Zobacz pełną wersję : Pilot JJC do Najkona
Mam do Was takie pytanko, korzystal ktos z tego (http://www.allegro.pl/item421172122_pilot_2_nikon_d40_d40x_d50_d60_d70_d 70s_d80_ml_l3.html) pilota? Jak on sie spisuje? Da sie odpalic migawke zza body?
Dzieki za wszelkie info :)
"Da sie odpalic migawke zza body?" - nie wiem jak innym, ale mnie się to nie udało nawet z oryginalnym ML-L3:)
hehehe... wiem, ze czujnik jest z przodu, ale moze jakims cudem by sie dalo :D
damianof
29-08-2008, 21:03
Kupiłem takowy pilot na allegro i w dniu dzisiejszym odesłałem drugą niesprawną sztukę... po kilkukrotnym wyzwoleniu migawki pilot ( a raczej piloty) odmówił współpracy. Tak więc nie polecam!
Mam pilota Micnova: http://www.allegro.pl/item428228032_pilot_do_nikon_d40_d40x_d50_d60_d70_ d80_zam_ml_l3.html
Z moim D80 działa zza body z odległości ponad 6m. Sprawdziłem przed chwilą w mieszkaniu. Mozliwe, że działa z dalszej odległości, ale ograniczają mnie ściany :-)
Pozdrawiam!
Kupiłem takowy pilot na allegro i w dniu dzisiejszym odesłałem drugą niesprawną sztukę... po kilkukrotnym wyzwoleniu migawki pilot ( a raczej piloty) odmówił współpracy. Tak więc nie polecam!
Ooo... dzieki za ta informacje.
Mam pilota Micnova: http://www.allegro.pl/item428228032_pilot_do_nikon_d40_d40x_d50_d60_d70_ d80_zam_ml_l3.html
Z moim D80 działa zza body z odległości ponad 6m. Sprawdziłem przed chwilą w mieszkaniu. Mozliwe, że działa z dalszej odległości, ale ograniczają mnie ściany :-)
Pozdrawiam!
O prosze! Skoro tak jest i do tego cena praktycznie taka sama jak JJC to sie zdecyduje pewnie na Micnova :) A powiedz mi jeszcze vertigo, jestes zadowolony z tego urzadzonka?
swider, cóż mogę powiedzieć. Pilot jak pilot. :-) Działa. Obudowa wygląda porządnie. Bateria wymienna.
Mam go niedługo więc nie wiem jak długo wytrzyma. Ale za tę cenę warto. Spełnia swoje zadanie.
... przynajmniej mój egzemplarz... :-)
ok, dzieki. Najbardziej mnie cieszy, ze da rade wyzwolic migawke zza aparatu.
Jeszcze zrobiłem test z analogiem. Hula aż miło. :-)
Kupiłem, na załączonej baterii 6 razy wyzwolił, poszedłem do zegarmistrza, za 5zł dokupiłem baterię i działa bezproblemowo.
Mogę polecić z tą jedną uwagą. Poza tym niewątpliwym atutem jest cena
dergrafvon
30-08-2008, 13:36
Mam pilota Micnova: http://www.allegro.pl/item428228032_pilot_do_nikon_d40_d40x_d50_d60_d70_ d80_zam_ml_l3.html
Z moim D80 działa zza body z odległości ponad 6m. Sprawdziłem przed chwilą w mieszkaniu. Mozliwe, że działa z dalszej odległości, ale ograniczają mnie ściany :-)
Pozdrawiam!
A na zewnątrz też działa zza body? w mieszkaniu może poprstu ten sygnał odbija się od ścian...
Sprawdzę to jutro i dam znać.
Raczej nie. W plenerze bez problemu wyzwala od d*** strony.
Tylko sie cieszyć
Nawet bardzo sie ciesze :D
Sprawdziłem. Niestety w plenerze działa tylko od przodu... :-(
wilsonik
02-09-2008, 17:13
Witam. Ja rowniez polecam tego pilota. Za ta cene chyba nic lepszego sie nie kupi. Swojego kupilem na Ebay z Hong Kongu za kilka Funtow (z przesylka za darmo). Polecam sprzedawce lai0486 (http://stores.ebay.co.uk/lai0486) na ebay.uk.
