Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Gwiazdki

  1. #1
    Gaduła Awatar timi
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Golub-Dobrzyń
    Posty
    1 587
    Wpisów
    3

    Domyślnie Gwiazdki

    Witam , dziś zrobiłem takie oto foto http://img152.imageshack.us/my.php?i...braz022eg0.jpg, i teraz sam już nie wiem czy efekt rozbryzgu światła lamp traktować pozytywnie czy jest to jakaś wada szkła (50 1,4) czy uv (hoya pro1).dziękuje za podpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez timi ; 26-10-2008 o 21:23

  2. #2

    Domyślnie

    normalny efekt na przysłonach większych niż F9. Czasami zakłada się specjalny filtr żeby to "wcześniej" uzyskać.
    System NIKON + statyw nie taki już rozchwiany aby to udźwignąć
    Pozdrawiam Marek

  3. #3

    Domyślnie

    Na jakiej przysłonie?? Pewnie ponad f10 wiec to normalne dla kazdego szkła...
    никон

  4. #4
    Gaduła Awatar timi
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Golub-Dobrzyń
    Posty
    1 587
    Wpisów
    3

    Domyślnie

    dziekuje f 13

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lucid Zobacz posta
    Na jakiej przysłonie?? Pewnie ponad f10 wiec to normalne dla kazdego szkła...
    Przysłonę masz w EXIFie
    System NIKON + statyw nie taki już rozchwiany aby to udźwignąć
    Pozdrawiam Marek

  6. #6

    Domyślnie

    a przypadkiem czas naswietlania nie jest tutaj wazny? bo jakos ta kwestia nie zostala poruszona 25" to wszystko wyjasnia
    Ostatnio edytowane przez bahuone ; 26-10-2008 o 22:59

  7. #7
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 827

    Domyślnie

    Czas naswietlania nie ma nic do rzeczy - po domknieciu szkla gwiazdki wyjda nawet na 1/8000s [jezeli znajdzie sie odpowiednio mocne zrodlo swiatla w kadrze ].

  8. #8

    Domyślnie

    no ale takie zrodlo ciezko znalesc wiec po czesci czas naswietlania tez jest wazny

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bahuone Zobacz posta
    no ale takie zrodlo ciezko znalesc wiec po czesci czas naswietlania tez jest wazny
    ciężko ale można więc czas nie ma tu nic do rzeczy

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bahuone Zobacz posta
    no ale takie zrodlo ciezko znalesc wiec po czesci czas naswietlania tez jest wazny
    slonce

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •