PDA

Zobacz pełną wersję : Fotografia IR - problem



Tomasz121
08-06-2008, 12:12
Mam pytanie czy ktos może mi pomoc w pewnej kwesti postanowilem troche pobawić się z fotografią w podczerwieni zakupłem odpowiedni filtr Hoya Infrared który zamocowałem do obiektywu Nikkor 18-200 a ten nastepnie do D70 (podobno bardzo dobrze nadaje sie do IR ) troche poczytałem ustawiłem BW na intensywna zieleń nie stety zdjęcie ze zdjeciem nic sie nie dało zrobić ustawiałem BW na białej kartce też nic z tego kombinowałem i nic nie stety nie wykombinowałem czy ktos moze mi pomoc w tej kwesti powiedziec gdzie robie błąd. wkejam przy okazji dwie fotki z moich wypocin.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img263.imageshack.us/img263/9581/irrj2.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img263.imageshack.us/img263/4913/ir2rt6.jpg)

Rafał_Sz
08-06-2008, 12:37
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=26556

Tomasz121
08-06-2008, 12:47
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=26556

Czytałem ten artykuł juz

jarek76
08-06-2008, 12:59
Czytałem ten artykuł juz

Tu napisałem jak poprawnie złapać WB
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=59070&page=3

paskud
08-06-2008, 13:01
balans bieli na PRE z założonym filtrem - wykonujesz pomiar balansu - i gdy na wyświetlaczu górnym napisze "good" to znaczy że jesteś już w domciu ;)

life
08-06-2008, 16:18
Kilka sekund w PS (z rawa było by lepiej WB ustawić)

nigdy nie robiłem IR więc nie wgryzałem się w tematykę ale chyba coś koło tego to powinno wyglądać, jeśli nie to mnie poprawcie :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img214.imageshack.us/img214/6725/irrj2vw5.jpg)

fotone
08-06-2008, 16:30
tak jak piszą przedmówcy - balans na PRE z założonym filtrem na soczystą DOBRZE OŚWIETLONĄ zieleń - poczytaj w instrukcji jak łapać balans na PRE.
To jpeg prosto z puszki - z "moim zdaniem" dobrze złapanym balansem bieli - w każdym razie całkiem niezły materiał do dalszej obróbki
(Tu dodatkowo założona była szara połówka)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img178.imageshack.us/img178/4055/dsc7671bz7.jpg)

Motorniczy
08-06-2008, 17:30
tak jak piszą przedmówcy - balans na PRE z założonym filtrem na soczystą DOBRZE OŚWIETLONĄ zieleń - poczytaj w instrukcji jak łapać balans na PRE.
To jpeg prosto z puszki - z "moim zdaniem" dobrze złapanym balansem bieli - w każdym razie całkiem niezły materiał do dalszej obróbki
(Tu dodatkowo założona była szara połówka)
http://img178.imageshack.us/img178/4055/dsc7671bz7.jpg

Wydaje mi się , że biel drzewa powinna być bielą , czy mi sie wydaje ?

fotone
08-06-2008, 18:31
Wydaje mi się , że biel drzewa powinna być bielą , czy mi sie wydaje ?

Pomyśl - wtedy zieleń "na którą" ustawiasz balans bieli musiała by mieś identyczny odcień jak którą później fotografujesz - marne szanse na "perfect match"

Tak to wygląda po 5 min obróbce

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img503.imageshack.us/img503/1548/dsc7671ams0.jpg)

Tomasz121
08-06-2008, 22:03
balans bieli na PRE z założonym filtrem - wykonujesz pomiar balansu - i gdy na wyświetlaczu górnym napisze "good" to znaczy że jesteś już w domciu ;)

A to już wiem co robiłem źle ja łapałem balans bieli ale bez filtra po złapaniu WB zakładałem filt, dzieki za pomoć jutro na spokojnie spróbuje i w tedy wkleje efekty

Motorniczy
08-06-2008, 23:25
Pomyśl - wtedy zieleń "na którą" ustawiasz balans bieli musiała by mieś identyczny odcień jak którą później fotografujesz - marne szanse na "perfect match"

Tak to wygląda po 5 min obróbce
http://img503.imageshack.us/img503/1548/dsc7671ams0.jpg

PIęKNE :) a propos tej bieli to myślałem o cz/b fotkach a napisałem w sensie kolorowej :):)

Tomasz121
09-06-2008, 23:33
Tu napisałem jak poprawnie złapać WB
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=59070&page=3

dzieki za pomoc poczytałem i tak zrobiłem a o to efekt


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img111.imageshack.us/img111/5896/dsc00tp1.jpg)

jarek76
10-06-2008, 08:00
dzieki za pomoc poczytałem i tak zrobiłem a o to efekt

I jak widać od razu jest dużo lepiej:-D
Cieszę sie że mogłem pomóc