Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Canon Close-Up Lens 500D + 70-200 VR

    Czy ktos mial przyjemnosc polaczyc ze soba combo jak w tytule. Zastanawia mnie jak takie combo
    sprawdza sie w roli "niedzielno spacerowego zestawu makro"

    Soczewka relatywnie niedroga, w torbie duzo miejsca nie zajmie.

  2. #2

    Domyślnie

    ja bym sie powaznie zastanowil nad tymi nowymi wielosoczewkowymi nasadkami Marumi:
    http://defilterspecialist.nl/index.p...+ACHROMAT+%2B3
    (sorki za barbarzynski jezyk ), glownie ze wzgledu na dostosowane do cyfr powloki, ktore
    maja duzy wplyw na jakosc zdjec. nie wiem co miales na mysli przez "niedrogie", ale jesli
    mnie pamiec nie myli to te canonowskie niekoniecznie byly tansze niz podklejone Marumi.

    samo 500D to przyzwoity kawalek nasadki, jesli dobrze pamietam ekwiwalentny do standardowych
    +2 dioptrii.

  3. #3

    Domyślnie

    Canonowska soczewka makro jest bardzo dobrej jakości. Jest to dwusoczewkowy achromat, w szczególności polecany do szkła 70-200 lub stałek o ogniskowej od 180 do 300 mm. Niestety, to jedna z najdroższych soczewek makro - nowa kosztuje ponad 500 zł (przy średnicy filtra 77 mm) - i trudno dostępna. Godna plecenia, skoro używa ją właśnie na 70-200/2.8 specjalista od makrofotografii John Shaw (a także Scott Kelby, o czym pisze w jednej ze swoich książek).

  4. #4

    Domyślnie

    Poszuakelm sampli w necie i robia wrazenie. Co do ceny masz racje, nie zwrocilem na srednice jak patrzylem na ceny i wydawala sie sporo tansza. Dzieki za info.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •