Zobacz pełną wersję : Wgranie nowego softu do S3 Pro
kamilmunio
17-07-2008, 11:00
Witam
Posiadam S3 Pro z uszkodzonym portem USB. Pytanie moje brzmi: czy jest możliwość wgranie softu 2.18 używając port IEEE 1394? A jeśli tak to jak się łączyć za jego pomocą. Czy trzeba mieć jakąś specjalną karte czy wystarczy kabel USB-IEEE 1394?
marszull
17-07-2008, 11:43
Z tego co pamietam to soft sie wgrywa z karty a nie po kablu, ale moge sie mylic.
Bez posiadania zasilacza siecowego tego nie zrobisz , ja woziłem korpus do servisu. /ups... usb w s3 to standard... mi również padło..../
Yaro
Bez posiadania zasilacza siecowego tego nie zrobisz , ja woziłem korpus do servisu. /ups... usb w s3 to standard... mi również padło..../
Yaro
Ja zrobiłem. Ale trzeba włożyć akumulatory :-) Ogólnie czynność zmiany softu jest banalnie prosta.
Ja zrobiłem. Ale trzeba włożyć akumulatory :-) Ogólnie czynność zmiany softu jest banalnie prosta.
Czarujesz kolego, program Fuji "woła" o podłączenie zasilacza sieciowego, bez tego sie nie da.
Próbujesz zabłysnąć, ale nie tędy droga.
Ja zrobiłem. Ale trzeba włożyć akumulatory :-) Ogólnie czynność zmiany softu jest banalnie prosta.
.. i wypowiedzieć magiczne zaklęcie: hokus pokus
i wziąłem jeszcze sproszkowane oko żaby, ząb szczura, szczyptę sierści kreta i następnie posypałem aparat aby nie zażądał zasilacza
kamilmunio
18-08-2008, 08:31
To że bez zasilacza się nie da wgrać softu to już przeczytałem w innych forach. Moje pytanie dotyczyło portu IEEE 1394. Marszul powiedział, że soft wgrywa się z karty pamięci. Czyli za pomocą czytnika należy przegrać plik z softem na kartę i rozpocząć procedurę przez przytrzymanie klawisza beck i uruchomienie aparatu, oczywiście prze podłączonym zasilaczu.
Poniżej masz instrukcję dot. aktualizacji oprogramowania S3pro:
http://www.fujifilm.com/products/digital/download/s3pro/fupd.html
kamilmunio
19-08-2008, 13:11
Mam takie szybkie pytanko - jak sprawdzić ilość zdjęć w S3 Pro. Próbowałem w Opanda i w nikonie d70s pokazuje mi a w Fuji nie.s
Mam takie szybkie pytanko - jak sprawdzić ilość zdjęć w S3 Pro. Próbowałem w Opanda i w nikonie d70s pokazuje mi a w Fuji nie.s
podobno nie ma takiej opcji w S3...
podobno nie ma takiej opcji w S3...
Nawet na pewno nie ma.
puszka niezniszczalna więc po co takie bzdety jak sprawdzanie przebiegu :-)
Noooo kiedys padnie przeciez migawka.
U mnie ksiazkowo - po 60.000
Chociaz zdjecia dalo sie tym robic nadal.
fotomarek_k
27-08-2008, 23:52
Napisał marusek:
Noooo kiedys padnie przeciez migawka.
U mnie ksiazkowo - po 60.000
Chociaz zdjecia dalo sie tym robic nadal.
Fajnie, że tyle wytrzymuje :-) Znaczy, że jeszcze 2 lata min. będę się s3ką cieszył... Posiadam ją od sierpnia 2006 i właśnie stuknęła jej 30-ka :) Już nieco jako odwód- ale w pełni funkcjonalny- służy. Młodsza i szybsza s5 nieco ją zastąpiła...
Przy 15tys. rocznie (tak mi jakoś wychodzi-kurka, to ponad 400 rolek filmu, znaczy -jedna dziennie, a w niedzielę nawet dwie :- ) :-) Szybciej doczekam się więc "zużycia moralnego", niż mechanicznego moich sprzętów...
I z tym pozytywnym akcentem dobrej nocki życzę :-)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.