Zobacz pełną wersję : Plecak lub torba
Muszę kupić plecak (lub ewentualnie torbę na ramię).
Nie mam gdzie przetestować czy wszystko się zmieści, a mam:
D700
N24-70
N70-200
SB 600
Inne pierdoły....
I teraz dla mnie ideał to taki w który wkładam body+N70-200 zapięte razem i do tego obok reszta. W planach jeszcze N14-24 i pewniej fiszaj.
Chciałbym aby to wszystko się zmieściło w takiej konfiguracji minimalnej że do body zapięty jest N70-200
Pewnie któryś z Was kolegów ma podobny zestaw i może mi podpowiedzieć.
Pozdrawiam Mario
Jesli chodzisz na dluzsze wycieczki to tyklo plecak,bo torba wygnie ci kregoslup
ok, na wycieczki jeśli mam robić zdjęcia staram się wybierać temat i zabierać ze sobą to co potrzebne, ale zgadzam się że tak naprawdę to potrzebuję plecak, tylko jaki....
odpowiem bardzo standardowo. LowePro MiniTrekker, aktualnie w takich cenach, ze grzech nie wziac.
tu zdjecie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.cambags.com/nikon/d70/backpacks/images/Lowepro_Mini_Trekker_AW/lowepro_mini_trekker_aw_nikon_d70_Miljenko.jpg)
zrodlo: http://www.cambags.com/nikon/d70/backpacks/images/Lowepro_Mini_Trekker_AW/lowepro_mini_trekker_aw_nikon_d70_Miljenko.jpg
a tu duza strona, na ktorej mozna odpowiednie przyklady znalezc: http://www.cambags.com/camera_mainpage.htm
ciekawe, ile to wszystko waży;)
Torba niby jest poręczniejsza ale powiem ci tak, jak nosilem torbę to mnie strasznie ramiona bolaly a teraz mam lowepro komputrekker aw jest super, nawet jak mam ponad 10 kg w nim to nic mnie nie boli
Ja też miałem jakiś czas temu dylemat z wyborem plecaka...
Chciałem porządnie i taniej niż Lowerpro...
Polecam Ci tę stronkę http://www.paqgroup.com/index.php - mam dokładnie ten plecak co ziomek na stronie głównej, czyli ten: http://www.paqgroup.com/index.php?lang=en&cat=1&scat=20&product=26
Naprawdę myślę że mogę go polecić z czystym sumieniem - jestem z niego bardzo zadowolony. Sprzętu można napchać mnóstwo, dodatkowo komora na laptopa max. 15,4''. To co opisujesz wejdzie bez problemu, nawet więcej...
Cena? 150 zł w Media Markt (natknąłem się na niego po prostu przypadkiem)
Niektórzy będą pewnie marudzić, że nie Lowerpro, że jak cena mała to plecak do kitu...
Moim zdaniem wykonanie jest naprawdę solidne, dostęp do sprzętu szybki i łatwy, zamki naprawdę dobrej jakości, pokrowiec przeciwdeszczowy itp. itp...
Polecam
Ja miałem torbę i plecak.
Torbę szybciutko sprzedałem, bo po zapakowaniu całego asortymentu wyglądałem, jakbym wyjeżdżał na 3 tygodniowe wakacje i zabrał ze sobą wszystkie ciuchy :)
Został plecak i służy mi od 3 lat.
Jestem z niego bardzo zadowolony.
Dlatego również polecam plecak.
Możesz pomyśleć też o wynalazkach typu Fastpack czy Flipside, dzięki czemu masz łatwiejszy dostęp do sprzętu.
