PDA

Zobacz pełną wersję : EMTEC Gold



mattromanow
07-05-2008, 14:26
HEj !
Pytanko, czy ktos stosowal te plyty do archiwizacji zdjec? Pytam bo sa one polecane jako najlepsze wlasnie do dlugiej archiwizacji.
Problem w tym ze jednak kosztuje 17 PLN.... Sporo jak na DVD i przed zakupam chcialem dostac jakies prywatne oceny jakosci itp.
WIem ze jeszcze nikt pewnie ich nie mial tyle czasu zeby ocenic od strony technicznej ale czy nie ma prblemu z odtworzeniem, zapisam itp.
Wiecie takie wlasne uwagi od tych ktorzy uzywaja ich do archiwizacji.

Pzdr.

markB
07-05-2008, 15:03
Ja używałem, ale CD. Po prawie dwóch latach od zapisu odtwarzają się bez kłopotu. Dziwna trochę cena za te DVD. Widziałem za 8 zł, a tu nawet jest taniej: http://www.nokaut.pl/akcesoria/emtec-dvd-r-gold-wysylamy-do-3-dni.html

_k_o_s_t_e_k_
07-05-2008, 15:04
Problem w tym ze jednak kosztuje 17 PLN....


Na allegro kupisz je po około 40 PLN za 5 sztuk.

Osobiście nie używałem tych płyt, do archiwizacji ważnych danych polecam TDK Scratchproof lub Verbatimy koniecznie japońskiej produkcji (producent nośnika: Taiyo Yuden).

mattromanow
07-05-2008, 15:10
Na allegro kupisz je po około 40 PLN za 5 sztuk.

Osobiście nie używałem tych płyt, do archiwizacji ważnych danych polecam TDK Scratchproof lub Verbatimy koniecznie japońskiej produkcji (producent nośnika: Taiyo Yuden).

Ta cena jest znaleziona dzisiaj w media markt. Bylem przy okazji to dowiedzialem sie o jakies dobre DVD. Polecono mi te.
Taka wysoka cena moze byc spowodowana dodatkowo tym ze sa one w pudelku takim jak do filmow. Nie tym klasycznym malym tlyko wysokim.

Jak widze jest odpowiedz ze po 2 latach sa ok - to dobrze !

A kostek te o ktorych mowisz Verbatim to jaki model? Jakie sa ceny? Generlanie powiem tak - wole wydac wiecej ale na naprawde dobre. PUki co musze kupic tylko 4 wiec nie jest tak zle.

_k_o_s_t_e_k_
07-05-2008, 15:23
A kostek te o ktorych mowisz Verbatim to jaki model? Jakie sa ceny? Generlanie powiem tak - wole wydac wiecej ale na naprawde dobre. PUki co musze kupic tylko 4 wiec nie jest tak zle.

Generalnie trzeba zwrócić uwagę czy DVD-R +/- są produkcji japońskiej, jeżeli nic się nie zmieniło to wszystkie Verbatimy "Made In Japan" są na nośnikach Taiyo Yuden. Co do cen to w zasadzie nie różnią się od innych DVD Verbatima, ja płaciłem za nie po około 25 PLN za 25 szt.
Przypomniało mi się że Verbatim robi jeszcze takie płytki: Verbatim Archival Grade. Wg. producenta dane zapisane na tym nośniku mają dać się odczytać przez 100 lat :mrgreen: Traktuje to jednak w kategoriach urban legends :-D

markB
07-05-2008, 15:25
Mieszkasz w Poznaniu: zamów za 6.90 zł w RTVEuroAgd z odbiorem w sklepie. W takiej samej kasecie filmowej: http://www.euro.com.pl/plyty-dvd/emtec-dvd-r-4-gold.bhtml?from=nokaut
Z innych jeszcze można polecić Fuji Digital Photo, niestety tylko CD i obecnie trudno dostępne.

mattromanow
07-05-2008, 15:40
Kurde, faktycznie dzieki za rade ! Tak bede musial zrobic :)
W tym przypadku nie mam co sie zastanawiac, skoro nie bylo zlego slowa na nie, a cena zmniejszyla sie o cale 10 zlotych :D

Ten EMTECi tez niby maja wytrzymac 100 lat...

