Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Nef

  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar Tomullus
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Żywiec i okolice
    Posty
    22

    Domyślnie Nef

    Witam.
    To może banalne i śmieszne,ale jak przerobić NEF Na jpg??Wywołać.?otwieram je normalnie w win. z tym nie mam problemu.Ale pojawia się problem przy PS.dziękuje za pomoc.pozdrawiam
    "Człowieczeństwo nie jest stanem,w którym przychodzimy na świat.To godność,którą trzeba zobaczyć"
    D3,D200,MBD200PRO,SB900, SB800,szkiełka i LOWEPRO

  2. #2

    Domyślnie Odp: Nef

    Najlepiej programem do wywoływania NEFów. Polecam Adobe Lightroom i Capture NX

  3. #3

    Domyślnie Odp: Nef

    Do "wywoływania" Nef'ów używam właśnie PS'a i nie mam z nim żadnych problemów, więc może opisz szerzej pojawiający sie problem, wtedy będziemy mogli pomyśleć nad sposobem rozwiązania go.

    ...oczywiście nie pytam o licencję...
    D70s, F-801s, N50 f/1.8, N18-70/f3.5-4.5, Jupiter 135/f3.5, SB-600, Lowepro Mini Trekker AW, Hama Defender 180, statyw i parę filterków...

  4. #4

    Domyślnie Odp: Nef

    Musisz pobrać wtyczkę do PS ze strony Adobe. Nazywa się Camera Raw. Dokładnie stąd.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Nef

    Witam
    Zauważyłem, że wywołane Nef-y w PS są "mniej ostre" niż ten sam plik w CNX.
    Opcję wyostrzania w CNX ustawiam 30/5/0-2, a w camera raw zmiana parametrów wyostrzania jest mało efektywna.
    Z rawami z Canona 5D nie ma problemu. Pliki jpg z Nikona po obróbce zapisują się identycznie w obu programach.
    Co robję żle z Nef-ami w PS?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •