PDA

Zobacz pełną wersję : Kto wie??



efart
14-11-2008, 21:04
Witam prosze powiedzcie mi co to za efekt i w jakim programie robiony no i ewentualnie jak go uzyskac? Chodzi mi dokładnie o to rozmazanie na brzegach.:) Pozdrawiam
1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://g.imageshack.us/img125/img03962sw2.jpg/1/)

romano
14-11-2008, 21:16
np. photoshop -> filter -> blur -> gaussian blur
Dalej zakładasz maske na layer i usuwasz blur z miejsc, gdzie ma byc ostro.

efart
14-11-2008, 21:52
dzieki za odpowiedz zaraz wyprobuje

vASQ
14-11-2008, 22:07
A mi wydaje sie ze jest to clarity w camera raw, no ale moze sie myle....

efart
14-11-2008, 22:17
Cos mi nie wychodzi moze napiszesz mi krok po kroku, . zawsze bawilem sie corel photopaint .

mpwt
14-11-2008, 22:29
A mi wydaje sie ze jest to clarity w camera raw, no ale moze sie myle....

to już chyba raczej przeciwieństwo ;)

Tak na szybko. Dwie warstwy w GIMPIE/PS, górna blur/gaussian blur/etc, dać górnej warstwie przeźroczystość i ustawić jej wartość jak potrzeba. A żeby wzmocnić efekt na brzegach to dodatkowo maska na górną warstwę i zamaskować brzegi (np. gradient kołowy, czy jakoś tak).

pawel
15-11-2008, 02:49
I chyba już tylko jako ciekawostkę można dodać, że kiedyś takie i pochodne efekty osiągało się różnymi rodzajami filtrów zmiękczających, lub nawet odpowiednim użyciem wazeliny na szkiełku przed obiektywem.

dzejms
15-11-2008, 03:04
Picasa->Effects->SoftFocus i wrzucić na Nasza-Kwasa........

wasilewskipiotr
15-11-2008, 05:38
Nie bede chyba oryginalny ale mi to wyglada na photoshopa :D
bo w tych czasach malo kto uzywa filtru zmiekczajacego
Jest taki fajny i prosty plugin do ph-a chyba softpoint mozna uzyskac ciekawe rezultaty

jendryn
15-11-2008, 09:17
nowy acr posiada suwaczek Clarity którym możesz regulowac efekt rozmycia. Najlepiej nowa warstwa gaussian i maskowanie

efart
15-11-2008, 10:43
DZieki za wyczerpujace odpowiedzi pozdrawiam