PDA

Zobacz pełną wersję : odbitki z FJ



piotereks
02-10-2008, 15:30
Witam.
wlasnie odebralem odbitki z FJ. Nie wspomne o kolorystyce bo sie zalamalem, ale chodzi o rozmiary zdjec. Kiedys na forum ktos dobrze doradzil zeby zdjecia 10*15 robic jednak 10,2*15,2. tez tak zrobilem, ale dodalem jeszcze ramke. Co wyszlo? z lewj strony obcielo - bok nie ma ramki z lewej strony. Zmierzylem zdjecie ma 10,2 na 15,4 !!!. Czy moze ktos z Was mial do czynienia z odbitkami robionymi przez Foto Jokera?
czy tez obcianalo ramki? Moze ktos doradzi jak ustwaic pod ich laba - zdjecie np w px , aby nie byc rozczarowanym

mini21
02-10-2008, 15:35
Ja zmierzyłem fotki A4.
20,2x30,2

wikary
02-10-2008, 15:40
Witam.
wlasnie odebralem odbitki z FJ. Nie wspomne o kolorystyce bo sie zalamalem, ale chodzi o rozmiary zdjec. Kiedys na forum ktos dobrze doradzil zeby zdjecia 10*15 robic jednak 10,2*15,2. tez tak zrobilem, ale dodalem jeszcze ramke. Co wyszlo? z lewj strony obcielo - bok nie ma ramki z lewej strony. Zmierzylem zdjecie ma 10,2 na 15,4 !!!. Czy moze ktos z Was mial do czynienia z odbitkami robionymi przez Foto Jokera?
czy tez obcianalo ramki? Moze ktos doradzi jak ustwaic pod ich laba - zdjecie np w px , aby nie byc rozczarowanym

...moj wniosek: jak se sam nie wydrukujesz, to ramki nie bedziesz mial :) -probowalem w roznych labach.

sote
02-10-2008, 15:42
lab w ktorym ja "drukuje" ustawia mi sam ramki jak go poprosze ;)
i zawsze sa ok :)

R
02-10-2008, 15:43
mozesz sobie zamowic biala ramke, ktora bedzie na papierze.

Zuzus
02-10-2008, 16:39
...moj wniosek: jak se sam nie wydrukujesz, to ramki nie bedziesz mial :) -probowalem w roznych labach.

e nie prawda. ja wlasnie ostatnio zanioslam kilka zdjec z ramkami do labu, tyle ze przygotowalam rozmiary zdjec, tak aby mi nic nie poucinalo (dla 10x15 -> 10,3x15,3cm lub 1217x1807 w pixelach). i juz. :)

piotereks
02-10-2008, 18:04
e nie prawda. ja wlasnie ostatnio zanioslam kilka zdjec z ramkami do labu, tyle ze przygotowalam rozmiary zdjec, tak aby mi nic nie poucinalo (dla 10x15 -> 10,3x15,3cm lub 1217x1807 w pixelach). i juz. :)

Zuzus dzieki za odpiowiedz. pamietam jak kiedys sama w poscie walczylas z ustawieniami widze ze teraz chyba doszlas do ladu. tez tak sprobuje nastepnym razem, ustawic 10,2 na 15,4 czyli wyszli mi 1205*1818

piotereks
02-10-2008, 18:06
e nie prawda. ja wlasnie ostatnio zanioslam kilka zdjec z ramkami do labu, tyle ze przygotowalam rozmiary zdjec, tak aby mi nic nie poucinalo (dla 10x15 -> 10,3x15,3cm lub 1217x1807 w pixelach). i juz. :)

a trzyeba dodac rowno na kazdy bok tak jak Ty np 0,3 cm. czy mozna tak jak ja chce 0,2 na krotszym i 0,4 na dluzszym?

Zuzus
02-10-2008, 22:46
mam tabelke z labu z wymiarami dokladnymi w px i w cm danych odbitek, i akurat tam maja w formacie 10x15 wlasnie 0,3cm na kazdym boku.

autograf
02-10-2008, 22:48
Ja zmierzyłem fotki A4.
20,2x30,2

Heh, a mnie uczyli, że A4 to 210x297mm.

Się wszystko pozmieniało.

mini21
02-10-2008, 22:53
Heh, a mnie uczyli, że A4 to 210x297mm.

Się wszystko pozmieniało.

No bo to jest A4 "cyfrowe" i to się zgadza.
Sprzedają takie ramki nawet.
Możesz to sam wybrać.

Ja dziś kupiłem 2 antyramy 20x30.
Znów dali mi format 20,2x30,2 i musiałem trochę przyciąć, bo nie mieściły się w antyramie.
Trochę to denerwujące.