PDA

Zobacz pełną wersję : Nef



Tomullus
08-06-2008, 20:09
Witam.
To może banalne i śmieszne,ale jak przerobić NEF Na jpg??Wywołać.?otwieram je normalnie w win. z tym nie mam problemu.Ale pojawia się problem przy PS.dziękuje za pomoc.pozdrawiam

PsychoX
09-06-2008, 17:11
Najlepiej programem do wywoływania NEFów. Polecam Adobe Lightroom i Capture NX

Challenger426
09-06-2008, 19:27
Do "wywoływania" Nef'ów używam właśnie PS'a i nie mam z nim żadnych problemów, więc może opisz szerzej pojawiający sie problem, wtedy będziemy mogli pomyśleć nad sposobem rozwiązania go.

...oczywiście nie pytam o licencję...;-)

anchel
09-06-2008, 19:38
Musisz pobrać wtyczkę do PS ze strony Adobe. Nazywa się Camera Raw. Dokładnie stąd (http://www.adobe.com/support/downloads/product.jsp?product=106&platform=windows).

Mark Kowalczyk
10-06-2008, 10:28
Witam
Zauważyłem, że wywołane Nef-y w PS są "mniej ostre" niż ten sam plik w CNX.
Opcję wyostrzania w CNX ustawiam 30/5/0-2, a w camera raw zmiana parametrów wyostrzania jest mało efektywna.
Z rawami z Canona 5D nie ma problemu. Pliki jpg z Nikona po obróbce zapisują się identycznie w obu programach.
Co robję żle z Nef-ami w PS?