PDA

Zobacz pełną wersję : jaki toploader?



pyetya
22-04-2008, 13:00
jaki polecilibyście model torby typu toploader do następującego zestawu:

d80 z gripem (BYC MOZE kiedys d300 z gripem) + AFs 17-55 albo AFs18-70 z przypieta oslona (no ok, w przypadku 17-55 niekoniecznie, moze byc zalozona odwrotnie)? Ewentualnie wcisne tam jeszcze AF85 1.8D? Sabina zostaje w domu. Chodzi o to, zeby to bylo jak najmniejsze, do "ciezszego" chodzenia mam slingshota 200.

pozdrawiam

Piotr

marekm
22-04-2008, 15:10
Mam LP TLZ2, a w nim D300 (bez gripa) razem z N17-55/2,8.

Jeżeli osłona przeciwsłoneczna jest obrócona, jest spory luz, ale moim zdaniem 50/1.8 nie wejdzie. Jeżeli natomiast osłona jest założona w pozycji "do pracy", aparat nadal wchodzi, ale już na wcisk.

Alternatywnie możesz rozważyć Toploadery z serii 60, 70 i 75. Do nich D300 wejdzie z gripem, a po bokach możesz mocować Lens Case'y.

pyetya
23-04-2008, 20:36
hmm czyli co - najlepszy wybór to chyba 70AW, 75 jest na bank zbyt wielki

sirdoniu
24-04-2008, 21:06
Ja mam tego co marekm i polecam kupić jednak większy.
Nigdy nie wiadomo co w przyszłości będziesz chciał w nim nosić.
Ja do mojego mam zamiar za jakiś czas włożyć d50 z Sigmą 70-200/2.8 EX DG MACRO, jak tylko
żonka da zielone światło na zakup :) - niestety jeszcze trochę muszę poczekać.

Na razie podróżuje z podpiętym Tamronem 17-50/2.8 z podpiętą osłoną w pozycji do pracy
i jest jeszcze luzik na dole.

pozdr.
sirdoniu

pyetya
24-04-2008, 22:18
nie nie, za duży też nie może być, ja tam tele na bank nosił nie będę... właśnie ma być taki, żeby weszło body z zoomem standardowym i ewentualnie 85/1.8, nic mniej i nic więcej :) jak będę chciał tachać więcej to założę slingshota :)

Tomson
25-04-2008, 11:12
Ja mam toploadera 60 (albo 65 - nie pamietam dokładnie - w każdym razie najmniejszy toploader). Wg mnie idealna torba. D80+grip+18-200VR z nałożna odwrotnie osloną wchodzi bez problemu. Próbowałem z D200 z gripem - tez bez problemu. Pamietaj, że oprócz serii toploader jest prawie identyczna seria topload - jest mniejsza i do niej korpus z gripem nie wejdzie. Dokup właściwy lenscase dla 85/1.8 i będzie OK. Jest sporo rozmiarów lenscasów - tu miałem wiekszy problem z doborem właściwych do T90 i n50/1.8.
Niestety, mój toploader nie zmiesci 70-200VR. Jak planujesz tele, nie kupuj najmniejszego toploadera.
Moim zdaniem - najlepsza torba lowepro. Miałem do analoga nova mini, toploader jest optymalny, jeżeli chodzisz z zestawiem korpus+grip+szkło na korpusie+drugie szkło+trzecie szkło lub lampa.
Są dopinane (podobnie jak lens case) pokrowce - ja kupiłem taki na sabinkę.

turbo
25-04-2008, 11:38
Do 65AW wchodzi D300 z Tokiną 12-24 (osłona odwrotnie). Nie wiem o ile wyższy jest D80 z gripem. Jak podasz wysokość to sprawdzę? Niestety Dodatkowe szkło juz nie wejdzie. Ja 24/2.8 i 50/1.8 nosze w zależności od potrzeb w LensCase przypiętych z boku Toploadera (jeden duży w który po ew zmianie zmieści się Tokina) I malutki na drugą stałkę. Odpięcie - zapięcie to 10 sekund (z odłożeniem nieużywanego elementu na półkę :) ). Sam pokrowiec jest spory w klapie dużo miejsca na karty, ściereczki do obiektywu, notes, coś do pisania. Z boku wejdzie spokojnie 2-4 zapasowe akumulatory, czy filtr. W przedniej części po za pokrowcem mieści się czytnik do kart lub ładowarka albo portfel.

Zdecydowanie polecam to rozwiązanie do pracy na lekko. Uniwersalność takiego zestawu jest dla mnie na tyle wielka ze zrezygnowałem z Reportera 200AW który leżał nieużywany :) Także zakup planowanego plecaka odkłada się i odkłada..

