Zobacz pełną wersję : Fotografia IR - problem
Tomasz121
08-06-2008, 12:12
Mam pytanie czy ktos może mi pomoc w pewnej kwesti postanowilem troche pobawić się z fotografią w podczerwieni zakupłem odpowiedni filtr Hoya Infrared który zamocowałem do obiektywu Nikkor 18-200 a ten nastepnie do D70 (podobno bardzo dobrze nadaje sie do IR ) troche poczytałem ustawiłem BW na intensywna zieleń nie stety zdjęcie ze zdjeciem nic sie nie dało zrobić ustawiałem BW na białej kartce też nic z tego kombinowałem i nic nie stety nie wykombinowałem czy ktos moze mi pomoc w tej kwesti powiedziec gdzie robie błąd. wkejam przy okazji dwie fotki z moich wypocin.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img263.imageshack.us/img263/9581/irrj2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img263.imageshack.us/img263/4913/ir2rt6.jpg)
Rafał_Sz
08-06-2008, 12:37
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=26556
Tomasz121
08-06-2008, 12:47
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=26556
Czytałem ten artykuł juz
Czytałem ten artykuł juz
Tu napisałem jak poprawnie złapać WB
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=59070&page=3
balans bieli na PRE z założonym filtrem - wykonujesz pomiar balansu - i gdy na wyświetlaczu górnym napisze "good" to znaczy że jesteś już w domciu ;)
Kilka sekund w PS (z rawa było by lepiej WB ustawić)
nigdy nie robiłem IR więc nie wgryzałem się w tematykę ale chyba coś koło tego to powinno wyglądać, jeśli nie to mnie poprawcie :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img214.imageshack.us/img214/6725/irrj2vw5.jpg)
tak jak piszą przedmówcy - balans na PRE z założonym filtrem na soczystą DOBRZE OŚWIETLONĄ zieleń - poczytaj w instrukcji jak łapać balans na PRE.
To jpeg prosto z puszki - z "moim zdaniem" dobrze złapanym balansem bieli - w każdym razie całkiem niezły materiał do dalszej obróbki
(Tu dodatkowo założona była szara połówka)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img178.imageshack.us/img178/4055/dsc7671bz7.jpg)
Motorniczy
08-06-2008, 17:30
tak jak piszą przedmówcy - balans na PRE z założonym filtrem na soczystą DOBRZE OŚWIETLONĄ zieleń - poczytaj w instrukcji jak łapać balans na PRE.
To jpeg prosto z puszki - z "moim zdaniem" dobrze złapanym balansem bieli - w każdym razie całkiem niezły materiał do dalszej obróbki
(Tu dodatkowo założona była szara połówka)
http://img178.imageshack.us/img178/4055/dsc7671bz7.jpg
Wydaje mi się , że biel drzewa powinna być bielą , czy mi sie wydaje ?
Wydaje mi się , że biel drzewa powinna być bielą , czy mi sie wydaje ?
Pomyśl - wtedy zieleń "na którą" ustawiasz balans bieli musiała by mieś identyczny odcień jak którą później fotografujesz - marne szanse na "perfect match"
Tak to wygląda po 5 min obróbce
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img503.imageshack.us/img503/1548/dsc7671ams0.jpg)
Tomasz121
08-06-2008, 22:03
balans bieli na PRE z założonym filtrem - wykonujesz pomiar balansu - i gdy na wyświetlaczu górnym napisze "good" to znaczy że jesteś już w domciu ;)
A to już wiem co robiłem źle ja łapałem balans bieli ale bez filtra po złapaniu WB zakładałem filt, dzieki za pomoć jutro na spokojnie spróbuje i w tedy wkleje efekty
Motorniczy
08-06-2008, 23:25
Pomyśl - wtedy zieleń "na którą" ustawiasz balans bieli musiała by mieś identyczny odcień jak którą później fotografujesz - marne szanse na "perfect match"
Tak to wygląda po 5 min obróbce
http://img503.imageshack.us/img503/1548/dsc7671ams0.jpg
PIęKNE :) a propos tej bieli to myślałem o cz/b fotkach a napisałem w sensie kolorowej :):)
Tomasz121
09-06-2008, 23:33
Tu napisałem jak poprawnie złapać WB
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=59070&page=3
dzieki za pomoc poczytałem i tak zrobiłem a o to efekt
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img111.imageshack.us/img111/5896/dsc00tp1.jpg)
dzieki za pomoc poczytałem i tak zrobiłem a o to efekt
I jak widać od razu jest dużo lepiej:-D
Cieszę sie że mogłem pomóc
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.