Zobacz pełną wersję : Tiff
banan1955
06-11-2008, 01:31
Prosze o pomoc chodzi o pliki tiff jak mozna i czy w ogóle można otworzyc je w ps tak jak plik raw.
I co daje mi plik tiff a co raw i który zastosować i do jakiego rodzaju fotografii tzn rawy obrabiałem w ps
. można - Plik -> otwórz jako.. -> i na dole wśród formatów plików wybierasz Camera Raw. I działa. Z jpg tak samo :)
Plik TIFF można otworzyć w PS normalnie - za pomocą polecenia "Otwórz".
Można też otworzyć go "jak RAW" poleceniem "Open As" i wybierając format "CameraRaw", lub zaznaczając zdjęcie w Bridge'u i wciskając Ctrl+R.
Sam plik TIFF różni się od jpega tym, że nie jest kompresowany i może być 16-o bitowy, dzięki czemu można go poddać forsowniejszej edycji. Właściwie nie ma sensu go stosować, bo jest mimo wszystko nieco stratny w stosunku do RAW, a zajmuje znacznie więcej miejsca.
Jakiś sens jednak jest - zwłaszcza, gdy nie masz RAW-a - np przy skanach. ;)
Jakiś sens jednak jest - zwłaszcza, gdy nie masz RAW-a - np przy skanach. ;)
Bardzo słusznie.
Warto przy okazji wspomnieć, że otwieranie tif lub jpg w ACR to od poziomu CS3.
witold68
06-11-2008, 12:03
Prosze o pomoc chodzi o pliki tiff jak mozna i czy w ogóle można otworzyc je w ps tak jak plik raw.
I co daje mi plik tiff a co raw i który zastosować i do jakiego rodzaju fotografii tzn rawy obrabiałem w ps
Chodzi ci pewnie o okno dialogowe tak jak przy otwieraniu Raw'a...niestety to dwa rozne rodzaje plików...
banan1955
06-11-2008, 23:37
Dzięki za pomoc
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.