Tak narpawde chce to potraktowac jako drugie zrodlo archiwizacji. Aktualnie wszystkie fotki trzymam na dysku zewnetrzym i to jest dla mnie podstawa ale w razie W...

Dzieki wszystkim za info !

Motorniczy
07-05-2008, 16:11
Miałem kiedyś 80gb zdjęć na dysku zewnętrznym i po kilku miesięcznym nie używaniu tego dysku - popsuła się elektronika. Dysk do dziś czeka na zmianę elektroniki.

mattromanow
07-05-2008, 18:39
Dzieki za cenna uwage :)
Jak widac u mnie na szczescie dysk jest na stale podlaczony do komputera wiec ten problem mysle mnie ominie ;)

Fr@ntz
07-05-2008, 20:18
miałem do czynienia z wersją CD - nie wiem jak ze zdjęciami, ale jeśli chodzi o audio to słyszalne było delikatne uspokojenie i wygładzenie przekazu w porównaniu z oryginałem. Po około 1.5 roku z płyta nie mam żadnych problemów.

szymony
07-05-2008, 20:51
Co to jest 1,5-2 lata? Taki okres czasu to wytrzymują płytki za 0,0001zł o ile są dobrze wypalone.

mattromanow
08-05-2008, 00:46
Co to jest 1,5-2 lata? Taki okres czasu to wytrzymują płytki za 0,0001zł o ile są dobrze wypalone.

TO rozwine tu jedna mysl - jakie to jest to dobre wypalenie?

markB
08-05-2008, 15:49
Po pierwsze nie wypalać na pełnej szybkości, bo wtedy pojawia się najwięcej błędów. Po drugie porządna nagrywarka.
Aha, byłem wczoraj wieczorem w King Crossie i przy okazji rzuciłem okiem do MM. Oni mają tam straszny bałagan. Ta cena, o której wspominałeś na początku dotyczy 10 sztuk DVD (nawet nie wiadomo czy Gold), natomiast pojedyncze Emteki Goldy są na półce za 7.99 zł, i to w tym filmowym opakowaniu.

markB
08-05-2008, 15:55
Co to jest 1,5-2 lata? Taki okres czasu to wytrzymują płytki za 0,0001zł o ile są dobrze wypalone.

Tylko, że w stosunku do akurat tych płyt (Emtec Gold) nie da się nic więcej powiedzieć, bo na rynku pojawiły się jakieś dwa lata temu. W latach 90-tych dostępne były CD Kodaka (bardzo wtedy drogie), w podobny sposób powlekane warstewką złota. I tylko ich użytkownik mógłby napisać jak wygląda trwałość tego typu płyt w dłuższym okresie.

PaRaGaS
08-05-2008, 16:07
miałem do czynienia z wersją CD - nie wiem jak ze zdjęciami, ale jeśli chodzi o audio to słyszalne było delikatne uspokojenie i wygładzenie przekazu w porównaniu z oryginałem. Po około 1.5 roku z płyta nie mam żadnych problemów.

Znaczy co, zerom i jedynkom skopiowanym z jednej płyty na drugą wygładziły się krawędzie?
Wybacz, ale to, co piszesz to brednie.

A co do archiwizacji, sam ostatnio zastanawiałem się nad dyskiem sieciowym działającym w RAID1. Wsadzić w takie ustrojstwo dwa dyski 1TB i się cieszyć. Jeden padnie, dane są dalej bezpieczne na drugim. Wtedy wystarczy tylko dokupić dysk, zsynchronizować dyski w macierzy i do następnego padu. :)