Zobacz pełną wersję : Gwiazdki
Witam , dziś zrobiłem takie oto foto http://img152.imageshack.us/my.php?image=obraz022eg0.jpg, i teraz sam już nie wiem czy efekt rozbryzgu światła lamp traktować pozytywnie czy jest to jakaś wada szkła (50 1,4) czy uv (hoya pro1).dziękuje za podpowiedzi.
normalny efekt na przysłonach większych niż F9. Czasami zakłada się specjalny filtr żeby to "wcześniej" uzyskać.
Na jakiej przysłonie?? Pewnie ponad f10 wiec to normalne dla kazdego szkła...
Na jakiej przysłonie?? Pewnie ponad f10 wiec to normalne dla kazdego szkła...
Przysłonę masz w EXIFie
a przypadkiem czas naswietlania nie jest tutaj wazny?:D bo jakos ta kwestia nie zostala poruszona:D 25" to wszystko wyjasnia
Czas naswietlania nie ma nic do rzeczy - po domknieciu szkla gwiazdki wyjda nawet na 1/8000s [jezeli znajdzie sie odpowiednio mocne zrodlo swiatla w kadrze ;)].
no ale takie zrodlo ciezko znalesc wiec po czesci czas naswietlania tez jest wazny:D
browarek
01-11-2008, 12:21
no ale takie zrodlo ciezko znalesc wiec po czesci czas naswietlania tez jest wazny:D
ciężko ale można więc czas nie ma tu nic do rzeczy ;)
no ale takie zrodlo ciezko znalesc wiec po czesci czas naswietlania tez jest wazny:D
slonce ;)
Daleka jestem od autoreklamy ale co ja się namęczyłam żeby z ręki zrobić i nie poruszyć ;) http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=76892
Efekt jak najbardziej pożądany... jeśli pożądasz tego efektu ;)
no ale takie zrodlo ciezko znalesc wiec po czesci czas naswietlania tez jest wazny:D
Kombinacja czasu i przysłony daje ci mniej lub bardziej poprawną ekspozycję. Przymknięcie do przysłony powyżej 9-10 spowoduje pojawienie się gwiazdek niezależnie od poprawności ekspozycji i w zależności jak bardzo przymkniesz i jakim obiektywem dysponujesz dostajesz mniej lub więcej "promyków".
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.