Zobacz pełną wersję : Nowy Sandisk Extreme IV!
To chyba jakiś wyścig zbrojeń
http://www.dpreview.com/news/0607/06071906sandiskextremeiv.asp
taka szybka karta?
kto to wykorzysta?
fajnie...spadną ceny na II i III :lol:
będziesz miał zdjęcie zapisane na karcie zanim jeszcze je zrobisz 8)
Al Bundy
21-07-2006, 15:37
A pamiętam jak w moim super szybkim wymiataczu doom zadowalał się kilkoma MB z mojej 850 caviara - ehhh.... stary się robię....
Kolekcjoner
21-07-2006, 17:42
Nic się nie martwcie. Pewnie niedługo pojawią sie aparaty z matrycą 20kpixeli i będą potrzebne takie transfery.
Po za tym istnieją przecież aparaty średnioformatowe, a oni wciaż narzekają na zbyt małe i wolne karty pamięci.
A pamiętam jak w moim super szybkim wymiataczu doom zadowalał się kilkoma MB z mojej 850 caviara - ehhh.... stary się robię....
tak? a procek 386DX cos ci mowi? z dyskiem twardym 40 MB i 4MB RAMu to bylo cudo
teraz 1 GB RAMu mi nie starcza:(
Niedzwiedz
26-07-2006, 10:28
vuki, a xt pamietasz fdd 5,25 cala, dysk twardy 40 MB , monitor CGA :) to byl wypas hehe gralem na tym w gierke stunt rod :)
potem 286 16 mhz bez pamieci extendet hehe :)
a pamiętacie wogóle taśmy perforowane jako nośniki danych?
żółto-czarny
27-07-2006, 15:42
A stosy kart perforowanych? :lol:
Kto to wykorzysta? Na pewno nie szczęśliwy posiadacz D70.
cypherdid
28-07-2006, 01:14
mały OT się robi ale przyłącze się do niego...
wspominacie dawne komputerki...ja miałem długi czas Amige 600...ile ja przed tym życia spędziłem..ech...miała czytnik kart pamięci no i normalnych dyskietek 3,5"
wtedy się grało i grało na takim sprzęcie..a teraz przed każdom nazwą podzespołu przedrostek GIGA albo nawet TERA [giga x 1024] i niektórym nie starcza...szkoda old skoolowego sprzętu...EOT
faktycznie..mogą spaść ceny II i III..w sumie bym się zaopatrzył w 2x 1GB Ex III
to są chyba najlepsiejsze karty...moim skromnym zdaniem
żółto-czarny
28-07-2006, 08:47
Wiem że OT, ale jak już wspomniałeś Amigę 600, to i ja nie mogę nie wspomnieć :) Rozbudowałem ją sobie do 2 mega RAM i wsadziłem 2,5 calowego twardziela 130MB. Ile gier i programów mogłem na tym zmieścić i uruchomić!!! Nawet w jakąś małą grafikę się bawiłem.
To ja poczekam z zakupem kart pamięci do wrześniowego wyjazdu, ceny pójdą kolejne kilkanaście %.
A ja miałem Atari ST 1024 - Amiga się chowała ze swoimi 512kB.
A ja miałem Atari ST 1024 - Amiga się chowała ze swoimi 512kB.
A kto normalny uzywal Amigi (nawet tylko 500tki) z 512 KB? :D Musem byla karta rozszerzajaca co najmniej do 1 MB. A ja mialem dodatkowe 2.5 MB w tym slocie z lewej strony. A w Amisie 1200 wepchnalem dodatkowe 16 MB na dopalaczu 030 50 MHz z kooprocesorem. Ehhh... to byly czasy.
Wracajac do meritum -- fajnie, ze Sandisk puscil cos nowego. Od jakiegos czasu czaje sie na 4 GB extreme III. Powinna troche staniec.
Atari to było 1040 ST a nie 1024 :lol: ...
cypherdid
29-07-2006, 00:04
OT: moja Amiga600 też była podrasowana..dodatkowe stacje dyskietek..dodany RAM..
także bawiłem się w grafikę..ale i troszke w programowanie świetnym edytorem o nazwie CED..cały Workbench [system] przerobiłem..
ech..może sobie kupie Amisie :) EOT :) to były czasy :) <gadam jak starzec>
Al Bundy
29-07-2006, 10:22
Z tym swoim Atari mogliście się zchować przy mojej Amidze 1200 :D To był sprzęt !
OT
A pamietacie kartke papieru i olowek? :D :D :D :twisted: :twisted:
OT
A pamietacie kartke papieru i olowek? :D :D :D :twisted: :twisted:
co takiego???
Wiesz byla jeszcze przed Amiga, Atari i Odra ;)
A ile zdjęć mogło się na tym zmieścić? :lol:
żółto-czarny
30-07-2006, 19:06
Z tym swoim Atari mogliście się zchować przy mojej Amidze 1200 :D To był sprzęt ! Moje niespełnione marzenie z 1993 r. (sprzed matury) :) Najlepiej z HDD 210 i 4MB FAST RAM!
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.