Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: lastolajty

  1. #1

    Domyślnie lastolajty

    ktoś może oświecić mnie w kwestii tego, jakie są przewagi np. xpobalance nad ezybalance i jak się ma do tego tribalance (oprócz tego, że ma blendę)

    http://www.dicam.pl/lastolite_ezybal...alance_ezyview

    warto brać coś takiego?

    dzięki
    Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive

  2. #2

    Domyślnie

    no i co, wszyscy w wątku o d90 ?
    Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive

  3. #3
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Widzisz przecież na foteczkach, że izibalans jest kwadratowy, szary i można go użyć jako punkt dla AF, ikspobalans tak samo, tylko jest w trójkącie i do tego ma różne kolorki powierzchni i z tyłu inne kolorki, a tribalans dodatkowo jest większy, ma rączkę i z tyłu blendę

  4. #4

    Domyślnie

    wszystko to fajnie i wszystko to widzę, ale mi chodzi jak ja te trzy kolorki mogę zastosować
    Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive

  5. #5
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pyetya Zobacz posta
    wszystko to fajnie i wszystko to widzę, ale mi chodzi jak ja te trzy kolorki mogę zastosować
    Jako wzorzec do balansu bieli, na ten przykład. Do punktowego pomiaru ekspozycji - drugi przykład. Do stworzenia image profi foto - trzeci przykład

  6. #6

    Domyślnie

    że do balansu bieli to wiedziałem, chodziło mi o dwa pozostałe "kolorki"
    Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive

  7. #7
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pyetya Zobacz posta
    że do balansu bieli to wiedziałem, chodziło mi o dwa pozostałe "kolorki"
    Pozostałe kolorki (nie tylko dwa, bo jest ich więcej) służą do tego samego, tylko w inny sposób

  8. #8

    Domyślnie

    hmm może jestem upierdliwy - ale w jaki inny sposób i po co ("a dlaczego?" )
    Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive

  9. #9
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pyetya Zobacz posta
    hmm może jestem upierdliwy - ale w jaki inny sposób i po co ("a dlaczego?" )
    Bo np. pomiar na szary daje Ci od razu odpowiedni wskazanie. Ale zależy Ci na światłach, więc mierzysz na biały, i dajesz korektę 2.3 do 2.7 na plusik. Wtedy na pewno nic nie zostanie przepalone. A może jednak zależy Ci na cieniach - więc analogicznie na czarny. A może nie chcesz wprowadzać korekty +-1EV. To mierzysz z drugiej strony na plus czy -1 EV. Ot i tyle co do ekspozycji.

  10. #10

    Domyślnie

    dziękuję
    Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •