Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Odbicie migawki?



Martix
18-10-2008, 22:06
Skąd to odbicie migawki poniżej prawego górnego rogu? Zdjęcie jak widać nie było robione pod światło. Czy to może coś innego?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img509.imageshack.us/img509/2316/klamkawh6.jpg)

fIlek
18-10-2008, 22:31
Jeśli już to przysłony, może klamka zablikowała, ale dziwnie jakoś...

Martix
18-10-2008, 22:37
Tak mi wyszło na dwóch zdjęciach zrobionych pod tym samym katem. na zrobionych z drugiej strony już tego nie ma. Obiektyw to N50/1.4

fIlek
18-10-2008, 22:41
Wszystko wskazuje na to, że blik pochodzi z przepału na klamce.

Martix
18-10-2008, 22:48
Dziękuję za wyjaśnienie.

tomekudla
19-10-2008, 13:29
Miałem podobną sytuację robiąc zdjęcie SE K800i. Tyle, że tam był blik na 15% zdjęcia i moja kumpela myślała, że w domu gdzie były robione są duchy:mrgreen:
Dobrze, że przy lustrze takie problemy są rzadkością.