To moj drugi taki pilot, bo pierwszego zgubilem po dniu uzytkowania :). Obydwa dzialaly bezproblemowo.
Pozdrawiam
Sprawdziłem. Niestety w plenerze działa tylko od przodu... :-(
Trudno sie mowi, jakos przezyje:)
Witam. Ja rowniez polecam tego pilota. Za ta cene chyba nic lepszego sie nie kupi. Swojego kupilem na Ebay z Hong Kongu za kilka Funtow (z przesylka za darmo). Polecam sprzedawce lai0486 (http://stores.ebay.co.uk/lai0486) na ebay.uk.
To moj drugi taki pilot, bo pierwszego zgubilem po dniu uzytkowania :). Obydwa dzialaly bezproblemowo.
Pozdrawiam
Dzieki za informacje.
Ja sobie juz zamowilem wczoraj na allegro z linka vertigo. Mam nadzieje, ze dojdzie przed sobota bo wyjezdzam i pilot sie cholernie przyda.
Ja tam nie widze probelmu, mozna wyzwalac lekko z boku albo spod body i jest wszytko dobrze. Chyba ze ktos wyzwala zdjecia stojac kilka metrow z tylu albo poluje na dzikie zwierzeta ;p pilot sie sprawdza, tylko bateria szybko padla, dzis kupilem nowa i zobacze jak bedzie
Ja zakupilem kilka dni temu (pilot jjc, 10zl), jest ok. wyzwala bez problemu, ale tylko od przodu. wazne ze strzela bez dotykania puchy. co do baterii... zawsze po uzywaniu wyjmuje baterie, niestety pilot nie ma przycisko on/off wiec bateria pewnie dosc szybko by padla.
Ja zakupilem kilka dni temu (pilot jjc, 10zl), jest ok. wyzwala bez problemu, ale tylko od przodu. wazne ze strzela bez dotykania puchy. co do baterii... zawsze po uzywaniu wyjmuje baterie, niestety pilot nie ma przycisko on/off wiec bateria pewnie dosc szybko by padla.
Bez przsaday z tym wyjmowaniem baterii :)
Nawet markowe piloty tego typu (w tym Nikona) nie mają przycisku on/off....
ale to nie jest markowy pilot nikona :P bateria zestawowa faktycznie max 2miesiace dzialala (kilka razy uzyty w tym czasie) myslem ze sie popsul ale wymienilem baterie i wszytko ok, teraz wyjmuje baterie bo znowu padnie kiedy bedzie najbardziej potrzebny
ale to nie jest markowy pilot nikona :P bateria zestawowa faktycznie max 2miesiace dzialala (kilka razy uzyty w tym czasie) myslem ze sie popsul ale wymienilem baterie i wszytko ok, teraz wyjmuje baterie bo znowu padnie kiedy bedzie najbardziej potrzebny
Będzie dobrze, bo baterie z zestawu są zwykle bardzo słabe :)
wyjmowanie baterii mi nie przeszkadza, a jesli ma to cos pomoc...
krispike
25-02-2009, 12:45
Witam
Po stracie oryginalnego pilota ML-L3 do mojego D50 kupiłem zamiennik JJC
http://www.allegro.pl/item559362970_pilot_nikon_d40x_d50_d60_d70s_d80_d9 0_ml_l3_etui.html
Dziadostwo.
Bateria nowa działa raptem na kilka wyzwoleń migawki. Nie polecam.
Po kilku zdjęciach zrobionych za pomocą pilota, zanoszę baterie do zegarmistrza a on stwierdza iż bateria w 50% zużyta.
Tak że przestrzegam przed zakupem w/w zamiennika.
Pozdrawiam
...Tak że przestrzegam przed zakupem w/w zamiennika...
Tu nie ma co przestrzegać - ten temat pojawiał się już parę razy - JJC spisuje się zazwyczaj ok, a faktem jest, że trzeba wyciągać baterie gdy się go nie używa bo inaczej po prostu się rozładowują.
