PDA

Zobacz pełną wersję : Statyw + MC-30



pluxx
05-11-2008, 14:04
Od niedawna jestem baaaaardzo szczęśliwym posiadaczem D700 i po lekkim wyrównaniu dziury budżetowej, nadszedł czas na dodatki :-D
Krótko mówiąc, potrzebuję wężyk spustowy i statyw.
Jeżeli chodzi o wężyk, to co sądzicie o zamiennikach MC-30? http://www.allegro.pl/item462927772_wezyk_spustowy_nikon_d100_d200_d300_ d700_mc_30.html
Czy warto kupić to coś, czy nie zawracać sobie tym zupełnie głowy i nabyć orginał, chociaż cena w tym przypadku jest powalająca za kawałek kabelka.
A może jakieś inne rozwiązanie?
Druga sprawa, to statyw i głowica. W rozsądnej cenie coś uniwersalnego, co utrzyma D700 z gripem i AF-S 80-200 i do zabawy z makro.
Chciałbym zaznaczyć, że mam 1,90 i kłopoty z kręgosłupem :-D
Z góry dziękuję za pomoc w wyborze :-D

wilk325
05-11-2008, 14:42
Co do wężyka się wypowiem-lepiej kupić zamiennik ( ewentualnie oryginał ) MC-36. Sam posiadam zamiennik i jestem z niego super zadowolony ( jedyna wada to brak możliwości wyłączenia kiedy są włożone baterie ), posiada jeszcze dodatkowe opcje między innymi interwał. Bez baterii działa jak normalny wężyk.
Na statywie stawiam D700 ale bez gripa. Z tego co czytałem w specyfikacji to Frotka 190 dla twojego wzrostu chyba będzie odpowiednia, a głowicę kupiłbym na Twoim miejscu którąś z zębatych Frotek np:
410 JUNIOR Z PRZEKŁADNIĄ ZĘBATĄ

pluxx
05-11-2008, 15:15
A chciałem w rozsądnej cenie :mrgreen:
OK, widzę że się nie da zaoszczędzić :-D
Co do statywu, to istnieje kilka modeli Frotek 190, mógłbyś napisać którą miałeś na myśli?

wilk325
05-11-2008, 15:22
Osobiście używam 055MF4 i 475B DIGITAL PRO ( ten drugi do 200-400 ), ale ja mam 180cm wzrostu, ale był taki temat na forum i dla wysokich radzono 190, dlatego piszę o nim ale co do modelu to albo ktoś inny doradzi albo poczytaj dokładnie ich opisy ( max ciężar ) i zdecyduj.
Co do wężyka-da się zaoszczędzić, ale lepiej trochę dołożyć, niż później kupować ewentualnie drugi.

pluxx
05-11-2008, 16:11
Manfrotto Pro Digital 475B = 925 zł + Manfrotto 410 JUNIOR = 627 zł + Nikon MC-36 = 489 zł daje razem 2041 zł !
Jest to jednak poważna kwota, na którą nie byłem przygotowany.
Jeżeli to teraz wszystko kupię, to moja żona wystawi mi walizki :mrgreen:
Może zakupy etapami? Muszę to przemyśleć :)

wilk325
05-11-2008, 17:24
Manfrotto Pro Digital 475B = 925 zł + Manfrotto 410 JUNIOR = 627 zł + Nikon MC-36 = 489 zł daje razem 2041 zł !
Jest to jednak poważna kwota, na którą nie byłem przygotowany.
Jeżeli to teraz wszystko kupię, to moja żona wystawi mi walizki :mrgreen:
Może zakupy etapami? Muszę to przemyśleć :)

To były tylko przykłady, poza tym myślę że nie jest Ci potrzebny Pro Digital 475B, pisałem o 190-ok. 400-500PLN, co do głowicy to może coś takiego: 460MG MAGNESIUM-ok. 300PLN, zamiennik MC36-ok 300PLN całość -1100PLN

rupi
05-11-2008, 17:26
a może statyw Vanguard Tracker 4. może dość ciężki, ale....:
1. stabilny,
2. solidny,
3. wysoki,
4. przyzwoita w pracy głowica,
5. cena ok.400 zł.

wasilewk
05-11-2008, 17:38
Manfrotto Pro Digital 475B = 925 zł + Manfrotto 410 JUNIOR = 627 zł + Nikon MC-36 = 489 zł daje razem 2041 zł !
...

Jak to część średniej pensji w kraju ?

Drogie to hobby !
A usprawiedliwienie, że "wreszcie będę mógł zrobić taaaaakie fotki" chyba ma co raz mniej sensu w stosunku do D80.

pluxx
05-11-2008, 18:04
To były tylko przykłady, poza tym myślę że nie jest Ci potrzebny Pro Digital 475B, pisałem o 190-ok. 400-500PLN, co do głowicy to może coś takiego: 460MG MAGNESIUM-ok. 300PLN, zamiennik MC36-ok 300PLN całość -1100PLN

Tak jak już wspominałeś, że lepiej jest coś dołożyć niż później kupować drugi.
Nie jestem zawodowcem. Jestem grafikiem, a fotografią zajmuję się jako pasjonat amator i jako uzupełnienie mojej pracy w zależności od potrzeb.
Trochę w terenie, trochę w małym studio.
Szukam jakości, ale w granicach zdrowego rozsądku :)
Na pewno kupię MC-36. Decyzja zapadła. Co do głowicy 460MG MAGNESIUM, jej maksymalny udźwig to 3kg, więc do zestawu D700 z gripem + AF-S 80-200 troszkę za delikatna. Więc szukamy dalej? :-D
Dziękuję za wszystkie dotychczasowe wskazówki i pomoc z Twojej strony :-D

pluxx
05-11-2008, 18:19
a może statyw Vanguard Tracker 4. może dość ciężki, ale....:
1. stabilny,
2. solidny,
3. wysoki,
4. przyzwoita w pracy głowica,
5. cena ok.400 zł.

Rzeczywiście trochę ciężki do spacerów... Trudno podjąć decyzję.
Poczekam, może jeszcze ktoś się wypowie i upewni mnie w mojej decyzji :)


Jak to część średniej pensji w kraju ?

Drogie to hobby !
A usprawiedliwienie, że "wreszcie będę mógł zrobić taaaaakie fotki" chyba ma co raz mniej sensu w stosunku do D80.

Niestety, te hobby kosztuje i to bardzo dużo, ale tu nie chodzi o "taaaaaakie fotki",
tylko o stabilność statywu w różnych warunkach i konfort pracy.
Mój poprzedni statyw którego używałem przy S2Pro nie wytrzymał ciężaru ani konkurencji D700 :-D

wasilewk
05-11-2008, 18:57
Rzeczywiście trochę ciężki do spacerów... Trudno podjąć decyzję.
Poczekam, może jeszcze ktoś się wypowie i upewni mnie w mojej decyzji :)
...
Mój poprzedni statyw którego używałem przy S2Pro nie wytrzymał ciężaru ani konkurencji D700 :-D

Kup sobie 055XProB, do tego głowicę kulową z panoramą za 100zł i na razie starczy. Jak się głowica wyrobi (jeśli), to do tego czasu uzbierasz na oryginała.

Pzdr.

rupi
05-11-2008, 19:58
Rzeczywiście trochę ciężki do spacerów...




nie jest tak źle, ostatnio trochę z nim "pobiegałem' i tragedii nie było. wygodną i użyteczną rzeczą jest pasek do noszenia na ramieniu- nie musisz ciągle wkładać i wyciągać statywu z pokrowca