statywowy ktory posiadasz (Giotto) decydujac sie na tego Benro pakujesz sie w 2 rozne warianty mocowania roznych producentow. I teraz jesli bedziesz chcial wziac jeden lub drugi statyw bedziesz musial przekrecac plytki, pamietam tez ze swego czasu odgrazales sie zakupem 70-200. I jesli lykniesz w przyszlosci ten obiektyw bedziesz mial ten sam problem - dwa rozne mocowania do dwoch roznych statywow. I teraz kupisz, a za pol roku stwierdzisz, ze to jednak nie to.
IMHO zakup wspomnianego przez Ciebie Benro w polaczeniu z np. z takim Markinsem i mocowaniem Arca Swiss wydaje sie byc dobrym przyszlosciowym rozwiazaniem.
Finansowo kupienie takiego pakietu od zera vs wartosc sprzetu ktory masz i zamierzasz dokupic wyjdzie pewnie podobnie.
A btw, jakie maksymalne gabaryty statywu sa dla Ciebie akceptowalne w pkt widzenia kufra w motocyklu ?
Masz dużo racji.
Do tego dochodzi jeszcze jedna komplikacja - monopod. Na nim też posadzić muszę jakąś głowicę. Nie musi, co prawda, być specjalnie wypasiona, ale płytki powinny być takie same. W przeciwnym razie szlag mnie trafi. :)
W takim razie zdecydowanie Arca Swiss. Z jednej strony kupujesz Benro + Markinsa tego malego (zlaczka Markinsa, ale kompatybilnosc zachowana) i masz komplet.
Dwa, kupujesz plytke do puszki i lub tele (jesli go nabedziesz) np. w RRS.
A do statywu montujesz cos takiego jak nizej na fotce.
Glowica to Manfrotto 234 (23$) pozeniona na stale srubka (2$) z ze zlaczka Really Right Stuff B2-Pro (80$)
A plytki wiadomo - juz masz.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://reallyrightstuff.com/tripods/MonopodSolutionGM2540.gif)
Wszystko już wiem, teraz pędzę do kolektury Totka. :)
Wez dla mnie jeden kupon :) Pozdrawiam.
I zalatw jeszcze zeby dolar spadl do 2 z groszami, wtedy to bedzie bardziej zjadliwe :)
odpowiadajac na tytulowe pytanie: 700zl to dosc drogo jak za statyw, ktory mimo karbonu
w konstrukcji wazy 3 kg z jakas biedna glowica 3D. dobry karbonowy statyw o wysokosci
roboczej na poziomie 1,60 cm nie powinien sie zblizac do 2 kg masy. a glowica o wadze az 1kg
to wyrzutnie SCUD powinna podtrzymywac ;)
ogolnie ten Slik nie wyglada zle, tylko ciezki jak diabli. jak juz karbon chcesz, to mozna zdecydowanie
lzej
Ten link z pierwszego postu to nie jest ten tytułowy węglowy slik. Jak napisałem to mniej mobilna alternatywa tego węglowego.
W końcu padło na Benro Travel Angel c-268 m8 + Giottos MH 1300-657. Statyw odbieram w przyszłym tyg. Głowica może dotrzeć trochę później. Wygląda na to że będę jednym z pierwszych na tym forum testujących ten statyw. Mam nadzieję że okaże się dobrej jakości.
Dzięki wszystkim za rady.
Martix - wysłałem PM, zajrzyj do skrzynki.
Jak dostaniesz statyw to koniecznie podziel sie wrazeniami, bo tez by mnie ten model bardzo interesowal.
Natomiast kwestie glowicy radze jeszcze dokladnie przemyslec, vide to co walkujemy w drugim watku,
w moim odczuciu prawie kilogramowa glowice to statywu podroznego wydaje sie byc zaprzeczeniem
idei przenosnosci. Jak to mowia anglicy, overkill.
