PDA

Zobacz pełną wersję : Pentax zbladł!



danz1ger
17-12-2008, 01:58
Czyżby ze strachu?
http://www.dpreview.com/news/0812/08121603pentaxk2000white.asp

el.dzi
17-12-2008, 02:15
Totalnie i-podowy ;)

Kundzior
17-12-2008, 02:43
Pierwsze co mi przyszło do głowy to star wars :)

velaskez
17-12-2008, 04:17
Ej no nie śmiejcie się, wreszcie coś co by pasowało do białych szkieł Canona:mrgreen:, ale tylko kolorem. Według mnie ładny jest. Nietuzinkowy rzekł bym.

el.dzi
17-12-2008, 07:56
Ej no nie śmiejcie się, wreszcie coś co by pasowało do białych szkieł Canona:mrgreen:, ale tylko kolorem. Według mnie ładny jest. Nietuzinkowy rzekł bym.

Nietuzinkowy to jest ten http://i.wp.pl/a/f/jpeg/21135/pentax-k-m-svarowski-490.jpeg z kryształami Svarowskiego ;)

A ten biały na pewno ma białe słuchawki i odtwarzacz mp3 oraz zainstalowanego i-Tunes :D

sote
17-12-2008, 08:55
alez paskudny jest ten bialy... ciekawe czy za iles lat ten plastik nie zrobi sie zolty w kilku miejscach...

Tommy
17-12-2008, 09:55
pewnie będzie hitem w krajach arabskich :)

ftd
17-12-2008, 11:28
http://www.pentaxforums.com/forums/pentax-news-rumors/44200-white-k2000-km-announced-8.html

prz3mo
17-12-2008, 11:36
wedding edition :)

btw A białego d3 widzieliście?
http://www.flickr.com/groups/weddingphoto/discuss/72157603276070134/ ;)


Mi się podobają taki biale korpusy, zawsze coś innego niż pospolita czerń :)

badi
17-12-2008, 14:12
fajne! ja np. chetnie bym sobie biala puche kupil.

co do zolkniecia, za 2-4 lata i tak pewnie nie bedzie jej w torbie.

papajpo
17-12-2008, 14:16
dla mnie fuj, ale podobno wszystko co białe to w tym roku modne... a co do tego z kryształami to wywalić prawie 10 tysięcy na pentaxa to trzeba być szaleńcem...

Jacek S
17-12-2008, 14:23
Cóż, dla każdego coś miłego!

darkiz
17-12-2008, 14:26
Przerabiałem Pentaxa k10d-żadna zmiana barw mu nie pomoże...

S_Works
17-12-2008, 14:34
Pierwsze co mi przyszło do głowy to star wars :)
Faktycznie, nic dodac nic ujac :D

superkomornik
17-12-2008, 22:17
Ciekawe jak będzie wyglądać ten aparat po jakimś czasie użytkowania. I wcale nie chodzi mi o żółknięcie ;-)

downunder
17-12-2008, 22:50
Pentaxie nie idź tą drogą. :(

prz3mo
17-12-2008, 23:45
http://www.pentaxforums.com/forums/pentax-news-rumors/44200-white-k2000-km-announced-8.html

:)

Cosnek
17-12-2008, 23:56
Kolorek ladny, niczego sobie. Swiatlo zalaczonych obiektywow niestety, ciemnogrod.

danz1ger
18-12-2008, 01:44
Pentaxie nie idź tą drogą. :(

Za dpreview: "This stylish, limited edition white Pentax K2000 kit will be available on a very limited basis in February 2009 at a price to be announced." Więc raczej nie ma strachu.

fafniak
19-12-2008, 07:46
Przerabiałem Pentaxa k10d-żadna zmiana barw mu nie pomoże...
? tzn?

Witusch
19-12-2008, 10:01
? tzn?

Kolega pewnie przerabial Kadyszke na Pansonica i mu nie wyszlo :-D . Zauwazylem, ze wielu rzuca w eter jakies slogany antyreklamowe o Pentaxie, krzywdzac tym samym ten szlachetny system. Najczesciej wynika, to jednak z braku wiedzy o nim. Najczesciej ci, ktorzy uzytkowali Pentaxa maja o nim raczej dobre zdanie, no moze nie liczac osob, ktorych kontakt z tym systemem mial charakter przypadkowy.

prz3mo
19-12-2008, 17:29
Najczesciej ci, ktorzy uzytkowali Pentaxa maja o nim raczej dobre zdanie, no moze nie liczac osob, ktorych kontakt z tym systemem mial charakter przypadkowy.

Z drugiej strony Pentaxiarze to ciekawa nacja, umieją daną wadę systemu (czy konkretnego korpusu) nagiąć do rangi zalety :) Spotkałem się z czymś takim gdy wybierałem kiedyś między D80, a K10d... :)
BTW Co by jednak nie gadać to forum pentaxa jest bardzo fajne i ma specyficzny klimat :)

BOSS
19-12-2008, 17:39
Doda powinna sobie taki sprawić do kozaczków :-)

kaziuwichura
19-12-2008, 19:43
Z drugiej strony Pentaxiarze to ciekawa nacja, umieją daną wadę systemu (czy konkretnego korpusu) nagiąć do rangi zalety Spotkałem się z czymś takim gdy wybierałem kiedyś między D80, a K10d...
Mógłbyś rozwinąć? Ciekawi mnie jakie wady k10 dyskwalifikują go w porównaniu z d80

ttb
19-12-2008, 21:38
Mógłbyś rozwinąć? Ciekawi mnie jakie wady k10 dyskwalifikują go w porównaniu z d80

no przeciez prz3mo nie napisal, ze k10 jest gorszy niz d80.

