PDA

Zobacz pełną wersję : lastolajty



pyetya
26-08-2008, 15:38
ktoś może oświecić mnie w kwestii tego, jakie są przewagi np. xpobalance nad ezybalance i jak się ma do tego tribalance (oprócz tego, że ma blendę)

http://www.dicam.pl/lastolite_ezybalance_xpobalance_tribalance_ezyview

warto brać coś takiego?

dzięki 8)

pyetya
27-08-2008, 16:56
no i co, wszyscy w wątku o d90 ? ;-)

pebees
27-08-2008, 17:03
Widzisz przecież na foteczkach, że izibalans jest kwadratowy, szary i można go użyć jako punkt dla AF, ikspobalans tak samo, tylko jest w trójkącie i do tego ma różne kolorki powierzchni i z tyłu inne kolorki, a tribalans dodatkowo jest większy, ma rączkę i z tyłu blendę :)

pyetya
27-08-2008, 21:59
wszystko to fajnie i wszystko to widzę, ale mi chodzi jak ja te trzy kolorki mogę zastosować

pebees
27-08-2008, 22:03
wszystko to fajnie i wszystko to widzę, ale mi chodzi jak ja te trzy kolorki mogę zastosować
Jako wzorzec do balansu bieli, na ten przykład. Do punktowego pomiaru ekspozycji - drugi przykład. Do stworzenia image profi foto - trzeci przykład :)

pyetya
28-08-2008, 09:38
że do balansu bieli to wiedziałem, chodziło mi o dwa pozostałe "kolorki"

pebees
28-08-2008, 09:42
że do balansu bieli to wiedziałem, chodziło mi o dwa pozostałe "kolorki"
Pozostałe kolorki (nie tylko dwa, bo jest ich więcej) służą do tego samego, tylko w inny sposób :)

pyetya
28-08-2008, 10:23
hmm może jestem upierdliwy - ale w jaki inny sposób i po co ("a dlaczego?" ;) )

pebees
28-08-2008, 10:27
hmm może jestem upierdliwy - ale w jaki inny sposób i po co ("a dlaczego?" ;) )
Bo np. pomiar na szary daje Ci od razu odpowiedni wskazanie. Ale zależy Ci na światłach, więc mierzysz na biały, i dajesz korektę 2.3 do 2.7 na plusik. Wtedy na pewno nic nie zostanie przepalone. A może jednak zależy Ci na cieniach - więc analogicznie na czarny. A może nie chcesz wprowadzać korekty +-1EV. To mierzysz z drugiej strony na plus czy -1 EV. Ot i tyle co do ekspozycji.

pyetya
28-08-2008, 10:47
dziękuję 8)

pebees
28-08-2008, 10:48
Na zdrówko :)

bialogardzianin
17-11-2009, 12:35
...A może nie chcesz wprowadzać korekty +-1EV. To mierzysz z drugiej strony na plus czy -1 EV. Ot i tyle co do ekspozycji.

A będziesz tak dobry i rozwiniesz tą część swej wypowiedzi?:) Rozumiem, że mamy na myśli tą płaszczyznę z trzema szarościami- "To mierzysz z drugiej strony na plus..." masz na myśli ciemniejszą niż 18% płaszczyznę, która podbije mi naświetlanie o 1ev a jaśniejsza obniży analogicznie, tak? Czy jest jakaś instrukcja obsługi (oprócz filmów producenta), która wskazuje jak mierzyć (z przykładami)?