Domis
27-04-2008, 00:51
Szukam toploadera do D70s+grip (pozniej d300+grip). Obejrzalem strony Lowepro (angielskie, bo na pl jakies dziwne bledy sa), spisalem wymiary i wymacalem jedna z toreb.
Aparat ma wymiary ok. 14 [szer] x 15,5 [wys: od spodu gripa do sanek lampy] x 17 cm [dlg z N18-70]. Grip delty jest dosc wysoki, mozliwe ze podobny zestaw d300 wcale nie jest wyzszy.
70-200 vr ma dłg 21,5 cm, z body D70s razem da ok. 28 cm.

Torby z serii AW:
- 'zoom': za mala, tylko 18x12,5 x30 [oczywiscie wym wewn. w cm]
+ Pozostale wydaja sie ok:
+ '65': 16,5x15 x20
+ '70': 16,5x15 x25
+ '75': 18 x15 x32 (liczby pokazuja, ze wejdzie doń 70-200 vr)

Z innych toploaderow Lowepro (seria Zoom i TLZ), kazda jest za mala na grip - najwieksza 'Zoom 2' ma 18x12,5x25.

Najlepiej gdybyscie mogli podac wymiary D300-tki z gripem, wtedy bedziemy mieli pelna jasnosc.

jerezano
28-04-2008, 07:55
Kupiłem Lowepro "75" z myślą o chodzeniu po górach z plecakiem itd. Mieści się N 80-200 (osłona odwrotnie) i d80 z gripem i T 17-50. Coś tam jeszcze można upchnąć na dole i pod pokrywą. Generalnie toploader nadaje się do użytkowania wyłącznie kiedy jest zapięty na szelkach, na klacie. (szelki w załączeniu) Jako torba spacerowa, na pasku jest do niczego - wówczas odwrotne otwieranie jest uciążliwe. (tu polecam reportera)
Przeznaczam go tylko do użytkowania z plecakiem (można zapiąć go na szelkach od plecaka) podczas szwendania sie z zachowaniem wolności dla rąk:mrgreen:

marekm
28-04-2008, 12:08
Kupiłem Lowepro "75" z myślą o chodzeniu po górach z plecakiem itd. Mieści się N 80-200 (osłona odwrotnie) i d80 z gripem i T 17-50. Coś tam jeszcze można upchnąć na dole i pod pokrywą. Generalnie toploader nadaje się do użytkowania wyłącznie kiedy jest zapięty na szelkach, na klacie. (szelki w załączeniu) Jako torba spacerowa, na pasku jest do niczego - wówczas odwrotne otwieranie jest uciążliwe. (tu polecam reportera)
Przeznaczam go tylko do użytkowania z plecakiem (można zapiąć go na szelkach od plecaka) podczas szwendania sie z zachowaniem wolności dla rąk:mrgreen:

Moje doświadczenia są podobne. Do swojego Toploader'a 75 AW wkładam D300 z podpiętym 70-200/2.8 VR (osłona odwrotnie). Całość wkładam do niedużego plecaka i już można śmigać na rowerze lub nartach. Dodatkowy plus to kamuflaż - mało kto pomyśli, że w zwykłym plecaku turystycznym siedzi sobie drogi sprzęt foto.

Kiedy miałem 24-70/2.8 i Tokinę 12-24/4, stosowałem jeszcze takie kombinacje:

1. D300 + 24-70/2.8, osłona w pozycji do pracy (bardzo wygodne)
2. D300 + 24-70/2.8, osłona odwrócona, a na dole Tokina 12-24.

W każdym wypadku, do przedniej kieszeni mieści się SB-800.

Maciej-D
13-05-2008, 08:59
Czy do Lowepro Toploader TLZ2 mozna dopiąć dodatkowy pokrowiec na obiektyw? Potrzebuje czegoś sprytnego na rower - typowa torba/ plecak są nieco zbyt duże. Mam w tym pomieścić D50 + S24-70+ S10-20. (Zastanawiam się jeszcze nad Lowepro Cirrus 140.)

Sz@kal
06-07-2012, 21:38
Podepnę się do tematu - sprzęt jaki ma wejść to D90 (fajnie jakby wchodził z gripem) + tamron 17-50 2.8 z "tulipanem" do pracy. Mam na oku toploadera 50 AW ale chyba będzie za mały na te wymagania?

Mariusz888
07-07-2012, 09:46
A nie prościej zmierzyć zestaw i porównać z wymiarami wewnętrznymi? ;) A jak będziesz miał ostatecznie obawy to brałbym większy - nawet jak teraz go nie będzie potrzebny to kto wie co włożysz do niego np za rok.

