Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Fotografia IR - problem

    Mam pytanie czy ktos może mi pomoc w pewnej kwesti postanowilem troche pobawić się z fotografią w podczerwieni zakupłem odpowiedni filtr Hoya Infrared który zamocowałem do obiektywu Nikkor 18-200 a ten nastepnie do D70 (podobno bardzo dobrze nadaje sie do IR ) troche poczytałem ustawiłem BW na intensywna zieleń nie stety zdjęcie ze zdjeciem nic sie nie dało zrobić ustawiałem BW na białej kartce też nic z tego kombinowałem i nic nie stety nie wykombinowałem czy ktos moze mi pomoc w tej kwesti powiedziec gdzie robie błąd. wkejam przy okazji dwie fotki z moich wypocin.



    Nikon + kilka szkiełek
    www

  2. #2
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Fotografia IR - problem

    Czytałem ten artykuł juz
    Nikon + kilka szkiełek
    www

  4. #4

    Domyślnie Odp: Fotografia IR - problem

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz121 Zobacz posta
    Czytałem ten artykuł juz
    Tu napisałem jak poprawnie złapać WB
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=59070&page=3

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  5. #5

    Domyślnie Odp: Fotografia IR - problem

    balans bieli na PRE z założonym filtrem - wykonujesz pomiar balansu - i gdy na wyświetlaczu górnym napisze "good" to znaczy że jesteś już w domciu
    D300 + kilka szkiełek + lampa + statyw

  6. #6

    Domyślnie Odp: Fotografia IR - problem

    Kilka sekund w PS (z rawa było by lepiej WB ustawić)

    nigdy nie robiłem IR więc nie wgryzałem się w tematykę ale chyba coś koło tego to powinno wyglądać, jeśli nie to mnie poprawcie


  7. #7

    Domyślnie Odp: Fotografia IR - problem

    tak jak piszą przedmówcy - balans na PRE z założonym filtrem na soczystą DOBRZE OŚWIETLONĄ zieleń - poczytaj w instrukcji jak łapać balans na PRE.
    To jpeg prosto z puszki - z "moim zdaniem" dobrze złapanym balansem bieli - w każdym razie całkiem niezły materiał do dalszej obróbki
    (Tu dodatkowo założona była szara połówka)
    Yashica 124G|D3000|D700|S 12-24|N 24-70|N 50 1.4 AF-S|N 80-200 AF-S|SB-800|

  8. #8
    Motorniczy
    Gość

    Domyślnie Odp: Fotografia IR - problem

    Cytat Zamieszczone przez fotone Zobacz posta
    tak jak piszą przedmówcy - balans na PRE z założonym filtrem na soczystą DOBRZE OŚWIETLONĄ zieleń - poczytaj w instrukcji jak łapać balans na PRE.
    To jpeg prosto z puszki - z "moim zdaniem" dobrze złapanym balansem bieli - w każdym razie całkiem niezły materiał do dalszej obróbki
    (Tu dodatkowo założona była szara połówka)
    Wydaje mi się , że biel drzewa powinna być bielą , czy mi sie wydaje ?

  9. #9

    Domyślnie Odp: Fotografia IR - problem

    Cytat Zamieszczone przez Motorniczy Zobacz posta
    Wydaje mi się , że biel drzewa powinna być bielą , czy mi sie wydaje ?
    Pomyśl - wtedy zieleń "na którą" ustawiasz balans bieli musiała by mieś identyczny odcień jak którą później fotografujesz - marne szanse na "perfect match"

    Tak to wygląda po 5 min obróbce
    Yashica 124G|D3000|D700|S 12-24|N 24-70|N 50 1.4 AF-S|N 80-200 AF-S|SB-800|

  10. #10

    Domyślnie Odp: Fotografia IR - problem

    Cytat Zamieszczone przez paskud Zobacz posta
    balans bieli na PRE z założonym filtrem - wykonujesz pomiar balansu - i gdy na wyświetlaczu górnym napisze "good" to znaczy że jesteś już w domciu
    A to już wiem co robiłem źle ja łapałem balans bieli ale bez filtra po złapaniu WB zakładałem filt, dzieki za pomoć jutro na spokojnie spróbuje i w tedy wkleje efekty
    Nikon + kilka szkiełek
    www

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •