PDA

Zobacz pełną wersję : Papier do drukarki atramentowej



Adams
16-08-2008, 23:26
Witam,
Jaki papier byście polecili?

madmips
16-08-2008, 23:29
ale do czego? tekstu, foto? mi foto na epsonie zawsze dobrze się drukowało...

downunder
17-08-2008, 01:05
Polecam papiery TDK. Lepszych do drukarek atramentowych nie znalazłem. :)

charll
17-08-2008, 01:09
Jaka drukarka? To też istotne.

szymony
17-08-2008, 17:55
Nie kominuj !
PerfectProof ihmo najlepszy stosunek jakość cena. Chyba że ona nie gra roli, to wtedy Hahnemuhle.

Adams
17-08-2008, 22:48
ry:-) Oczywiście do Fotografi i to najwyższej jakości:-)
Drukarka Epson R800
Niestety cena jest istotna, ale jakość ważniejsza.
I jeszcze zapomniałem, tylko do koloru.

Marcin Stawiarz
21-08-2008, 20:44
Jesli zalezy Ci na jakosci, to osobiscie polecam Hahnemuhle Fine Art Pearl (lub inne tej firmy). Właśnie kończę z 3-im juz 50-pakiem. Wrażenia wizualne i dotykowe sa bezcenne. Papier jest czysto bialy, sztywny (285gsm), ma świetną fakturę i daje uczucie klasycznej odbitki barytowej. Mimo, ze większość zdjec drukowałem w B&W, to te kilka w kolorze również daje rade.

nowart
22-08-2008, 11:54
Śmiem domniemywać, że autor nie będzie zbytnio zainteresowany papierem, którego zestaw z 50 kartami kosztuje więcej niż jego - jakby nie patrzeć świetna - drukarka... :D
Czy naprawdę warto kupować tak makabrycznie drogi papier? Różnice są aż tak widoczne?

Marcin Stawiarz
22-08-2008, 20:49
Czy warto kupowac? To zalezy Ci sie zwroci... A jesli przy okazji decydujesz sie na sprzedaz zdjec o takiej jakosci (wliczajac w to dodatkowo oryginalne tusze Eposona), to inwestycja mimo wszystko dosyc oplacalna. Dla mnie osobiscie, to roznica jak przy ogladaniu zdjec na plastikowym 'papierze' z labu do odbitki srebrowej. Chyba najwieksza role odgrywa tutaj sama faktura papieru, a szczegolowosc, ilosc detali i ostrosc z mojej R2400 jest niewiarygodna. Wrazenia estetyczne sa na innym poziomie i nie jest mi szkoda wydac tych pieniedzy, choc pewnie mialbym wieksze opory, gdyby to wszystko szlo tylko do szuflady. Kazdemu wg. potrzeb i wymagan.

arturs
22-08-2008, 22:19
Epson Premium Glossy też jest niezły..

kmarekk
01-09-2008, 20:54
Witam,
Jaki papier byście polecili?
Polecam papier Spektra powszechnie stosowany przez laboratoria fotograficzne w drukarkach i ploterach.
Zobacz tutaj: http://www.tetenal.com.pl/go/_info/?id=1235

nobi85
22-03-2011, 13:36
Czy ktoś może wie gdzie w Warszawie można dostać od ręki Papier Epson Premium InkJet Plain A4?

marbed
23-03-2011, 01:00
Żeś kolego odgrzał kotleta :D.

Z doświadczenia powiem że należy kierować się gramaturą papieru i na tym nie należny oszczędzać

nobi85
23-03-2011, 01:38
Zgadzam się ale musiałem wydrukować prezentację, więc papier typowo foto raczej nie pasuje ;)
Ale pytanie już nie aktualne, bo na zwykłej satynie 110g wyszło w miarę ok :-)

observer
05-04-2011, 22:58
Witam!

Ktoś ma może doświadczenia z tym papierem?:
http://www.sklep.medikon.pl/ILFORD_PREMIUM_GLOSS_A4100_G250-765.html
?
Cena b.korzystna.

Pzdr.