Zobacz pełną wersję : Ricoh Caplio GX-200
Pawel Pawlak
24-06-2008, 16:56
może to wreszcie pstrykacz dla mnie ? ;)
http://www.dpreview.com/news/0806/08062401ricohgx200.asp
Pawle,
Jeżeli nie przekonałem Cię do Leici M8, to rzeczywiście aparat powinien być Twój.
Ricoh ma ostatnio bardzo dobrą prasę:
http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/ricoh-gx100.shtml
Ja tam dalej czekam na dalmierzowego Nikona z matrycą DX...
Pawel Pawlak
24-06-2008, 18:27
Ricoh ma ostatnio bardzo dobrą prasę:
http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/ricoh-gx100.shtml
Ja tam dalej czekam na dalmierzowego Nikona z matrycą DX...
To by było zdecydowanie najlepsze... Mogła by to być nawet matryca znana z d40 i do tego jakiś fajny, szeroki, jasny obiektyw ;)
Pawel Pawlak
24-06-2008, 18:28
Pawle,
Jeżeli nie przekonałem Cię do Leici M8, to rzeczywiście aparat powinien być Twój.
To nie brak przekonania Adamie spowodował ze nie nabyłem jeszcze tego cacka ;)
To nie brak przekonania Adamie spowodował ze nie nabyłem jeszcze tego cacka ;)
Nie ma czego żałować - straszne dziadostwo :lol: :
http://web.mac.com/kamberm/Leica_M8_Field_Test,_Iraq/Page_1.html
whatsilenceknows
24-06-2008, 18:31
Ja tam dalej czekam na dalmierzowego Nikona z matrycą DX...
...i bagnetem LTM albo M, plus odświeżona linia dalmierzowych szkieł Nikkora. Ech.
Ale się panowie rozmarzyli. :wink: :lol:
whatsilenceknows
24-06-2008, 18:34
:mrgreen:
userpablito
24-06-2008, 23:49
Ricoh ma ostatnio bardzo dobrą prasę:
http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/ricoh-gx100.shtml
Ja tam dalej czekam na dalmierzowego Nikona z matrycą DX...
Czornyj, takie tam luzne fantazje, czy cos slychac w kuluarach?
Ja tam dalej czekam na dalmierzowego Nikona z matrycą DX...
Mogłby się nazywać SD
Mogłby się nazywać SD
...i być sprzedawany w kicie "Che Guevarra Edition" z Nikkorem-N 50/1.1...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2008/06/5535-1.jpg
źródło (http://www.nikonians.org/dcfp/user_files/5535.jpg)
Czornyj, takie tam luzne fantazje, czy cos slychac w kuluarach?
Niestety, to tylko pobożne życzenia.
userpablito
25-06-2008, 14:20
Niestety, to tylko pobożne życzenia.
Szkoda, szkoda... przydalby sie jakis porzadny RF jako alternatywa do M8.
whatsilenceknows
25-06-2008, 14:26
Epson RD-1s?
Epson RD-1s?
Epson to stara ramota, z matrycą jak w D100, winietuje jak diabli i mimo całej swej nędzy nadal drogi jak jasna cholera. Totalny absurd (choć trza przyznać, że puszka cudo - zrobili go na bazie Bessy). Kupowali toto wyłącznie desperaci - hardkorowi Leicarze, którzy specjalnie nie mieli wyjścia.
Moze doczekamy sie Nikona S3 z matryca.
whatsilenceknows
25-06-2008, 15:02
Epson to stara ramota, z matrycą jak w D100, winietuje jak diabli i mimo całej swej nędzy nadal drogi jak jasna cholera. Totalny absurd (choć trza przyznać, że puszka cudo - zrobili go na bazie Bessy). Kupowali toto wyłącznie desperaci - hardkorowi Leicarze, którzy specjalnie nie mieli wyjścia.
