PDA

Zobacz pełną wersję : Panoramowanie, czy PS



fotoMichal
07-09-2008, 11:15
Mam klienta, co twierdzi że cyfrówką robi takie panoramowanie


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img382.imageshack.us/img382/1302/10322276ek1.jpg)

A ja uważam że to rozmycie w PSie, dobre, ale jednak zrobione w PSie.
Chciałbym poznać Wasze zdanie.

kiemlo
07-09-2008, 12:01
Tego typu efekty uzyskuje się stosunkowo łatwo, choć oczywiście trzeba nieco potrenować. Ani do tego nie jest potrzebna cyfrówka, ani PS.

Poza tym, jeśli by takie efekty dorabiać w PS, to tylko po to, żeby stworzyć obraz robiący wrażenie, a ten - nie oszukujmy się - jest średni.

ozzy
07-09-2008, 12:13
łatwiej uzyksać bez PSa :) analogiem też można :P

anchel
08-09-2008, 10:49
Ale co cię skłania do tego, żeby negować panoramowanie?

fotoMichal
08-09-2008, 11:22
jakoś dziwnie ostry samochód, przy bardzo rozmazanym tle...
a i popatrz na to zdjęcie


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fotomichal.com/12.jpg)

trud
08-09-2008, 12:25
Wygląda jak z ps. Na powiększeniu widać jak rozmycie chwyciło skrajne pixele z auta.

anchel
09-09-2008, 12:54
Panoramowanie bo:
Cały samochód jest ostry bo porusza się idealnie równo do obiektywu (znaczy się przód i dupa idą jednym ruchem i pod tym samym kątem). Nie rozmyty cień auta. Ładnie rozmyte koła (trudno to dobrze podrobić w PS). Czas 1/40 s. Dym spod opon - musiałby być rozmyty razem z tłem jeśli to PS ;].
Ten cień po samochodzie może być efektem dosyć długo otwartej migawki i tyle.

Oczywiście nie wykluczam, że autor jest magikiem PSa. Ale samo zdjęcie nie daje jakiś wyraźnych przesłanek, że to fake. Nic czego by się nie dało zrobić mając wprawę w tego typu ujęciach.

andrzej500
11-09-2008, 08:37
To chyba wszystko tłumaczy. Strefa przy samochodzie różni się od pozostałej części obrazu. Ktoś pomagał sobie oprogramowaniem przy robieniu efektu rozmycia.




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://g.imageshack.us/img155/1032uforx6.jpg/1/)

fotoMichal
11-09-2008, 10:07
Czyli więcej tutaj PSa w tym panoramowaniu, niż umiejętności fotografa?

odie
11-09-2008, 11:41
Można 'robić cyfrówką takie panoramowania'. Nie musi być to PS.

fotoMichal
11-09-2008, 11:45
można wszystko, ale pytanie dotyczy dokładnie tego zdjęcia.

Seeker
11-09-2008, 11:55
Autor mogl panoramowac, a nastepnie podostrzyc TYLKO samochod. Standardowa kosmetyka...

odie
11-09-2008, 12:38
można wszystko, ale pytanie dotyczy dokładnie tego zdjęcia.

Na tym zdjęciu stawiam na panoramowanie.

andrzej500
11-09-2008, 14:53
Zdjęcie naszego kolegi poddane specyficznemu trybowi mieszania warstw w którym ostre pozostają prawidłowe pixele natomiast rozmyciu ulegają miejsca przerabiane pokazuje w których miejscach następowała ingerencja w obraz.
Mówiąc krótko zdjęcie jest robione. Jest to krzyżówka panoramowania z PS.



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
http://img129.imageshack.us/img129/7717/1032pixelwo9.jpg]źródło (




Inaczej. Moze przykład.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
http://img117.imageshack.us/img117/2313/ferari23473it0.jpg]źródło ([URL=\"http://imageshack.us/\")


1.
normalnie naświetlone.
2.
USM zdjęcia 1
3.
rozmyta tło z pierwszego. Pozostawiłem charakterystyczne pozostałości po rozmywaniu kierunkowym.
Następnie podobnie jak na 2 zrobiłem USM w tych samych wartościach.
Proszę zauważyć na kadłubie bolidu identyczne zjawiska na 2 i 3.
Natomiast poruszone kierunkowo tło na 3 niema ochoty poddawać sie działaniu USM jak na 2.

marbed
12-09-2008, 23:24
Rozwiń proszę czego to dowodzi. Czy PS jest gorszy od paningu czy jak bo nie zdanrzam. Po kiego grzyba rozmieniać to na drobne? Jak idzie do gazety to przecież wiadomo, że większość zdjęć jest PSuta. Jak na wystawę to też. No chyba, że chodzi li tylko o zabawę w detektywa -odkłamywacza.

fotoMichal
15-09-2008, 19:31
Chodzi o to ze koleś twierdzi ze to fotka prosto z puszki, i robiona zwykłą cyfrówką.

PITT
20-09-2008, 12:01
teoretycznie można spokojnie uzyskać taki efekt bez ps'a, ale w tym zdjęciu faktycznie widać lekki obrys auta
dla przykładu, foto które zrobiłem bez późniejszego obrabiania - nikonem d40x


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://strony.aster.pl/pitt/lbn08/slides/DSC_14832008-05-04.JPG)

fotoMichal
20-09-2008, 18:00
Nie chodzi o to że się nie da, bo się da, nawet bardziej rozmyć, ale chodzi o to że na zdjęciu widać że robione jest w PSie (wyrwane pixele z auta) , a koleś się upiera że nie ruszał foty w PSie... Dobra. koniec tematu, udowodnione zostało że fota była poprawiana w PSie.
Pozdrawiam.