Zobacz pełną wersję : Kto wie??
Witam prosze powiedzcie mi co to za efekt i w jakim programie robiony no i ewentualnie jak go uzyskac? Chodzi mi dokładnie o to rozmazanie na brzegach.:) Pozdrawiam
1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://g.imageshack.us/img125/img03962sw2.jpg/1/)
np. photoshop -> filter -> blur -> gaussian blur
Dalej zakładasz maske na layer i usuwasz blur z miejsc, gdzie ma byc ostro.
dzieki za odpowiedz zaraz wyprobuje
A mi wydaje sie ze jest to clarity w camera raw, no ale moze sie myle....
Cos mi nie wychodzi moze napiszesz mi krok po kroku, . zawsze bawilem sie corel photopaint .
A mi wydaje sie ze jest to clarity w camera raw, no ale moze sie myle....
to już chyba raczej przeciwieństwo ;)
Tak na szybko. Dwie warstwy w GIMPIE/PS, górna blur/gaussian blur/etc, dać górnej warstwie przeźroczystość i ustawić jej wartość jak potrzeba. A żeby wzmocnić efekt na brzegach to dodatkowo maska na górną warstwę i zamaskować brzegi (np. gradient kołowy, czy jakoś tak).
I chyba już tylko jako ciekawostkę można dodać, że kiedyś takie i pochodne efekty osiągało się różnymi rodzajami filtrów zmiękczających, lub nawet odpowiednim użyciem wazeliny na szkiełku przed obiektywem.
Picasa->Effects->SoftFocus i wrzucić na Nasza-Kwasa........
wasilewskipiotr
15-11-2008, 05:38
Nie bede chyba oryginalny ale mi to wyglada na photoshopa :D
bo w tych czasach malo kto uzywa filtru zmiekczajacego
Jest taki fajny i prosty plugin do ph-a chyba softpoint mozna uzyskac ciekawe rezultaty
nowy acr posiada suwaczek Clarity którym możesz regulowac efekt rozmycia. Najlepiej nowa warstwa gaussian i maskowanie
DZieki za wyczerpujace odpowiedzi pozdrawiam
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.