grudzinsky
01-12-2008, 13:23
plecak na dlugie wycieczki to podstawa :)
ja am Vertex 200 AW http://www.cambags.com/camera_mainpage.htm - jako drugi na stronie. chcial bym zeby moj plecak wygladal po zapakowaniu jak ten z ilustracji :) niestety to troche nieralne :D troche za duzo innych rzeczy targam w nim (filtry, lampy, pierscienie, dysk, kable od kompa itp itd)
jesli ma to byc plecak typowo transportowy to polecam VERTEX'a 200 bo sprawdza sie wysmienicie. jesli ma to byc zwykly plecak na wypad kilkugodziny po miescie lub jakis plenerek to cos mniejszego, np ktorys z TREKKER'ow. tylko wez pod uwage fakt, ze szkla typu 14-24, 24-70 nie wlozysz do plecaka tak jak to jest na zalaczonych obrazkach. beda musiay lezec i tym samym zabiora odpowiednio duzo miejsca...24-70 zajmie tyle samo miejsca co 3 male szkla, jakies stalki ;) tak wiec maly plecak to 3 szkla + lampa i nic wiecej :)
plecak na dlugie wycieczki to podstawa :)
ja am Vertex 200 AW http://www.cambags.com/camera_mainpage.htm - jako drugi na stronie. chcial bym zeby moj plecak wygladal po zapakowaniu jak ten z ilustracji :) niestety to troche nieralne :D troche za duzo innych rzeczy targam w nim (filtry, lampy, pierscienie, dysk, kable od kompa itp itd)
Vertex jest niezly, ale niestety cena jest dosc wysoka. biorac pod uwage fakt, ze docelowy zestaw zmiesci sie w MiniTrekkerze czy tez jego zamienniku Mekko (jeszcze tanszym) to to jest dosc spory luksus.
jesli ma to byc plecak typowo transportowy to polecam VERTEX'a 200 bo sprawdza sie wysmienicie. jesli ma to byc zwykly plecak na wypad kilkugodziny po miescie lub jakis plenerek to cos mniejszego, np ktorys z TREKKER'ow.
Vertex ma jedna duza przewage nad Trekkerami: sensownie rozwiazane mocowanie statywu, na ktorym mozna
powiesic i 2kg zelastwa i bez problemow biegac. w takim MiniTrekkerze na te sznureczki to sobie mozna stolowa Hame wiazac a nie statyw.
ogolnie: zgadzam sie, ze Vertex 200 to fajna sprawa (sam mam i bardzo sobie chwale), ale tanie to bynajmniej nie jest
grudzinsky
01-12-2008, 15:25
do tanich nie nalezy to fakt! ale cos za cos...wiadomo, ze z cena idzie wyposazenie, a tu VERTEX jest w pelni funkcjonalny. wystarczy napisac o pasach nosnych, szerokich i profilowanych i dodatkowo tak miekkich, ze nie odczuwa sie ciezaru 16kg :) no i samo wykonaie, wodoszczelny zamek, ktory ciezko sie rozpina i zapina :D mozliwosc przypiecia kijkow trekingowych, monopodu i statywu. ewentualnie mozna sobie jakas mate do siedzenia z boku przypiac. ale to jak napisalem wyzej. plecak bardziej do zadan specjalnych niz krotkiego spaceru po lesie ;) spokojnie mozna do niego wrzucic 0.5l termos z kawa w kieszen na laptopa, kilka kanapek, batonikow i innego prowiantu...jesli wychodzi sie na caly dzien w gory :)
nie no... mnie nie musisz przekonywac, czemu kupilem tego Verteksa.
aczkolwiek, skoro wspomniales, to sie tez poonanizuje nad tymi paskami,
dzieki ktorym plecak ze 2kg ciezszy od MiniTrekkera nosi sie bez
porownania wygodniej :)
no ale... 220 EUR a 90 EUR (tyle teraz w promocji chodzi MiniTrekker)
to duza roznica.
grudzinsky
01-12-2008, 15:45
ja swojego zanabylem za 120 funtow, wiec cena tez bardzo przystepna :)
no niestety, ja zyje w "bogatym" kraju :(
http://kamera-express.nl/index.php?page=product&product=21397
217 EUR jak w morde misia.
ja zamowiłem kata dr-467 - ale ciagle czekam na przesyłke- rezygnuje z torby bo jednak plecak jest o wiele lepszy i wygodniejszy w urzyciu, ciezar nie jet tak odczuwalny - co bardzo wazne w czasie wypadów np. w góry no i chyba jednak bezpiecznej dla sprzetu
Dziękuje za opinię. Kupię plecak, ale jeszcze zastanawiam się który.
Pozdrawiam
pukas masz już plecaczek? Jestem ciekawy jak go ocenisz? Sam stoję przed wyborem. Głównie zastanawiam się nad tą Kata i Naneu K3l. Ale K3l troszkę sie boję, ze za duży będzie tak do codziennego użytku. Napisz jak Ci sie ta Kata podoba?
Dzisiaj zarejestrowałem się:) miałem zamówioną torbę LovePro 300 AW... i kupię plecak 200 AW...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.