Markins Q3T............290 USD
Markins P700U...........50 USD
Gitzo GT1541T.........520 USD
Razem - 860 USD, tzn. ok 2800 PLN (cena loco USA) :( (Cena w sierpniu - 1772 PLN) :evil:
Waga zestawu = 0,385 + 0,04 + 0,9 = 1,325 kg
Lżejszy byłby tylko mój portfel, po dokonaniu zakupu. :mrgreen:
Tu (http://www.pstryk.pl/details:7807/gitzo+gt1541t+traveler+carbon+tripod+w.+column) masz Gitzo GT1541T za 482 USD
Tu (http://www.pstryk.pl/details:7807/gitzo+gt1541t+traveler+carbon+tripod+w.+column) masz Gitzo GT1541T za 482 USD
Znam ofertę Pstryka (oficjalny przedstawiciel Gitzo na Polskę). Napisz lepiej skąd ściągasz Markins'a.
Odnosnie tego GITZO. Znów na stronie jest zdjęcie innego modelu, ale jeśli ten model który Cię interesuje ma tak samo to głowica będzie odstawać. Może powinieneś przemyśleć większy kufer :)
Głowicy jeszcze nie zamówiłem. Jak zamówię to od razu z płytką pod puchę. Troszkę mnie martwi że ta płytka nie ma nic miękkiego. Oj farba zejdzie z body na 102%
Nawet benro ma w swojej ofercie takie płytki i mają one gumowe podkładki. Tylko czy to wówczas nie będzie się odkręcać?
Na tym filmie (http://pl.youtube.com/watch?v=p9RQJHgKfCw) wyraźnie widać, że po złożeniu statywu, między nogami jest jescze miejsce na głowicę. :)
Porownalem ceny Markinsow. Na ebay licza sobie 200EUR z wysylka do PL za Q3T, ale jest ryzyko clo+vat -
sprawdzam te kwestie i jak cos bede wiedzial dam znac. A nawet jesli dolicza clo i vat wyjdzie i tak taniej
niz w ProPhotoShopie, gdzie na dzien dobry jest 300 EUR + wysylka.
Kalkuluje sie zamowic, nawet jesli sama plytke by sie kupowalo w ProPhotoShopie, bo koszty transportu
w tym sklepie sa takie same niezaleznie czy zamowi sie sama plytke, czy tez zamawialbys plytke+glowice.
Wiec transport sie bilansuje, a jest szansa zaoszczedzic przy zakupie glowicy.
A co powiecie na taki patent by pomiędzy płytkę i body włożyć wycięty kawałek tekturki np z okładki starego bloku technicznego. Chodzi mi o zabezpieczenie body przed porysowaniem przez metalową płytkę. Wydaje mi się, że taka tekturka byłaby lepsza od gumy. Co o tym sądzicie?
A co powiecie na taki patent by pomiędzy płytkę i body włożyć wycięty kawałek tekturki np z okładki starego bloku technicznego. Chodzi mi o zabezpieczenie body przed porysowaniem przez metalową płytkę. Wydaje mi się, że taka tekturka byłaby lepsza od gumy. Co o tym sądzicie?
A po co te alpejskie kombinacje? :shock:
Przeciez body od spodu wyłozone jest już gumą (lekko odstającą od korpusu) - tak przynajmniej jest w D300...
A co powiecie na taki patent by pomiędzy płytkę i body włożyć wycięty kawałek tekturki np z okładki starego bloku technicznego. Chodzi mi o zabezpieczenie body przed porysowaniem przez metalową płytkę. Wydaje mi się, że taka tekturka byłaby lepsza od gumy. Co o tym sądzicie?
Niczego bym nie wkładał. Płytka P700U jest wyprofilowana, więc jeżeli porządnie ją dokręcisz, nic się ruszać nie będzie i żadne rysy nie powstaną.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2009/01/P700U-1.jpg
źródło (http://www.markinsamerica.com/MA5/images/zoom/P700U.jpg)
Sprzedawca z ebay - o ten
http://cgi.ebay.co.uk/Markins-Q-Ball-Q3-Traveler-model-black-Brand-new_W0QQitemZ120365203656QQcmdZViewItemQQptZTripod s_Monopods?hash=item120365203656&_trksid=p3911.c0.m14&_trkparms=72%3A1683|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A13 18
wysle low value + gift. Tak mi przynajmniej odpisal.
