Zobacz pełną wersję : Pentax zbladł!
danz1ger
17-12-2008, 01:58
Czyżby ze strachu?
http://www.dpreview.com/news/0812/08121603pentaxk2000white.asp
Kundzior
17-12-2008, 02:43
Pierwsze co mi przyszło do głowy to star wars :)
velaskez
17-12-2008, 04:17
Ej no nie śmiejcie się, wreszcie coś co by pasowało do białych szkieł Canona:mrgreen:, ale tylko kolorem. Według mnie ładny jest. Nietuzinkowy rzekł bym.
Ej no nie śmiejcie się, wreszcie coś co by pasowało do białych szkieł Canona:mrgreen:, ale tylko kolorem. Według mnie ładny jest. Nietuzinkowy rzekł bym.
Nietuzinkowy to jest ten http://i.wp.pl/a/f/jpeg/21135/pentax-k-m-svarowski-490.jpeg z kryształami Svarowskiego ;)
A ten biały na pewno ma białe słuchawki i odtwarzacz mp3 oraz zainstalowanego i-Tunes :D
alez paskudny jest ten bialy... ciekawe czy za iles lat ten plastik nie zrobi sie zolty w kilku miejscach...
pewnie będzie hitem w krajach arabskich :)
http://www.pentaxforums.com/forums/pentax-news-rumors/44200-white-k2000-km-announced-8.html
wedding edition :)
btw A białego d3 widzieliście?
http://www.flickr.com/groups/weddingphoto/discuss/72157603276070134/ ;)
Mi się podobają taki biale korpusy, zawsze coś innego niż pospolita czerń :)
fajne! ja np. chetnie bym sobie biala puche kupil.
co do zolkniecia, za 2-4 lata i tak pewnie nie bedzie jej w torbie.
dla mnie fuj, ale podobno wszystko co białe to w tym roku modne... a co do tego z kryształami to wywalić prawie 10 tysięcy na pentaxa to trzeba być szaleńcem...
Cóż, dla każdego coś miłego!
Przerabiałem Pentaxa k10d-żadna zmiana barw mu nie pomoże...
Pierwsze co mi przyszło do głowy to star wars :)
Faktycznie, nic dodac nic ujac :D
superkomornik
17-12-2008, 22:17
Ciekawe jak będzie wyglądać ten aparat po jakimś czasie użytkowania. I wcale nie chodzi mi o żółknięcie ;-)
downunder
17-12-2008, 22:50
Pentaxie nie idź tą drogą. :(
http://www.pentaxforums.com/forums/pentax-news-rumors/44200-white-k2000-km-announced-8.html
:)
Kolorek ladny, niczego sobie. Swiatlo zalaczonych obiektywow niestety, ciemnogrod.
danz1ger
18-12-2008, 01:44
Pentaxie nie idź tą drogą. :(
Za dpreview: "This stylish, limited edition white Pentax K2000 kit will be available on a very limited basis in February 2009 at a price to be announced." Więc raczej nie ma strachu.
Przerabiałem Pentaxa k10d-żadna zmiana barw mu nie pomoże...
? tzn?
? tzn?
Kolega pewnie przerabial Kadyszke na Pansonica i mu nie wyszlo :-D . Zauwazylem, ze wielu rzuca w eter jakies slogany antyreklamowe o Pentaxie, krzywdzac tym samym ten szlachetny system. Najczesciej wynika, to jednak z braku wiedzy o nim. Najczesciej ci, ktorzy uzytkowali Pentaxa maja o nim raczej dobre zdanie, no moze nie liczac osob, ktorych kontakt z tym systemem mial charakter przypadkowy.
Najczesciej ci, ktorzy uzytkowali Pentaxa maja o nim raczej dobre zdanie, no moze nie liczac osob, ktorych kontakt z tym systemem mial charakter przypadkowy.
Z drugiej strony Pentaxiarze to ciekawa nacja, umieją daną wadę systemu (czy konkretnego korpusu) nagiąć do rangi zalety :) Spotkałem się z czymś takim gdy wybierałem kiedyś między D80, a K10d... :)
BTW Co by jednak nie gadać to forum pentaxa jest bardzo fajne i ma specyficzny klimat :)
Doda powinna sobie taki sprawić do kozaczków :-)
kaziuwichura
19-12-2008, 19:43
Z drugiej strony Pentaxiarze to ciekawa nacja, umieją daną wadę systemu (czy konkretnego korpusu) nagiąć do rangi zalety Spotkałem się z czymś takim gdy wybierałem kiedyś między D80, a K10d...
Mógłbyś rozwinąć? Ciekawi mnie jakie wady k10 dyskwalifikują go w porównaniu z d80
Mógłbyś rozwinąć? Ciekawi mnie jakie wady k10 dyskwalifikują go w porównaniu z d80
no przeciez prz3mo nie napisal, ze k10 jest gorszy niz d80.