Sz@kal
07-07-2012, 09:55
Wiesz, niby prościej ale przekonałem się już dwa razy, że jednak praktyczne użycie a wymiary na papierze to dwie różne rzeczy ;) Niestety nie mam też możliwości przymierzyć sprzętu bo mam byt daleko do jakiegoś sklepu gdzie byłby duży wybór takich pokrowców. A jeśli chodzi o większy rozmiar... to chodzi właśnie o to, że mam już odpowiednią torbę, odpowiedni plecak a teraz potrzebuję czegoś na spacer kiedy biorę tylko puszkę plus jeden podpięty obiektyw, więc ma to być możliwie jak najmniejsze :)

wywar
07-07-2012, 11:33
Mi do 50 AW wchodzi d700/d300 z zapiętym N24-70 i rozłożonym tulipanem. Do DXXX z gripem bądź DX idealny będize 75AW.

jkowal
07-07-2012, 13:56
To ja coś powiem, bo szukałem ponad rok torby toploader do D90 i w międzyczasie zmieniłem korpus na D7000.
Założenie było takie: torba ma pomieścić D7000+Nikkor 12-24 (długość 90mm) z założonym odwrotnie tulipanem i mieć kieszonkę na drobiazgi typu komórka i parę groszy. Mam inną torbę w której pomieszczę więcej gratów.
Kupiłem w końcu "BENRO torba Ranger Z20 czarna". Chciałem jeszcze zwrócić uwagę, że aparat ma przeważnie pasek i musi się jeszcze zmieścić w torbie.
Poniżej podsumowanie wszystkich toreb które oglądałem i mierzyłem (nie wiedziałem że aż tyle).
1) Lowepro 50AW
Wstępnie wybrałem Lowepro 50AW, ale poszedłem do MM i okazało się, że pasuje ale ciężko upchać pasek. To znaczy da się, ale trzeba go równo złożyć. Być może inny obiektyw wszedłby głębiej.
2) CaseLogic SLRC201
Dobrze pasuje, ale nie podoba mi się ten plastikowy spód.
3) Kata Grip-14 DL for DSLR
Dość dobrze pasuje, ale nie ma żadnej zamykanej kieszonki, żeby wsadzić komórkę lub parę groszy. Ale z zewnątrz "najzgrabniejsza".
4) Kata Access-14 PL for DSLR
Fajna ale droga (300PLN) i jak dla mnie za duża. Jak zechcę wziąć aparat i więcej obiektywów to mam inną torbę.
Z tego co widzę to Tamron ma albo 83.2mm (SP AF17-50mm F/2.8 XR Di II) ( lub 94.5 (SP AF17-50mm F/2.8 XR Di II VC), czyli taki sam jak Nikkor 12-24.
5) Hama CANBERRA 130 COLT
Dobrze pasuje, ale jest mało usztywniona i moim zdaniem słabo chroni sprzęt
6) BENRO torba Ranger Z20
Dobrze pasuje i ma 2 kieszonki po bokach. Jest trochę wyższa i ładniejsza niż BENRO Beyond Z20.

PS. Nie wiem którego masz Tamrona 17-50:
SP AF17-50mm F/2.8 XR Di II - długość 83.5mm
SP AF17-50mm F/2.8 XR Di II VC - długość 94.5mm

wywar
07-07-2012, 15:08
Chciałem jeszcze zwrócić uwagę, że aparat ma przeważnie pasek i musi się jeszcze zmieścić w torbie.
Ja zawsze paskiem owijam obiektyw - polecam.

jkowal
07-07-2012, 15:47
Ja zawsze paskiem owijam obiektyw - polecam.
Każdy robi jak lubi, to kwestia preferencji. Ja z kolei wyciągam za pasek, bo nie muszę pchać palców z boku i wydaje mi się że jest pewniej.

Sz@kal
07-07-2012, 16:29
Mam wersję VC ale czy do Z20 wejdzie mi D90 z podpiętym gripem?

jkowal
07-07-2012, 17:28
Podpiąłem do D7000 Tokinę 100 (95mm długości) i jest sporo miejsca, ale z gripem chyba nie wejdzie.
Do aparatu z gripem są szersze kabury.
obrazki (http://imageshack.us/g/593/dscn0233z.jpg/)

JURAS12
08-07-2012, 12:51
Sz@kal Proponuję kupić Benro Z40 (rozwojowo-na przyszłość) - pomieści D90 z gripem oraz N 70-300VR z założoną "do pracy" osłoną p-słoneczną.Mam taki toploader -w/g mnie ninusów brak.

Sz@kal
08-07-2012, 23:05
Tyle, że mnie nie interesuje torba rozwojowa bo taką mam... teraz szukam czegoś tylko i wyłącznie na sprzęt jaki podałem i w możliwie jak najmniejszym rozmiarze

meehoo
19-07-2012, 21:45
Mam wersję VC ale czy do Z20 wejdzie mi D90 z podpiętym gripem?

Do D90 z gripem tylko Z40.
Do Z30 mieści się D300 bez gripa.