Witam.
To może banalne i śmieszne,ale jak przerobić NEF Na jpg??Wywołać.?otwieram je normalnie w win. z tym nie mam problemu.Ale pojawia się problem przy PS.dziękuje za pomoc.pozdrawiam
Szukaj
Witam.
To może banalne i śmieszne,ale jak przerobić NEF Na jpg??Wywołać.?otwieram je normalnie w win. z tym nie mam problemu.Ale pojawia się problem przy PS.dziękuje za pomoc.pozdrawiam
"Człowieczeństwo nie jest stanem,w którym przychodzimy na świat.To godność,którą trzeba zobaczyć"D3,D200,MBD200PRO,SB900, SB800,szkiełka i LOWEPRO
Najlepiej programem do wywoływania NEFów. Polecam Adobe Lightroom i Capture NX
Do "wywoływania" Nef'ów używam właśnie PS'a i nie mam z nim żadnych problemów, więc może opisz szerzej pojawiający sie problem, wtedy będziemy mogli pomyśleć nad sposobem rozwiązania go.
...oczywiście nie pytam o licencję...![]()
D70s, F-801s, N50 f/1.8, N18-70/f3.5-4.5, Jupiter 135/f3.5, SB-600, Lowepro Mini Trekker AW, Hama Defender 180, statyw i parę filterków...
Musisz pobrać wtyczkę do PS ze strony Adobe. Nazywa się Camera Raw. Dokładnie stąd.
Witam
Zauważyłem, że wywołane Nef-y w PS są "mniej ostre" niż ten sam plik w CNX.
Opcję wyostrzania w CNX ustawiam 30/5/0-2, a w camera raw zmiana parametrów wyostrzania jest mało efektywna.
Z rawami z Canona 5D nie ma problemu. Pliki jpg z Nikona po obróbce zapisują się identycznie w obu programach.
Co robję żle z Nef-ami w PS?
Skontaktuj się z nami