PDA

Zobacz pełną wersję : węzyk do D50



Pelo
29-09-2008, 12:42
Witam
Przeszukałem forum - być może niezbyt dokładnie - ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie:
czy do D50 mogę zastosować wężyk spustowy?
Wszystkie oferty które znalazłem np na alledrogo, tyczą się D70 i D80 no i oczywiście pozostałych bardziej wypaśnych modeli - do mojego body niestety nie. Jeśli ktoś z was używa takowego wężyko do D50 to bardzo proszę o info. Być może jakieś konkretne propozycje - wskazówki na alledrogo.
Jeśli już nie da się podpiąć wężyka to będę wdzięczny za propozycję pilota - mam na myśli podróbę. Korzystając macie doświadczenia - a ja niestety nie :)
Pozdrawiam

Pelo
29-09-2008, 13:27
co do pilota już znalazłem wątek na tym forum, który zaspokoił moją ciekawość. Natomiast co do wężyka niestety nadal nie :( Czekam więc cierpliwie.

Kasandra
29-09-2008, 13:43
a gdzie chcesz wsadzić ten wężyk???
oczywiście mówimy o aparacie?
widzisz tam jakąś dziurkę dla niego?;-))
jak znajdziesz to daj znać, bo ja szukam i szukam i nie widzę;-)))
Pozostaje Ci pilocik albo wymiana body na inny model

Pelo
29-09-2008, 13:48
a gdzie chcesz wsadzić ten wężyk???
oczywiście mówimy o aparacie?
widzisz tam jakąś dziurkę dla niego?;-))
jak znajdziesz to daj znać, bo ja szukam i szukam i nie widzę;-)))
Pozostaje Ci pilocik albo wymiana body na inny model

No tak oczywiscie masz racje ;)
dzieki

Kasandra
29-09-2008, 13:49
niestety...
to mnie najbardziej boli w tym aparacie...

amirez
29-09-2008, 15:18
Chyba pilot jest znacznie poręczniejszy niż wężyk.
Mam mini mak foto1. Taka uniwersalna podróbka. Odpala wszystkie puszki z wyjątkiem pralki i odkurzacza.
Działał z d50 teraz foci z d80.

Pelo
29-09-2008, 15:28
Chyba pilot jest znacznie poręczniejszy niż wężyk.
Mam mini mak foto1. Taka uniwersalna podróbka. Odpala wszystkie puszki z wyjątkiem pralki i odkurzacza.
Działał z d50 teraz foci z d80.

Czy poręczniejszy czy nie to już i tak teraz nie ma znaczenia - bo sie po prostu nie da podpiąć wężyka.
A co do pilotów to już poczytałem tutaj:
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=522
a właśnie zamówiłem taki:
http://www.allegro.pl/item439446456_pilot_2_nikon_d40_d40x_d50_d60_d70_d 70s_d80_ml_l3.html
sądząc po ilości transakcji nie powinno być najgorzej.
Jak przyjdzie to dam znać czy to badziew czy nie :)

EMJOT
29-09-2008, 16:04
gdzieś w necie widziałem, jak ktoś sobie taki wężyk zrobił i mocowanie do D50 też. Podobno nieźle to działało,
ale wiązało się to z robieniem jakiś dziurek w body więc to olałem i kupiłem pilota.
Tobie też radzę pilota bo z wężykiem to za duża rzeźba.

arutrek2-
29-09-2008, 16:39
Ale po co się tak dziubać z wężykiem, jak jest pilot za 15zł?

miron19j
30-09-2008, 21:33
gdzieś w necie widziałem, jak ktoś sobie taki wężyk zrobił i mocowanie do D50 też. Podobno nieźle to działało,
ale wiązało się to z robieniem jakiś dziurek w body więc to olałem i kupiłem pilota.
Tobie też radzę pilota bo z wężykiem to za duża rzeźba.
ale można zrobić "hybrydę"
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon7.gif)
wężyk wyzwala pilota a pilot D50

maly5
30-09-2008, 22:43
ale można zrobić "hybrydę"
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikon.org.pl/images/icons/icon7.gif)
wężyk wyzwala pilota a pilot D50
nie no nie moge... przeszedlem juz do innego watku, ale sie cofnalem bo caly czas zlewam :mrgreen::mrgreen::mrgreen: