PDA

Zobacz pełną wersję : CS 3 + camera RAw 4.5



Greg81
08-08-2008, 17:31
Witajcie zwracam sie z wielka prosba do kolegow bardziej doswiadczonych posiadam od niedawna cs3 i sciagnełem camera raw 4.5 by moc obrabiac zdjecia w rawie na wstepie nie wiem jak mam zainstalowac camera raw do cs3 pozatym czy format jpeg morzna rowniez obrabiac przy pomocy camera raw chciałbym jak najwiecej sie dowiedziec na ten temat

dzejms
08-08-2008, 17:35
Polecam Słownik PWN oraz Google.

Greg81
08-08-2008, 17:40
Spodziewam sie profesjonalnych podpowiedzi ktore by mi pomogły przynajmniej na poczatku :-(

stock
08-08-2008, 17:46
oj, interpunkcja i słownik się w pas kłaniają.
jpg można obrabiać

dzejms
08-08-2008, 18:27
Spodziewam sie profesjonalnych podpowiedzi ktore by mi pomogły przynajmniej na poczatku

A czy trudno jest zajrzeć do paru wątków na forum?

marszull
09-08-2008, 15:41
Najlepiej zajrzec do calkiem grubej ksiazeczki ktora adobe daje razem z plyta instalacyjna

samek
09-08-2008, 16:09
Najlepiej zajrzec do calkiem grubej ksiazeczki ktora adobe daje razem z plyta instalacyjna

A do której wersji? Bo na półce leży mi tu pakiet CS, obok pakiet CS2, a jeszcze obok PS z CS3. Wszystkie w wersjach pudełkowych IE. Książek brak. Ostatni pakiet, który pamiętam jako dostarczony z niezłą literaturą, to pakiet z wersją 7 PSa, wersją 10 AI oraz wersją 2 ID.

Edit:
Sorki Grzesiulla - jestem wyznawcą teorii o szacunku wyrażanym także w sposobie komunikacji. To jak Ty to robisz pcha mnie tylko do informacji dla Ciebie, że skoro stać Cię na kupno Photoshopa CS3 to daj też parę groszy na jakiś kurs podstaw. Jeśli otrzymałeś tego pshopa w prezencie - poproś o jeszcze jakiś kurs - ot choćby:
http://helion.pl/ksiazki/pcs3op.htm

Władca Pixeli
09-08-2008, 16:24
Witajcie zwracam sie z wielka prosba do kolegow bardziej doswiadczonych posiadam od niedawna cs3 i sciagnełem camera raw 4.5 by moc obrabiac zdjecia w rawie na wstepie nie wiem jak mam zainstalowac camera raw do cs3 pozatym czy format jpeg morzna rowniez obrabiac przy pomocy camera raw chciałbym jak najwiecej sie dowiedziec na ten temat
Pisałem o tym wieloktotnie na forum
Help (Pomoc) / Update i samo się zainstaluje

JPEG da się obrabiać przy pomocy camera raw

Antonina
09-08-2008, 16:36
A do której wersji? Bo na półce leży mi tu pakiet CS, obok pakiet CS2, a jeszcze obok PS z CS3. Wszystkie w wersjach pudełkowych IE. Książek brak. Ostatni pakiet, który pamiętam jako dostarczony z niezłą literaturą, to pakiet z wersją 7 PSa, wersją 10 AI oraz wersją 2 ID.


Pewnie chodzi o starter 22 stronicowy z którego niczego się nie dowie konkretnego, więcej jest już na tej dodatkowej płytce CD
co do tego jak zainstalować ACR to nie wiem u mnie robi to automatycznie PS, aby otworzyć JPG-i w ACR otwórz Bridge zaznacz zdjęcia które Cię interesują kliknij prawym i wybierz 'Otwórz w kamera raw'

piwkoo
09-08-2008, 17:02
Wystarczy wrzucić CameraRaw do katalogu ...\Adobe\Adobe Photoshop CS3\Plug-Ins\File Formats i po ptokach, że tak powiem ;)

charll
09-08-2008, 17:08
W CS3 klikasz nastepująco. Edycja > Preferencje > Obsługa Plików i zaznaczasz Preferowany format Adobe Camera Raw Dla plików JPEG. I masz z automatu jpegi otwierane w ACR.