PDA

Zobacz pełną wersję : Crash Test kolegi...d70s



WujekX
22-04-2006, 17:37
Wlasnie dzwonil do mnie kolega, ze upuscil d70s i aparat stracil integralnosc obudowy :]
Otoz upadek trafil na okular wizjera i ten... w dziwny sposob wbil sie na chwile do srodka lamiac lekko plastik wokol wizjera. Rezultatem jest podobno dziura w ksztalcie niedomknietego prostokata naokolo wizjera.
Tak czy inaczej jak zobacze ta awarie - zrobie zdjecia i pokaze. Sam do konca nie potrafie sobie wyobrazic tego uszkodzenia...
Tak czy inaczej - zakladam, ze serwis cos takiego naprawi...Jednak jak szybko?
Jak myslicie jak jest z dostepnoscia tylnej plastikowej obudowy w serwisie? Chce mu to w poniedzialek wyslac do wawy jednak zastanawiam sie czy zdaza do piatku.

maroo
22-04-2006, 17:54
Ale pech... :(

Zrób zdjęcia i pokaż, bo sam jestem ciekaw jak to wygląda.

white
22-04-2006, 22:06
Współczujemy koledze :(

glisek
22-04-2006, 22:46
bardzo watpie by serwis dal rade do piatku.
co prawda jak zamawiam czesci (w innej firmie) w stanach lub singapurze, to w naglych przypadkam mam je na biurku juz dwa dni pozniej. Ale czy nikon tak ma?

tak czy siak szkada sprzeta. Miejmy nadzieje, ze wiecej nic sie nie popsulo.

turbo
23-04-2006, 15:59
hmm.. jesli maja czesci tonie powinno byc klopotu..ale zalezy jak to wyglada i czy to jedyne uszkodzenia..

Da rade w koncu to Nikon :)

WujekX
23-04-2006, 21:25
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://wikings.pl/~archie/!workfolder/crash.jpg)

Wyglada to wlasnie tak.

najt
23-04-2006, 21:46
fajowe ;]

Tomek Stępień
23-04-2006, 21:53
fajowe ;]

Najfajniejsze dla właściciela..... ....nie wiem co bym zrobił w takiej sytuacji. Ale jak tak patrzę to chyba nic się tam nie powinno uszkodzić poza wizjerem.

pzdr

zdyboo
23-04-2006, 21:55
Wyglada to wlasnie tak.

Ponieważ niedawno były święta, to przypomina mi to jajko częściowo obrane ze skorupki. :)
Nie wiem czy pasek zostal zdjety juz po awarii, ale jednak nawyk zakładania paska na szyję lub nadgarstek nie jest taki głupi.

Serwis pewnikiem naprawi, ciekawe za ile?

glisek
23-04-2006, 22:00
to nie moze teraz kadrowac przez ekran ? :D

na moj gust wystarczy odkrecic ze dwie srubki z tylu, ze dwie pod lampa i powymieniac plastikacze na nowe....

phantomek
23-04-2006, 22:06
Jezeli sie normalnie widzi przez wizjer to dla mnie zaden ubytek, aparat ma robic zdjecia a nie pieknie wygladac... takie moje zdanie :)

WujekX
23-04-2006, 22:08
Pasek zostal zdjety przeze mnie, tak samo jak wyciagnieta karta i bateria - sprzet focilem przed spakowaniem do wyslania.

[ Dodano: Nie Kwi 23, 2006 10:21 pm ]
Niestety nie widzi sie normalnie, obraz w wizjerze jest nieostry, znieksztalcony, info display jest czyms przysloniety. Jutro bede mu to zalatwial. Dam znac... pozdro!

turbo
24-04-2006, 18:41
phantomek, tak i na matrysy pustynia sie zrobi :?

Wojtek Noga
24-04-2006, 23:09
Witam,

Przy upadkach oprócz zewnętrznych "objawów" często uszkodzona są elementy lustra i/lub migawki.
To może byc gorsze. W moim F100 tak było pomimo niewielkich uszkodzeń zewnętrzych.

Pozdrawiam