ktoś może oświecić mnie w kwestii tego, jakie są przewagi np. xpobalance nad ezybalance i jak się ma do tego tribalance (oprócz tego, że ma blendę)
http://www.dicam.pl/lastolite_ezybal...alance_ezyview
warto brać coś takiego?
dzięki![]()
Szukaj
ktoś może oświecić mnie w kwestii tego, jakie są przewagi np. xpobalance nad ezybalance i jak się ma do tego tribalance (oprócz tego, że ma blendę)
http://www.dicam.pl/lastolite_ezybal...alance_ezyview
warto brać coś takiego?
dzięki![]()
Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive
no i co, wszyscy w wątku o d90 ?![]()
Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive
Widzisz przecież na foteczkach, że izibalans jest kwadratowy, szary i można go użyć jako punkt dla AF, ikspobalans tak samo, tylko jest w trójkącie i do tego ma różne kolorki powierzchni i z tyłu inne kolorki, a tribalans dodatkowo jest większy, ma rączkę i z tyłu blendę![]()
wszystko to fajnie i wszystko to widzę, ale mi chodzi jak ja te trzy kolorki mogę zastosować
Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive
że do balansu bieli to wiedziałem, chodziło mi o dwa pozostałe "kolorki"
Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive
hmm może jestem upierdliwy - ale w jaki inny sposób i po co ("a dlaczego?")
Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive
Bo np. pomiar na szary daje Ci od razu odpowiedni wskazanie. Ale zależy Ci na światłach, więc mierzysz na biały, i dajesz korektę 2.3 do 2.7 na plusik. Wtedy na pewno nic nie zostanie przepalone. A może jednak zależy Ci na cieniach - więc analogicznie na czarny. A może nie chcesz wprowadzać korekty +-1EV. To mierzysz z drugiej strony na plus czy -1 EV. Ot i tyle co do ekspozycji.
dziękuję![]()
Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive
Skontaktuj się z nami