PDA

Zobacz pełną wersję : S5Pro firmware 1.11



grand
11-10-2008, 17:29
Czy ktoś z kolegów instalował już nowy firmware 1.11 do S5Pro?
Poprawiony autofokus http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1020&message=29566350

viper345
11-10-2008, 18:37
Witam serdecznie,

Zainstalowałem ten najnowszy soft ale nie miałem jeszcze czasu go przetestować. Jutro mam zamiar wykonać trochę zdjęć to będę się mógł wyppowiedzieć na temat ewentualnych zmian (upgradeowałem z 1.08)

Mikołaj
11-10-2008, 22:26
A jak się aktualizuje to oprogramowanie? Udało mi się tylko wrzucić go na aparat a dalej nic... co mam zrobić?
--------------

już mam trzeba było przytrzymać BACK jak włączałem i poszło. Mam nowy.

viper345
11-10-2008, 23:57
Musisz ściągnąć to oprogramowanie na pulpit swojego kompa i użyć instalatora ze strony fuji. A najważniejsze jest to, że przed tą operacją musisz mieć na kompie zainstalowane oprogramowanie, które dostałeś na płycie z aparatem (ponoć bez tego nie pójdzie). Potem włączasz aparat trzymając jednocześnie przycisk back obok monitorka lcd i postępujesz wg instrukcji na ekranie. Pamiętaj, że musisz mieć naładowaną dobrze baterię w aparacie.

To chyba tyle,

Pozdrawiam

Terrorysta
12-10-2008, 01:03
ja nie mam zainstalowanego oprogramowania z płyty i poszło :)

Mikołaj
12-10-2008, 18:36
dzięki za instrukcje. ja też nie mam tego oprogramowania fuji, bo to jakiś syf jest, i zainstalowało się normalnie.

fotomarek_k
13-10-2008, 14:22
Witam...Czy już jakieś spostrzeżenia i refleksje dot. pracy sprzętu z nowym softem Koledzy mają?
Mnie głównie interesuje, czy nie trzeba mapować matrycy po wymianie oprogramowania?

MiB
13-10-2008, 22:02
O dzięki wam.
Trochę jeszcze posprawdzam, ale wygląda mi na to, że po wymianie oprogramowania jeden obiektyw jeszcze trochę zostanie w stajni.
ps. nie wiem co to znaczy mapowanie matrycy tak więc dalej się nie wypowiadam.

grand
14-10-2008, 15:24
Witam
Pierwszy raz aktualizowałem oprogramowanie - nie bez obaw:-)
Poszło bez problemów - poprawa pracy autofokusa widoczna natychmiast

hedgehog
14-10-2008, 15:45
Poszło bez problemów - poprawa pracy autofokusa widoczna natychmiast

A ja właśnie nie wiem... Może ślepy jestem, albo coś, ale nie zauważyłem poprawy AF (czyli pewnie jestem ślepy, bo wszyscy mówią, że lepiej jest :)

Tak czy inaczej, zaktualizowałem się, jak to zwykle przy nowym firmware. :)

fotomarek_k
15-10-2008, 13:29
Widzę, że zdania nt. wpływu tego oprogramowania na AF zróżnicowane...
Może ktoś, dla kogo poprawa pracy autofokusa jest widoczna, opisze jak to się przejawia-tzn. szybciej ostrzy, bardziej pewnie, zniknął jakiś FF/BF czy może tylko obrazek na domyślnych ustawieniach jest ostrzejszy?



ps.Pytałem wcześniej o ewentualną konieczność ponownego mapowania matrycy-chodzi o to, że "walnięte" piksele są programowo "wyplamkowane" w aparacie. Pytam ponownie- czy wymiana oprogramowania nie odsłania tych "zaretuszowanych" pikseli?

R
15-10-2008, 14:05
w ogole ten firmware zostal pominiety milczeniem przez fotoportale, ktore w podobnych przypadkach w N i C nie omieszkaja poinformowac o zmianach.

hedgehog
15-10-2008, 14:09
w ogole ten firmware zostal pominiety milczeniem przez fotoportale, ktore w podobnych przypadkach w N i C nie omieszkaja poinformowac o zmianach.

...tak jak każdy firmware Fuji powyżej 1.0 chyba ;)

R
15-10-2008, 14:12
nie no o tym 1.09 to cos tam pisali...

hedgehog
15-10-2008, 14:16
nie no o tym 1.09 to cos tam pisali...

Nie wydaje mi się (choć nie jestem pewien, na wszelki wypadek coraz mniej tych bzdur czytam :)

R
15-10-2008, 14:23
a tak obiektywnie... zmienia cos ten soft istotnego czy nie? moze ktos sie doszukal jakichs potwierdzonych informacji?

Sebastiann
16-10-2008, 08:52
Zaktualizowałem firmware swojej S5. Efekt : lekko odczuwalne poprawienie pracy AF ( szybciej ). Innych rzeczy jak na razie nie odczułem.