Jeśli więc dla kogoś jest to zbyt wymagające/upierdliwe/przeszkadzające to kupuje oryginał za ~80zł, jeśli natomiast może z tym żyć to kupuje JJC za ~15zł.
Tu nie ma co przestrzegać - ten temat pojawiał się już parę razy - JJC spisuje się zazwyczaj ok, a faktem jest, że trzeba wyciągać baterie gdy się go nie używa bo inaczej po prostu się rozładowują.
Jeśli więc dla kogoś jest to zbyt wymagające/upierdliwe/przeszkadzające to kupuje oryginał za ~80zł, jeśli natomiast może z tym żyć to kupuje JJC za ~15zł.
dokładnie, jak dla mnie to nie problem, zdjec z pilota codziennie nie robie, używam pilota ogolnie od dwoch tygodni, na tej przestrzeni w sumie kolo 400 strzalow na pilocie, wszystko dziala jak do tej pory. Oczywiście bateryjka po każdym używaniu jest wyjmowana.
krispike
26-02-2009, 20:04
Dzięki Wam panowie, może się przekonam do tego pilota.
Dobrze że do innych urządzeń nie trzeba wyjmować baterii, co by się za wcześnie nie wyczerpały.
Na szczęście pilota też nie używam zbyt często, tak więc może się poniewierać w torbie obok baterii.
mój też przestał działać po tygodniu leżenia z baterią w środku ...
mateo912
06-03-2009, 00:05
Ja mam pilot JJC do swojego d80 od hmm 4-5 miesięcy i nigdy nie miałem z nim problemów, działa zawsze kiedy tego chce, baterii również nigdy nie wyjmowałem.
Co prawda pisałem już to przy innym temacie, ale tutaj chyba lepiej pasuje. Kupiłem na allegro pilota MQ-RC2. Jest to zamiennik oryginału Nikona. Działa bez najmniejszych problemów z moim d80. Ostatnio jednak znalazłem oryginalnego pilota Nikon za 33zł (z przesyłką 48zł) na tej aukcji http://www.allegro.pl/item581590273_...orginalny.html
Mam tez podrobe ale nie JJC, przynajmniej nigdzie takiego logo nie widzialem.
Kupilem wlasnie ten bo obsluguje tryb Bulb a niektore podroby tej funkcji niestety nie posiadaja.
Bateria ma juz ponad 6 miesiecy i bez wyciagania dalej dziala.
Cos takiego: http://www.allegro.pl/item582801355_pilot_do_nikon_d40_d40x_d50_d60_d70_ d80_d90_ml_l3.html
mateo912
18-03-2009, 21:25
Każdy pilot obsługuje tryb BULB lub żaden tego trybu nie obsługuje, zależy jak na to się patrzy. Tryb BULB jest trybem migawki aparatu a nie pilota i polega na 2krotnym naciśnięciu spustu/przycisku na pilocie na rozpoczęcie i zakończenie zdjęcia.
Niestety nie masz racji.
Sa piloty, ktore w trybie Bulb dzilaja tak jak w normalnym trybie pojedynczym. Nacisniecie powoduje tylko otwarcie i zamkniecie migawki. W trybie "B" pierwsze nacisniecie otwiera migawke, drugie ja zamyka.
mateo912
18-03-2009, 21:38
Ale jak to niby jest możliwe? pilot musiałby wysyłać 2 informacje jedna po 2 co w normalnym trybie musiałoby robić 2 zdjęcia.
Nigdy nie dociekalem jak to technicznie dziala ale tak niestety jest.
Nawet podczas kupna pilota spotkalem sie z info ze pilot nie obsluguje 'B'.
Tak jak pisalem. Po przelaczeniu aparatu na B pilot to olewa i jak naciskasz przycisk to migawka sie otwiera i od razu zamyka.
Moj pilot po pierwszym nacisnieciu przycisku otwiera migawke a drugie nacisniecie ja zamyka.
Czesc.
Czy ktos z was moglby napisac jaki jest max zasieg pilota. Po ilu metrach przestaje dzialac?
Pytanie dotyczy oryginalnego lub zamiennika.
Thanks.
mateo912
11-04-2009, 09:47
nigdy nie sprawdzałem ale 10m na bank w otwartym terenie.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.