PDA

Zobacz pełną wersję : fuji s5pro plus mb-d200



luxius
16-06-2008, 20:07
witam
chcialbym poprosic uzytkownikow takiego zestawu jesli tacy sa o uwagi na temat wspolpracy tych obu urzadzen

czym najlepiej zasilac - jesli chodzi o wydajnosc i jak wogole wuglada sprawa zuzucia zrodla zasilania?

hedgehog
16-06-2008, 20:21
Zasilać akumulatorami Fuji - w odróżnieniu od nikonowych. I tyle. Reszta działa cacy. :) Co do wydajności to się nie wypowiem, bo sprzedałem mb-d200 po tygodniu; mam małe łapy i aparat zrobił się po prostu za wielki i za ciężki. :)

wilk325
16-06-2008, 20:25
Ja natomiast odpiąłem MB-D200, bo aparat jakoś fiksował. Sam łapał ostrość bez naciskania spustu, wystarczyło go lekko pochylić do przodu, zawieszał się. Po zdjęciu MB-D200 w/w usterki zniknęły. Akumulatorki mam dwa oryginalne i dwa zamienniki kupione na allegro, na wszystkich chodzi bez gripa super. Ja osobiście gripa odradzam.

hedgehog
16-06-2008, 20:27
A którą wersję firmware masz? Któraś z ostatnich rozwiązywała ten problem...

http://www.fujifilm.com/products/digital/download/s5pro/fupd.html

1.08 dokładnie rzecz biorąc.

wilk325
16-06-2008, 20:29
A którą wersję firmware masz? Któraś z ostatnich rozwiązywała ten problem...

http://www.fujifilm.com/products/digital/download/s5pro/fupd.html

1.08 dokładnie rzecz biorąc.

Mam dokładnie 1.09 i dalej jest ten problem

hedgehog
16-06-2008, 20:31
Mam dokładnie 1.09 i dalej jest ten problem

Może masz wadliwy battery pack? Albo i sam aparat...

luxius
16-06-2008, 20:32
ile zdjec robi sie na jednym aku?

hedgehog
16-06-2008, 20:35
ile zdjec robi sie na jednym aku?

Nie wiem, mam cztery czy sześć... Strzelam... 500?

luxius
16-06-2008, 20:37
kurde, troche malo:(

hedgehog
16-06-2008, 20:40
kurde, troche malo:(

Kup se kilka, co za kłopot... Sprzęt za taką kasę i na baterie nie wysupłasz? :)

wilk325
16-06-2008, 20:41
Może masz wadliwy battery pack? Albo i sam aparat...

Może, choć z kolegi D200 takich numerów nie robił. A sam aparat bez gripa działa super.

Nemeth
16-06-2008, 21:41
kurde, troche malo:(

Bateria musi się uformować. Na początku robiłem 280 max., teraz do 600 dochodzi.
Mając gripa ładujesz akumulatorkami Eneloop i jedziesz z 3 k ;)

luxius
17-06-2008, 08:06
wysuplam nawet na worek, tylko na co mi jeszcze jeden worek:D

a z innej beczki, czy ilosc wykonanych klatek mozna sprawdzic po exifie tak samo jak w n?

!AGresT
17-06-2008, 09:58
Mam grip i jestem z niego zadowolony. Zasilam dwiema oryginalnymi akumulatorami i nie ma żadnych problemów. U mnie wydajność jednego aku to jakieś 1000 klatek (tryb M, AF + VR). Zawsze przed naładowaniem rozładowuję do zera, używam dwie sztuki od ponad roku.
Grip jest rzeczywiście nieco niewygodny (kanciasty) jednak ja 85% zdjęć robię w pionie, więc dla mnie konieczny.
Trzeba pamiętać, ze z fuji nie współpracują akumulatory nikona, także w gripie.
Z tego co pamiętam jest w exif'ie ilość klatek, ale licznik w fuji można zresetować.

luxius
17-06-2008, 23:02
zresetowac, hehehe :D skubani