PDA

Zobacz pełną wersję : Pasek zamiennik



NBA
03-09-2008, 21:35
Witam. Co sądzicie o tym pasku. Nada się do D300 zamiast oryginału? A może ktoś go używa?

http://www.cyfrowe.pl/aparaty/lowepro-transporter-pasek.html#

mini21
03-09-2008, 21:51
Kup lepiej pasek Neoprenowy Matina:
http://allegro.pl/item427703862_paski_neoprene_43mm_matin_najlepsze_ pancerne.html
Przymierzałem oba i ten Matina dużo bardziej mi się spodobał.
Mam go do dziś i sobie go chwalę.

Gawronnek
03-09-2008, 22:35
potwierdzam dobrą opinię o Matinie, dobre wytrzymałe a przy tym niedrogie paski

marekm
03-09-2008, 22:44
Zdecydowanie neoprenowy, najlepiej bez napisu (złazi z rozciągającego się paska).

Kupowałem w Foto-Ludek (http://foto-ludek.com/)

pyetya
04-09-2008, 14:19
też kupowałem neoprenowego matina w fotoludku - polecam

maly5
04-09-2008, 23:05
a ja dla odmiany uzywam neoprenowego lowepro http://www.cyfrowe.pl/aparaty/lowepro-voyager-s-pasek.html
i polecam. przymierzalem sie do Matina, ale nie przypadl mi do gustu. znam kilka osob ktore tez uzywaja paska i chwala. jest wersja S i C. C jest szersza, ale to ponoc do naprawde ciezkiego sprzetu.

Gawronnek
04-09-2008, 23:51
a ja dla odmiany uzywam neoprenowego lowepro http://www.cyfrowe.pl/aparaty/lowepro-voyager-s-pasek.html
i polecam. przymierzalem sie do Matina, ale nie przypadl mi do gustu. znam kilka osob ktore tez uzywaja paska i chwala. jest wersja S i C. C jest szersza, ale to ponoc do naprawde ciezkiego sprzetu.

nie ukrywam że też o tym myślałem,lecz mimo iż to LowePro jakoś bałem się tych odpinanych końcówek, pewnie nie słusznie ale .... :)

marekm
05-09-2008, 09:17
nie ukrywam że też o tym myślałem,lecz mimo iż to LowePro jakoś bałem się tych odpinanych końcówek, pewnie nie słusznie ale .... :)

Też się bałem, przy czym nie tylko, że mi się rozepną, ale również tego, że w ciasnej torbie sprzęt mi porysują. Jak by nie patrzeć, na paskach LP jest mnóstwo twardego plastyku. O ile dobrze pamiętam, saszetka na pasku "łyknie" tylko karty SD, więc dla używających CF jest zbędna.

NBA
05-09-2008, 09:39
Wielkie dzięki panowie. Chyba się zdecyduje na na to, ale jak radzicie bez napisa:) http://foto-ludek.com/pasprof.html

gietrzy
05-09-2008, 09:47
Kupiłem u Hesjii, taki jak drugi kolega radził. Dobrze radził! Wyślij PM do Hesji bo linków nie pamiętam. Pasek szary, bez napisów, utrzyma trójkę z klocem i baby klocem.

maly5
05-09-2008, 19:49
Też się bałem, przy czym nie tylko, że mi się rozepną, ale również tego, że w ciasnej torbie sprzęt mi porysują. Jak by nie patrzeć, na paskach LP jest mnóstwo twardego plastyku. O ile dobrze pamiętam, saszetka na pasku "łyknie" tylko karty SD, więc dla używających CF jest zbędna.
co do rozpinania to nie ma co 'peniać' ;-) choc oczywiscie zanim mialem to w rekach, to tez bylo to pierwsze o czym pomyslalem ;-) te klamerki sa tak zrobione, ze jak sie nie nacisnie umyslnie obu przyciskow na kazdej to nie wiem co trzeba by wykombinowac zeby sie wypielo. sa tak zrobione ze im mocniej za nie pociagniesz tym bardziej sie ona zaciska w sobie. nawet jesli sie przycisnie jeden przycisk to sie nie daje (sprawdzilem wlasnie). prawda jest taka ze mi te klamerki sa na grzyba i troche utrudniaja jak sie lubi nosic na rece obwiazujac nadgarstek. choc nie jest zle. ale zeby sie odpiely? watpie. na zachete moge powiedziec ze decyzje podjalem przypadkowo na zjezdzie w lodzi gdzie w pokoiku u Piotra siedziala spora grupa wyjadaczy a Hesja mial w pudelku kilka paskow do przymiarki (matiny tez). i wszyscy mowili bierz ten pasek, ten wezszy, szerszy nie nie nie.. (bo chcialem wziac szerszy). Glisek za to zwrocil uwage zeby sprawdzac koncowki paska, bo w przeciwienstwie do nikonowskiego, plecionka lowepro przechodzaca przez uszy potrafi sie 'rozwiazywac' (jest twarsza i sie lekko slizga). ale nikomu nigdy sie to nie wypielo z tych klamerek. co do plastiku to ten jest dosyc miekki w obyciu, wszystkie powierzchnie sa pozaokraglane i wlasnie probowalem w jakis sposob - testowo, skoro juz tak ogladam, rysnac wyswietlacz. nie rysnalem. moze jakbym sie uparl.. co do saszetki to jak dla mnie wlasnie jest ona bardziej na CFy, bo SD jak wkladam w poprzek! to nie dosc ze tonie to jeszcze trzeba pozniej ja stamtad wyciagnac.
generalnie pasek nosi sie na szyi rewelacyjnie i w sumie o to chodzi.

Albert44
05-09-2008, 19:51
Matin i bez napisów. Używam bdb!

suomi
05-09-2008, 20:53
Za przedmówcami - szerwszy (43mm) neopanowy Matin, jest bardzo wygodny a przy tym w miarę tani. Trochę droższa opcja to Kata Reflex - mam wersję C, również bardzo wygodny, szerszy od Matina, a po bokach ma kieszonki na karty pamięci :)