Zobacz pełną wersję : dylematy sylwestrowe
kacperek
18-12-2004, 18:58
Wybieram sie na sylwestra oczywiscie z moim Nikonem i mam drobny dylemat.
Narazie posiadam dwa obiektywy nikkora 28-80 i Tamrona 28-105 bez zadnych dodatkow.
Planowane sa zdjecia w pomieszczeniu w tym portrety, czy wogole jest sens brac sie za to bez dodatkowych akcesoriow.
Czy moze jeszcze przed wyjazdem zakupic nikkora 85 a moze SB-800??
Co sadzicie o tym?
Kacperku, stawiam na lampe, przyzalozeniu ze stopka nie klamie i F75 jest faktycznie na razie. Ciezko mi sobie wyobrazic zdjecia na sali bez lampki... Oczywiscie 85 to niezawodne szkielko do portretu, ale lampa to podstawa udanych zdjec na takich imprezach...
kacperek
18-12-2004, 20:35
F75 jest faktycznie na razie
Widzisz u mnie jest tak ze planuje zakup cyfry na przyszly rok ale mozliwe ze skonczy sie tylko na planowaniu ale na dzien dzisiejszy i pewnie jeszcze z pol roku bedzie F75
To kacperku zasadniczo nie zmienia mojego zdania w kwestii... :)
zawsze możesz pomyślec o tej nowej sigmie jest tańszą alternatywą dla SB800...
Witam
Jak najbardziej lampa SB-800 (to cudo techniki), docenisz ten zakup. Choć trochę czasu potrzeba żeby poznać wszystkie jej możliwości. Ja już choruję na drugą, tylko ta cena :cry:
Tomek
gmoszkow
23-12-2004, 16:46
Jeśli poważnie myślisz o zakupie D70 to weź lampę, na Twoim miejscu pomyślałbym o SIGMIE - znacznie tańsza.
Ja mam SB800 ale choruję na drugą i tym razem będzie to SIGMA
Pozdrawiam
Grzegorz
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.