R
16-10-2008, 09:03
a jakich szkiel dotyczy to szybciej? afs czy srubokretow?

MiB
16-10-2008, 09:58
Widzę, że zdania nt. wpływu tego oprogramowania na AF zróżnicowane...
Może ktoś, dla kogo poprawa pracy autofokusa jest widoczna, opisze jak to się przejawia-tzn. szybciej ostrzy, bardziej pewnie, zniknął jakiś FF/BF czy może tylko obrazek na domyślnych ustawieniach jest ostrzejszy?



Zniknął BF w sigmie 70-200 - zdecydowana poprawa. Reszty dobrodziejstw nowego firmwaru jeszcze nie miałem okazji zaobserwować lub nie są tak widoczne. Pewnie wyjdą w pracy.

Sebastiann
16-10-2008, 10:53
a jakich szkiel dotyczy to szybciej? afs czy srubokretow?

może to moje subiektywne odczucie ale mam wrażenie, że jest szybciej zarówno na 18-70 afs jak i na 85.

hedgehog
16-10-2008, 10:58
może to moje subiektywne odczucie ale mam wrażenie, że jest szybciej zarówno na 18-70 afs jak i na 85.

Idę do studia w weekend. Zobaczę, jak to naprawdę działa... Po domowych testach z 24-85 nie stwierdziłem różnicy. Ale było późno i byłem nietrzeźwy. Lol. :)

luk1217
07-11-2010, 13:46
Mógłby ktoś udostępnić tutaj tą wersje firmware? Pozdrawiam

look
07-11-2010, 15:24
http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/software/firmware/s/finepix_s5pro/fupd.html

tutaj masz przecież wszystko, klikasz na Firmware Upgrade User License Agreement (http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/software/firmware/s/finepix_s5pro/eula.html) akceptujesz i masz dostęp do programu i uaktualnienia

luk1217
07-11-2010, 19:40
Na stronach fuji jest wersja 1.12 a ja poszukuje 1.11. Wszystkie odnośniki w niecie odnoszą sie do linku z najnowswzą wersją firmware bo prowadzą na strone fuji.

look
08-11-2010, 11:50
żeby zainstalować 1.11 musiałby ktoś mieć paczkę sprzed wejścia 1.12 (bo generalnie ten plik zawiera wszystkie wersje). A możesz napisać co takiego jest w wersji 1.11, że nie chcesz uaktualniać do 1.12 ?? bo szczerze mówiąc cały czas myślałem, że 1.12 to jest poprawiona 1.11

luk1217
08-11-2010, 20:31
Mam problem z af`em przy kadrowaniu poziomym. Wybieram pole środkowe af` aaparat łapie ostrość nie na kwadrat w środku pola af, tylko na jego dolną krawędź.
W kadrach pionowych co dziwne wszystko jest ok, aparat łapie ostrość na kwadrat w środku pola af.

Nie ma znaczenia którego spustu migawki używam czy z gripa czy z aparatu.

Chcę zobaczyć jak będzie na innych firmware, 1,09 juz przetestowałem było ciut gorzej wróciłem do 1.12

Zdjęcia da się robić, tylko muszę pamiętać przy kadrowaniu pionowym o ostawianiu ostrosci na dolną krawędź pola af.

Wyśle do serwisu nie wiadomo ile nie będę się tak bawił.

look
08-11-2010, 22:31
moim zdaniem zainstalowanie wersji 1.11 nie rozwiąże Twojego problemu, bo jeśli chodzi o AF nie było żadnych zmian w wersji 1.12 w stosunku do 1.11 (przynajmniej z tego co się doczytałem)

robin102
09-11-2010, 15:09
Może zanim odeślesz do nibyserwisu zacznij od przeczyszczenie czujników AF w komorze lustra, bo jakaś dziwna ta przypadłość.
No i na powrót załaduj nowszy soft, bo jak wyślesz serwisowi to Ci odeślą z załadowanym najnowszym i adnotacją, że wszystko OKEJ.
Zawsze warto-trzeba uaktualniać oprogramowanie aparatu do najnowszego.

!AGresT
10-11-2010, 01:43
Aktualizację można instalować niezależnie od tego, jaka jest dotychczas?
Znaczy - jeśli mam 1.06, to mogę pomijając pośrednie zainstalować najnowszą?

luk1217
10-11-2010, 03:56
!AGresT Tak możesz instalować soft, niezależnie jaką wersje obecnie posiadasz. Zaintaluj jedynie sterowniki do usb, masz je na płycie załączonej do apaartu;)

robin102 Wróciłem spowrotem do firmware 1.12;) W jaki sposób mam wyczyścić czujnik af? Ustawiam tryb Mup wciskam spust migawki lustro się podnosi, lamelki nie odsłaniają matrycy. Tak ma być według mnie. Czyjnik af mam schowany w takim wgłębieniu. Dmuchnąłem gruszką, ale nie ma różnicy w działaniu af. To raczej nie syf na czujniku af.