PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus SP-570 UZ.



AMI
30-04-2008, 12:21
Witam,

Chciałem coś polecić kumplowi z lepszych "nie lustrzanek". Niedawno pojawił się Olympus SP-570. Możliwości ma naprawde duże no i ten ekwiwalent ogniskowej wzbudza respect ( 26-520 mm ), 10 MPx nawet RAWy. No wszystko ma mega :) i nawet ceny spadły za 1500 można go kupić. Gdzie jest haczyk? Może mydło z niego wychodzi? Miał ktoś z nim może do czynienia?

Pozdrawiam,
AMI

piotr w
30-04-2008, 12:26
Czego można się spodziewać po zoomie 20x i matrycy wielkości paznokcia?
Ogólnie aparat robi wrażenie, robi też zdjęcia, ale...
Zalety to w miarę szybki AF i wygląd.
Na tym polu konkurencja z pod znaku C, albo Nikon P60 i zblizająca się nowość P80 (duży zoom).

superkomornik
30-04-2008, 13:35
Ze swojej strony polecam Fuji s9600 :)

rockabilly
30-04-2008, 21:17
ja tez fuji s9600 polecam, wystarczający do większości zastosowań

Kundzior
01-05-2008, 01:17
%70 świetny aparacik dla mniej wymagających i te 13 klatek na sekundę powala jakość zdjęć przyzwoita jedyne co razi w oczy to te zniekształcenia ale czego sie spodziewać po tak małej optyce i tak wielkiej rozpiętości ogniskowych. Dla amatora wydaje się być dość porządnym sprzętem. Polecam tym mniej doświadczonym tylko cena deko bije po portfelu ale nie jest tak źle.

fIlek
01-05-2008, 01:21
570tkę można śmiało polecić dla amatorów - jak na tą klasę sprzętu całkiem przyzwoite zdjęcia. Ogólnie rzecz biorąc, Olympus w tym segmencie radzi sobie całkiem nieźle na tle konkurencji.

AMI
02-05-2008, 18:12
%70 świetny aparacik dla mniej wymagających i te 13 klatek na sekundę powala jakość zdjęć przyzwoita jedyne co razi w oczy to te zniekształcenia ale czego sie spodziewać po tak małej optyce i tak wielkiej rozpiętości ogniskowych. Dla amatora wydaje się być dość porządnym sprzętem. Polecam tym mniej doświadczonym tylko cena deko bije po portfelu ale nie jest tak źle.

No i też tak przypuszczałem, coś o takim zakresie ogniskowej musi na czymś tracić Co do Fuji s9600 to ja też zazwyczaj i ten model polecam ale akurat ten nie ma RAWa.

Dziękuję wszystkim za informacje. Jak ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia z tym modelem proszę o opinie.

Pozdrawiam.
AMI

Erie
03-05-2008, 11:09
jeśli będzie to jakaś wykładnia to 570 UZ sprzedaje się jak ciepłe bułeczki, co przy dość wysokiej cenie samego aparatu sugeruje, że jednak nie jest zły :)

superkomornik
03-05-2008, 14:14
To raczej marketing.... tak jak panasonic w reklamie pokazuje, że stabilizacja potrafi zamrozić ruch... ;)
Olympusy zawsze miały problemy z szumami...taki zakres ogniskowych na pewno też nie wskazuje na zbyt dobra właściwości optyczne.
Jakoś nie wierzę w dobrą jakość tych super zoomów x20... A S9600 na pewno ma RAW-y

fotojacek
03-05-2008, 18:14
570 robi calkiem przyzwoite, czytaj: -> dobre foty
Masturbacja "moją ukochaną lustrzanką spod znaku N" i porownywanie tego pt. co mozna mieć.... jest conajmniej dziwne.
Otórz można i nie zapominajmy ze taki aparacik to kompakt wysokiej klasy amatorskiej.
Spokojnie mozna zrobić foty 20x30 a jak ktos ma zaciecie to i rawem sie pobawi.
Osobiscie jakbym mial wybierać to kupilbym model nizej czyli 560. W 570 niepodoba mi sie krecony obiektywem zoom - a miedzy 18 a 20 mala roznica. Za to cena o wiele nizsza.

AMI
05-05-2008, 10:25
Dziękuje wszystkim za informacje!

Pozdrawiam,
AMI