Motorniczy
19-12-2008, 22:28
Pierwsze co mi przyszło do głowy to star wars :)

zgadza sie :) masz racje

prz3mo
20-12-2008, 00:35
Mógłbyś rozwinąć? Ciekawi mnie jakie wady k10 dyskwalifikują go w porównaniu z d80

Proszę przeczytaj mój post raz jeszcze, bo odniosłem wrażenie, że chyba go nie zrozumiałeś.

Framek
20-12-2008, 00:36
Ich polityka jest dla mnie co najmniej niezrozumiała... Powinni raczej popracować nad jakimś lepszym korpusem cyfrowym, a nie robić "błyskotki".

MiQ27
20-12-2008, 15:34
Właśnie popracowali i efektem jest K-m. Nie dość, że ma najlepszy i najszybszy AF z dotychczasowych luster Pentaxa, to jeszcze jest też chyba najcichszy, ma (przynajmniej na początku) najszybszy tryb seryjny i w dodatku ma dostępną białą wersję, Svarovskiego nie licząc :-D

Framek
20-12-2008, 15:59
Ale K-M to chyba model adresowany do najmniej zaawansowanych użytkowników? Okrojony z funkcji i z przydatnych przycisków. Biorąc pod uwagę dawną pozycje Pentaxa w profesjonalnej fotografii to chyba nie jest krok do przodu?

MiQ27
20-12-2008, 16:25
Okrojony ? Moim zdaniem wręcz przeciwnie. Ma redukcję drgań, wireless flash, bezpośrednie 4 przyciski od ISO, WB, trybu lampy i zdjęć seryjnych na korpusie (czego nie ma np. w K200D, tam trzeba o jeden przycisk więcej nacisnąć). Praktycznie od wyższych modeli różni go brak uszczelnień, brak opcji do gripa (chyba) i trochę uproszczony - za to ponoć szybszy i pewniejszy - 5 punktowy AF. No i część bardziej zaawansowanych opcji ma przez menu, a nie przez dedykowane przyciski (np. tryb pomiaru światła).

Framek
20-12-2008, 17:13
No to rzeczywiście, profesjonalny korpus... Na konkurentów padł blady, a nawet biały strach... Co chcesz udowodnić? Dobrą politykę firmy? Czy to, że ich najtańszy korpus jest teraz najlepszy pod co najmniej dwoma względami? Jaki to ma związek z tym co napisałem? Dla pełnej jasności pisząc o lepszej puszce miałem na myśli profesjonalny korpus najchętniej z pełną klatką, a nie najtańszy korpusik dla amatorów. Pisząc to wcale nie twierdzę, że jest kiepski, to po prostu nie to co chciałbym zobaczyć w tym systemie, biorąc pod uwagę i osiągnięcia w średnim formacie i jakość obiektywów.

MiQ27
20-12-2008, 17:48
Niczego nie chcę udowadniać. Pentax po prostu chodzi swoimi drogami. Pisałeś o "lepszym" korpusie bez sprecyzowania konkretów - właśnie jest pierwszy, który jest pod paroma względami lepszy od poprzednich i mam nadzieję, że to nie ostatni. Który też, moim zdaniem, może przyciągnąć do Pentaxa większe rzesze klientów. Co daje pieniądze, niezbędne na kolejne innowacje - może też na pełną klatkę.
A to, że ma lepszy AF od poprzednich, co najmniej mnie bawi. Przy okazji - mam K10D :-D

fafniak
20-12-2008, 20:28
Pentaxa nie stac na wprowadzenie FF bo z tym wiaze sie wprowadzenie 3 szkiel FF - 28-70 2.8 / 70-200 2.8 / cos bardzo szerokiego 2.8 - te ogniskowe sa oczywiscie tylko orientacyjne....

szulif
20-12-2008, 21:19
Doda powinna sobie taki sprawić do kozaczków :-)

dodzie bardzie podpasilby ten:

http://www.e-cyfrowe.pl/pentax-k-m-swarovski-ob-18-55mm-p-9452.html

:D

Seeker
26-12-2008, 22:32
"Mi się podobają taki biale korpusy, zawsze coś innego niż pospolita czerń"

Tylko nie pospolita !!!... ;)

Powazniej nieco - przymierzalem sie kiedys do bialego gramofonu na czarnej wiezy
(takiej "kropki nad i"), ale znudzilo mnie przekladanie plyt co 20 minut i sprzedalem go
razem z plytami :).

Generalnie lubie czarny sprzet (wszelaki), chocby dla odroznienia od pozostalych mebli.
W przypadku sprzetu foto, kolor czarny jest akurat optymalny,
bo aparat ma "widziec", a nie "byc widzianym" (dla mnie to jest narzedzie, nie ozdoba).
Co innego, gdybym wybieral sie na biegun.

Co do Pentaksa - optycznie mi pasuje. Lubie indywidualizacje.
Gdyby nie przeznaczenie, kazda puszka moglaby miec inny kolor.

blazeje
29-12-2008, 03:00
Śmiejecie się z Pentaxa, zobaczcie Mamiyę.

http://www.pstryk.pl/details:8503/mamiya+645+pro+tl+limited+color+version

tomek969
30-12-2008, 12:28
Może ktoś ma jeszcze tą staroć http://kmp.bdimitrov.de/bodies/prototypes/MZ-D.html

ttb
30-12-2008, 23:51
pewnie nikt - to tylko prototyp.

ezin
31-12-2008, 14:12
niewiem o co tyle rabanu. każdy producent ma coś czym się wyróżnia z tłumu:

- Nikon - super sprzęt i stylową czerwoną gumkę,

- Canon - niewygodne i słabe puszki,

A pentax wybrał sobie biały kolor ;D

hobbits
31-12-2008, 14:24
To jest po prostu "winter edition" :D