Motorniczy
19-12-2008, 22:28
Pierwsze co mi przyszło do głowy to star wars :)
zgadza sie :) masz racje
Mógłbyś rozwinąć? Ciekawi mnie jakie wady k10 dyskwalifikują go w porównaniu z d80
Proszę przeczytaj mój post raz jeszcze, bo odniosłem wrażenie, że chyba go nie zrozumiałeś.
Ich polityka jest dla mnie co najmniej niezrozumiała... Powinni raczej popracować nad jakimś lepszym korpusem cyfrowym, a nie robić "błyskotki".
Właśnie popracowali i efektem jest K-m. Nie dość, że ma najlepszy i najszybszy AF z dotychczasowych luster Pentaxa, to jeszcze jest też chyba najcichszy, ma (przynajmniej na początku) najszybszy tryb seryjny i w dodatku ma dostępną białą wersję, Svarovskiego nie licząc :-D
Ale K-M to chyba model adresowany do najmniej zaawansowanych użytkowników? Okrojony z funkcji i z przydatnych przycisków. Biorąc pod uwagę dawną pozycje Pentaxa w profesjonalnej fotografii to chyba nie jest krok do przodu?
Okrojony ? Moim zdaniem wręcz przeciwnie. Ma redukcję drgań, wireless flash, bezpośrednie 4 przyciski od ISO, WB, trybu lampy i zdjęć seryjnych na korpusie (czego nie ma np. w K200D, tam trzeba o jeden przycisk więcej nacisnąć). Praktycznie od wyższych modeli różni go brak uszczelnień, brak opcji do gripa (chyba) i trochę uproszczony - za to ponoć szybszy i pewniejszy - 5 punktowy AF. No i część bardziej zaawansowanych opcji ma przez menu, a nie przez dedykowane przyciski (np. tryb pomiaru światła).
No to rzeczywiście, profesjonalny korpus... Na konkurentów padł blady, a nawet biały strach... Co chcesz udowodnić? Dobrą politykę firmy? Czy to, że ich najtańszy korpus jest teraz najlepszy pod co najmniej dwoma względami? Jaki to ma związek z tym co napisałem? Dla pełnej jasności pisząc o lepszej puszce miałem na myśli profesjonalny korpus najchętniej z pełną klatką, a nie najtańszy korpusik dla amatorów. Pisząc to wcale nie twierdzę, że jest kiepski, to po prostu nie to co chciałbym zobaczyć w tym systemie, biorąc pod uwagę i osiągnięcia w średnim formacie i jakość obiektywów.
Niczego nie chcę udowadniać. Pentax po prostu chodzi swoimi drogami. Pisałeś o "lepszym" korpusie bez sprecyzowania konkretów - właśnie jest pierwszy, który jest pod paroma względami lepszy od poprzednich i mam nadzieję, że to nie ostatni. Który też, moim zdaniem, może przyciągnąć do Pentaxa większe rzesze klientów. Co daje pieniądze, niezbędne na kolejne innowacje - może też na pełną klatkę.
A to, że ma lepszy AF od poprzednich, co najmniej mnie bawi. Przy okazji - mam K10D :-D
Pentaxa nie stac na wprowadzenie FF bo z tym wiaze sie wprowadzenie 3 szkiel FF - 28-70 2.8 / 70-200 2.8 / cos bardzo szerokiego 2.8 - te ogniskowe sa oczywiscie tylko orientacyjne....
Doda powinna sobie taki sprawić do kozaczków :-)
dodzie bardzie podpasilby ten:
http://www.e-cyfrowe.pl/pentax-k-m-swarovski-ob-18-55mm-p-9452.html
:D
"Mi się podobają taki biale korpusy, zawsze coś innego niż pospolita czerń"
Tylko nie pospolita !!!... ;)
Powazniej nieco - przymierzalem sie kiedys do bialego gramofonu na czarnej wiezy
(takiej "kropki nad i"), ale znudzilo mnie przekladanie plyt co 20 minut i sprzedalem go
razem z plytami :).
Generalnie lubie czarny sprzet (wszelaki), chocby dla odroznienia od pozostalych mebli.
W przypadku sprzetu foto, kolor czarny jest akurat optymalny,
bo aparat ma "widziec", a nie "byc widzianym" (dla mnie to jest narzedzie, nie ozdoba).
Co innego, gdybym wybieral sie na biegun.
Co do Pentaksa - optycznie mi pasuje. Lubie indywidualizacje.
Gdyby nie przeznaczenie, kazda puszka moglaby miec inny kolor.
Śmiejecie się z Pentaxa, zobaczcie Mamiyę.
http://www.pstryk.pl/details:8503/mamiya+645+pro+tl+limited+color+version
tomek969
30-12-2008, 12:28
Może ktoś ma jeszcze tą staroć http://kmp.bdimitrov.de/bodies/prototypes/MZ-D.html
pewnie nikt - to tylko prototyp.
niewiem o co tyle rabanu. każdy producent ma coś czym się wyróżnia z tłumu:
- Nikon - super sprzęt i stylową czerwoną gumkę,
- Canon - niewygodne i słabe puszki,
A pentax wybrał sobie biały kolor ;D
To jest po prostu "winter edition" :D
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.