Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Alpa ?



piwkoo
17-11-2008, 10:53
Ktoś coś słyszał o takiej marce?
Zdjęcie powala i jeszcze dłuuugo czegoś takiego nie doświadczymy w nikonie ;)

FOTO (http://www.alpa.ch/contactsheets/CS20080118/ALPA_CF000140_001.jpg)

Jak było to przepraszam

lesheck
17-11-2008, 11:01
Alpa, nie alpa, ale scianka jest PhaseOne, to dosc znany producent cyfrowych scianek do sredniego formatu.

rabijki
17-11-2008, 11:01
taka jakosc nie ma nic wspolnego z marka aparatu ( jak zawsze zreszta) a z formatem matreialu zdjeciowego.
a co do alpy - jest stara jak swiat.
olo

avallardi
17-11-2008, 13:47
Ktoś coś słyszał o takiej marce?

No pewnie, że znamy Alpę, bo to stara marka.
Bardzo mi się podoba wygląd ich aparatów.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/11/ALPA12WASeite-1.jpg
źródło (http://www.photoscala.de/bilder/ALPA-12WA-Seite.jpg)

piwkoo
17-11-2008, 13:52
fajne te kosmitki ;)
Powiem szczerze, że nie słyszałem wcześniej o Alpie, trzeba to nadrobić i sie podszkolić...

!AGresT
17-11-2008, 14:10
Bardzo dobra marka współpracująca systemowo z wieloma mocowaniami średniego i wielkiego formatu. Ciekawostką jest dużo elementów drewnianych w wykończeniach, no i "szwajcarskie" ceny, bo o ile dobrze pamiętam z tego kraju pochodzi. Robią tylko "body", cały osprzęt i obiektywy innych firm.

Kaleid
17-11-2008, 14:24
Zdjęcie powala


Do czasu następnego "testu" ambasadora SONY :)

sote
17-11-2008, 14:42
eee jakies fiolety im tu wylazly ;)
wycinek z LD rogu

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img80.imageshack.us/img80/6278/64351295mm7.jpg)

Jakon
17-11-2008, 15:09
eee jakies fiolety im tu wylazly ;)
wycinek z LD rogu

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img80.imageshack.us/img80/6278/64351295mm7.jpg)

Ja pierdziu...
Ale padaka... W życiu bym tego szajsu nie kupił... :) :) :)
;)

Nemeth
17-11-2008, 20:49
Ktoś coś słyszał o takiej marce?
(...)

http://www.alpa.ch/index.php

piwkoo
17-11-2008, 21:18
http://www.alpa.ch/index.php

no coś ty...

markB
17-11-2008, 21:36
Alpa to faktycznie dość stara firma, ale onegdaj produkowała również całą gamę normalnych 35 mm lustrzanek (http://www.alpareflex.com/), niestety, jak wyżej ktoś zauważył, były horrendalnie drogie i ich produkcja padła w latach 80-tych ub. wieku pod naporem japońskiej "taniochy".

Nemeth
17-11-2008, 21:57
no coś ty...

To co się pytasz :P

Riddle
20-11-2008, 18:38
Heh, fajny obiektyw musiał być, bo aberracja chromatyczna że hej!:)