Zobacz pełną wersję : Canon Close-Up Lens 500D + 70-200 VR
Czy ktos mial przyjemnosc polaczyc ze soba combo jak w tytule. Zastanawia mnie jak takie combo
sprawdza sie w roli "niedzielno spacerowego zestawu makro" :)
Soczewka relatywnie niedroga, w torbie duzo miejsca nie zajmie.
ja bym sie powaznie zastanowil nad tymi nowymi wielosoczewkowymi nasadkami Marumi:
http://defilterspecialist.nl/index.php?merk=MARUMI&categorie=DHG+MACRO+ACHROMAT+%2B3
(sorki za barbarzynski jezyk ;) ), glownie ze wzgledu na dostosowane do cyfr powloki, ktore
maja duzy wplyw na jakosc zdjec. nie wiem co miales na mysli przez "niedrogie", ale jesli
mnie pamiec nie myli to te canonowskie niekoniecznie byly tansze niz podklejone Marumi.
samo 500D to przyzwoity kawalek nasadki, jesli dobrze pamietam ekwiwalentny do standardowych
+2 dioptrii.
Canonowska soczewka makro jest bardzo dobrej jakości. Jest to dwusoczewkowy achromat, w szczególności polecany do szkła 70-200 lub stałek o ogniskowej od 180 do 300 mm. Niestety, to jedna z najdroższych soczewek makro - nowa kosztuje ponad 500 zł (przy średnicy filtra 77 mm) - i trudno dostępna. Godna plecenia, skoro używa ją właśnie na 70-200/2.8 specjalista od makrofotografii John Shaw (a także Scott Kelby, o czym pisze w jednej ze swoich książek).
Poszuakelm sampli w necie i robia wrazenie. Co do ceny masz racje, nie zwrocilem na srednice jak patrzylem na ceny i wydawala sie sporo tansza. Dzieki za info.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.