Czyli padło. Na rangefinderforum.com wciąż jest spora grupa osób, która się tym wynalazkiem podnieca, także myślałem, że to coś konkretniejszego.
userpablito
25-06-2008, 18:08
Czyli padło. Na rangefinderforum.com wciąż jest spora grupa osób, która się tym wynalazkiem podnieca, także myślałem, że to coś konkretniejszego.
No niestety, przestazala technologia RD-1 i niedociagniecia M8 nie daja wyboru na zakup cyfrowego RF'a. Jakosc obrazowania M8'ki pokrywa potrzeby wiekszosci ludzi, ale za taka cene wymagaloby sie kultury pracy analogowej Lajeczki.
zdaje się, że zalety celownikowych aparatów - obiektyw blisko filmu - stał się wadą w epoce cyfry. Wszystko przez tę telecentryczność :???:. Mozna poprawić winietowanie softem i może to będzie jakieś wyjście. W nikonie FX jakoś sobie poradzono z wnietowaniem i z CA- własnie softem.
Cyfrowa Mamiya 7 chyba jednak nie ma szans na powstanie :(
whatsilenceknows
26-06-2008, 16:22
Szkoda, bo to bodajże było receptą na konstruowanie naprawdę dobrych szkieł WA/UWA.
zdaje się, że zalety celownikowych aparatów - obiektyw blisko filmu - stał się wadą w epoce cyfry. Wszystko przez tę telecentryczność :???:. Mozna poprawić winietowanie softem i może to będzie jakieś wyjście. W nikonie FX jakoś sobie poradzono z wnietowaniem i z CA- własnie softem.
Cyfrowa Mamiya 7 chyba jednak nie ma szans na powstanie :(
Cyfrowa Mamiya 7 ma marne szanse na powstanie choćby z tej prostej przyczyny, że największe produkowane obecnie matryce MF mają 48x36, czyli deczko im do 69,5x54 brakuje :D - jednak sądzę, że nawet niekorzystny współczynnik telecentryczności nie stanowiłby aż tak wielkiego problemu - w Leice zdecydowano się na zastosowanie offsetowanych mikrosoczewek, a z mojego punktu widzenia nic by się nie stało, gdyby ich tam wogóle nie dali (jak to zresztą i tak ma miejsce w obecnie produkowanych matrycach MF).
Inna sprawa, że nie upieram się na cyfrową Mamiyę 7 - dobry, cyfrowy dalmierz z 24MP matrycą FF dysponowałby jakością porównywalną z tym, co oferuje slajd 6x7 (albo i lepszą), a nawet takim z 12MP matrycą DX można by zdrowo porządzić - przy zachowaniu kompaktowości całego systemu (na której by mi zależało)
Szkoda, bo to bodajże było receptą na konstruowanie naprawdę dobrych szkieł WA/UWA.
Brak komory lustra umożliwia konstruowanie szkieł o symetrycznej formule biogon, co napewno bardzo upraszcza sprawę - w przypadku lustrzanek szerokie kąty robi się w oparciu o skomplikowaną formułę retrofocus.
Nie ma czego żałować - straszne dziadostwo :lol: :
http://web.mac.com/kamberm/Leica_M8_Field_Test,_Iraq/Page_1.html
dziadostwo, to mało powiedziane...
W moim telefonie komórkowym jest lepszy balans bieli, wot technika. Co to trwałości, to nie jest to ewenement, tylko syndrom naszych czasów. Kiedyś zastanawiali się jak zbudować coś, aby było lepsze, bardziej precyzyjne i trwałe, a teraz jak sprawić, by produkt wydawał się lepszy i trwalszy ;)
Ja poznałem co to awarie Nikona, dopiero po nabyciu pierwszego cyfrowego body.
A pierwszą falę psujących się (samych z siebie) obiektywów jaką widziałem stanowiły AF-S.
Czasy, w których marka gwarantowała jakość minęły i tyle.
Ruskie, Amerykańskie co za różnica i tak wszystko jest robione w Chinach. Nawet flagi "Uwolnić Tybet".
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.