Ryzyk fizyk.
Może warto spróbować. :-D
d200 nie ma gumy w miejscu mocowania
A czy takie low value + gift nie są sprawdzane? Co w przypadku gdy okaże się że jednak jest high value :)
A czy takie low value + gift nie są sprawdzane? ...
Są, ale może nie wszystkie.
...Co w przypadku gdy okaże się że jednak jest high value :)
Policzą cło od wartości celnej (wartość towaru + koszty transportu do granicy PL + koszty ewentualnego ubezpieczenia) a następnie policzą VAT od wartości oclonego towaru. Należności celne zapłacisz na poczcie lub u kuriera przy odbiorze paczki.
Dokladnie, ryzykujesz tym ze zaplacisz clo + vat od faktycznej wartosci towarui + kosztow transportu, w wysokosci ok. 25% zaplaconej przez Ciebie kwoty.
Kilka miesiecy temu za paczke z *******ami fotograficznym z USA o wartosci ok 700 zl zaplacilem 150 zl oplat celnych.
Ryzyk jest taki, ze jak nie ocla, to jestes do przodu o ok 100 EURO, a jak ocla, to zaplacisz podobnie jak w tym Pro Photo Shopie.
Dokumenty jakie bedziesz potrzebowal w przypadku gdyby Ci oclili, to wydruk z ebay z opisem towaru (drukujesz strone z aukcja) oraz potwierdzenie platnosci karta (wydruk z paypal lub z banku).
No i mialbys szybciej glowice, pytalem w Pro Shopie o to kiedy beda mieli Markinsa i pisza, ze najwczesniej za ok 2 tygodnie i maja sporo backorders.
Są, ale może nie wszystkie.
Policzą cło od wartości celnej (wartość towaru + koszty transportu do granicy PL + koszty ewentualnego ubezpieczenia) a następnie policzą VAT od wartości oclonego towaru. Należności celne zapłacisz na poczcie lub u kuriera przy odbiorze paczki.
Rozumiem że w przypadku wpisania low value powiedzmy 49$ i tak mogę spodziewać się opłaty celnej + VAT.
Czyli ta opłata byłaby liczona na miejscu np na poczcie lub przy kurierze w chwili odbioru na podstawie wydruku z faktury ebay i paypal? Zatem chyba nie ma co kombinować. słyszałem że i tak większość paczek jest otwierana.
A jak to będzie liczone gdy jedna rzecz byłaby kupiona na aukcji ebay a druga poza aukcją ebay ale kupiona od tego samego sprzedawcy. Chodzi mi gdybym kupił głowice na aukcji oraz płytkę która nie jest wystawiona. Oczywiście za płytkę zapłaciłbym również paypalem. Wówczas potrzebowałbym 2 wydruki z paypal i wydruk aukcji z opisem przedmiotu, prawda?
Należności celne naliczane są przez Urząd Celny, do którego trafiają paczki z zagranicy.
Należności celne naliczane są przez Urząd Celny, do którego trafiają paczki z zagranicy.
No tak, ale gdy wartość towaru zostanie zaniżona i zamiast powiedzmy $200 zostanie podane $50 a jednak celnicy nie dadzą się nabrać to wtedy jaka jest procedura. Z wydrukami z paypal i ebay trzeba się wybrać do składu celnego?
Normalnie gdy wszystko jest jasne liczy się najpierw cło (zdaje się od wartości towaru i kosztu wysyłki i np ubezpieczenia) a następnie z tego co wyjdzie liczony jest VAT.
To jeszcze masz do rozważenia produkty BENBO - sam uzywam Trecker'a z głowicą frotki - daje słowo, że robi :)
Dzięki za propozycję. Statyw już wybrałem, głowicę też pozostaje tylko zapłata należności celnych za głowicę. Jaka będzie stawka cła z Tajwanu?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.