Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Tiff

  1. #1

    Domyślnie Tiff

    Prosze o pomoc chodzi o pliki tiff jak mozna i czy w ogóle można otworzyc je w ps tak jak plik raw.
    I co daje mi plik tiff a co raw i który zastosować i do jakiego rodzaju fotografii tzn rawy obrabiałem w ps
    nikon d-300 sb-900 SB-800 nikkor 28-70 f 2,8 nikkor 10.5 f2.8 sigma 15-30 f 3,5-4,5

  2. #2

    Domyślnie

    . można - Plik -> otwórz jako.. -> i na dole wśród formatów plików wybierasz Camera Raw. I działa. Z jpg tak samo

  3. #3

    Domyślnie

    Plik TIFF można otworzyć w PS normalnie - za pomocą polecenia "Otwórz".
    Można też otworzyć go "jak RAW" poleceniem "Open As" i wybierając format "CameraRaw", lub zaznaczając zdjęcie w Bridge'u i wciskając Ctrl+R.
    Sam plik TIFF różni się od jpega tym, że nie jest kompresowany i może być 16-o bitowy, dzięki czemu można go poddać forsowniejszej edycji. Właściwie nie ma sensu go stosować, bo jest mimo wszystko nieco stratny w stosunku do RAW, a zajmuje znacznie więcej miejsca.

  4. #4

    Domyślnie

    Jakiś sens jednak jest - zwłaszcza, gdy nie masz RAW-a - np przy skanach.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez glenio Zobacz posta
    Jakiś sens jednak jest - zwłaszcza, gdy nie masz RAW-a - np przy skanach.
    Bardzo słusznie.
    Warto przy okazji wspomnieć, że otwieranie tif lub jpg w ACR to od poziomu CS3.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez banan1955 Zobacz posta
    Prosze o pomoc chodzi o pliki tiff jak mozna i czy w ogóle można otworzyc je w ps tak jak plik raw.
    I co daje mi plik tiff a co raw i który zastosować i do jakiego rodzaju fotografii tzn rawy obrabiałem w ps
    Chodzi ci pewnie o okno dialogowe tak jak przy otwieraniu Raw'a...niestety to dwa rozne rodzaje plików...

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc
    nikon d-300 sb-900 SB-800 nikkor 28-70 f 2,8 nikkor 10.5 f2.8 sigma 15-30 f 3,5-4,5

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •