Zobacz pełną wersję : fuji s5pro plus mb-d200
witam
chcialbym poprosic uzytkownikow takiego zestawu jesli tacy sa o uwagi na temat wspolpracy tych obu urzadzen
czym najlepiej zasilac - jesli chodzi o wydajnosc i jak wogole wuglada sprawa zuzucia zrodla zasilania?
hedgehog
16-06-2008, 20:21
Zasilać akumulatorami Fuji - w odróżnieniu od nikonowych. I tyle. Reszta działa cacy. :) Co do wydajności to się nie wypowiem, bo sprzedałem mb-d200 po tygodniu; mam małe łapy i aparat zrobił się po prostu za wielki i za ciężki. :)
Ja natomiast odpiąłem MB-D200, bo aparat jakoś fiksował. Sam łapał ostrość bez naciskania spustu, wystarczyło go lekko pochylić do przodu, zawieszał się. Po zdjęciu MB-D200 w/w usterki zniknęły. Akumulatorki mam dwa oryginalne i dwa zamienniki kupione na allegro, na wszystkich chodzi bez gripa super. Ja osobiście gripa odradzam.
hedgehog
16-06-2008, 20:27
A którą wersję firmware masz? Któraś z ostatnich rozwiązywała ten problem...
http://www.fujifilm.com/products/digital/download/s5pro/fupd.html
1.08 dokładnie rzecz biorąc.
A którą wersję firmware masz? Któraś z ostatnich rozwiązywała ten problem...
http://www.fujifilm.com/products/digital/download/s5pro/fupd.html
1.08 dokładnie rzecz biorąc.
Mam dokładnie 1.09 i dalej jest ten problem
hedgehog
16-06-2008, 20:31
Mam dokładnie 1.09 i dalej jest ten problem
Może masz wadliwy battery pack? Albo i sam aparat...
ile zdjec robi sie na jednym aku?
hedgehog
16-06-2008, 20:35
ile zdjec robi sie na jednym aku?
Nie wiem, mam cztery czy sześć... Strzelam... 500?
hedgehog
16-06-2008, 20:40
kurde, troche malo:(
Kup se kilka, co za kłopot... Sprzęt za taką kasę i na baterie nie wysupłasz? :)
Może masz wadliwy battery pack? Albo i sam aparat...
Może, choć z kolegi D200 takich numerów nie robił. A sam aparat bez gripa działa super.
kurde, troche malo:(
Bateria musi się uformować. Na początku robiłem 280 max., teraz do 600 dochodzi.
Mając gripa ładujesz akumulatorkami Eneloop i jedziesz z 3 k ;)
wysuplam nawet na worek, tylko na co mi jeszcze jeden worek:D
a z innej beczki, czy ilosc wykonanych klatek mozna sprawdzic po exifie tak samo jak w n?
Mam grip i jestem z niego zadowolony. Zasilam dwiema oryginalnymi akumulatorami i nie ma żadnych problemów. U mnie wydajność jednego aku to jakieś 1000 klatek (tryb M, AF + VR). Zawsze przed naładowaniem rozładowuję do zera, używam dwie sztuki od ponad roku.
Grip jest rzeczywiście nieco niewygodny (kanciasty) jednak ja 85% zdjęć robię w pionie, więc dla mnie konieczny.
Trzeba pamiętać, ze z fuji nie współpracują akumulatory nikona, także w gripie.
Z tego co pamiętam jest w exif'ie ilość klatek, ale licznik w fuji można zresetować.
zresetowac, hehehe :D skubani
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.