Zobacz pełną wersję : Canon 450d
dla zainteresowanych test na fotopolis
http://fotopolis.pl/index.php?n=7157
december
14-04-2008, 16:34
Patrzcie na to:
"Mała waga korpusu wpływa niekorzystnie na wyważenie zestawu korpus + obiektyw. Gdy założymy cięższy niż kitowy obiektyw, aparat mocno pochyla się do przodu i trudno go utrzymać jedną ręką. Jednak większość użytkowników 450D będzie pracować z optyką kitową więc ten problem ich nie dotyczy." Niezły tok myślenia... ubawiłem się setnie. Ten problem ich nie dotyczy - słowem redakcja zdecydowała. :)
Mnie tylko dobiło jak można dać do zdjęć tak zakurzony sprzęt? Toż to chyba leżało dziesięciolecia w magazynie :mrgreen:
Jak na zastosowanie amatorskie wydaje się bardzo przyzwoitym sprzętem.
http://www.dpreview.com/reviews/CanonEOS450D/ - zeby nie zakladac nowego tematu...
december
redakcji pewnie chodziło, że ten typ sprzętu jest przewidziany dla całkowitych laików...
a oni rzadko kiedy zmieniają obiektywy na Lki
ale moje odczucie jest jedno jak go zobaczyłem - brzydki jest i plastikowy straszliwie... (pomijam właściwości użytkowe i jakość zdjęć)
w klasie amatorskiej wykonaniem body Canon mógłby sie sporo nauczyć od Nikona...
qwerty1237
28-05-2008, 12:57
w klasie amatorskiej wykonaniem body Canon mógłby sie sporo nauczyć od Nikona...
...tylko kto wtedy kupowal by Nikony??? :-)
A ja dwa razy bawiłem się tym Canonem i dwa razy zauważyłm cos takiego:)
Raz w pomieszczeniu i teraz
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/view/182305.html)
qwerty1237
29-05-2008, 12:50
To znaczy co takiego???
Wygląda jak dziura w ścianie, ale pewien być nie mogę.
Naprawdę potrzebowałeś 450D, żeby ją zauważyć? :mrgreen:
A może mu chodzi o to że w EXIFie zapisane jest że matryca ma 4mm szerokości? :razz: (chyba że mi fajerfoksowa wtyczka źle coś czyta :D)
a może chodzi o to, że matryca Canona rejestruje żółte nikonowskie paski :)
To może jeszcze raz ale dokładniej!:mrgreen:
Dla mnie coś tu nie gra!
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/view/182364.html)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/view/182365.html)
Mi się jeszcze nie zdarzyło takie przejście pomiędzy jednym a drugim kolorem (w tym przypadku jasny i ciemny żółty). Poprzednio miałem taką pikselozę na pomarańczowej teczce
Mi się jeszcze nie zdarzyło takie przejście pomiędzy jednym a drugim kolorem (w tym przypadku jasny i ciemny żółty). Poprzednio miałem taką pikselozę na pomarańczowej teczce
To jest albo kurz/brud na fotografowanej powierzchni, albo wyłącz w opcjach wyciąganie detali z cieni, bo zdaje się, że ten Canon ma taki bajer.
*edit* A nie, jednak nie ma.
No właśnie, to jest wywołany RAW bez obróbki, a to coś to jest światło, które odbija się od górnej powierzchni Media Expert. W poprzednim przypadku teczka leżała w taki sposób, że część była oświetlona, a część nie. To jest jakiś brak w przejściach tonalnych. Poza tym trudno mi się robiło HDRy z RAWów 450tki. Też była taka dziwna pikseloza (skoki w kolorach)
Te reklamy są nowe, a te różnice w kolorze są widoczne na całej długości tego żółtego pasa!
No właśnie, to jest wywołany RAW bez obróbki, a to coś to jest światło, które odbija się od górnej powierzchni Media Expert. W poprzednim przypadku teczka leżała w taki sposób, że część była oświetlona, a część nie. To jest jakiś brak w przejściach tonalnych. Poza tym trudno mi się robiło HDRy z RAWów 450tki. Też była taka dziwna pikseloza (skoki w kolorach)
Te reklamy są nowe, a te różnice w kolorze są widoczne na całej długości tego żółtego pasa!
Tak w ogóle, to ja jakieś strasznej pikselozy tu nie widzę.
Czyli wszystko w porządku, jak to dobrze, że w Nikonach nie ma czegoś takiego. A tak na poważnie, naprawdę nic nie widać (schodki w kolorze)?
Takie rzeczy to mi się dzieją w G9tce, przy dużych kontrastach.
Czyli wszystko w porządku, jak to dobrze, że w Nikonach nie ma czegoś takiego. A tak na poważnie, naprawdę nic nie widać (schodki w kolorze)?
Takie rzeczy to mi się dzieją w G9tce, przy dużych kontrastach.
Nie, ja nie widzę. Jaki masz monitor?
sokrates
30-05-2008, 07:58
tak to jest jak się ogląda powiększenia 100% zamiast zastanawiać się jak tu lepsze zdjęcia robić.
W zwiazku z testem 450D na Optyczne.pl zaniepokoil mnie rozdzial 8-my dotyczacy zakresu tonalnego!
Szczegolnie problemy z dynamika w jasnych partiach obrazu.
Wlasnie to zauwazylem robiac zdjecia!
W zwiazku z testem 450D na Optyczne.pl zaniepokoil mnie rozdzial 8-my dotyczacy zakresu tonalnego!
Szczegolnie problemy z dynamika w jasnych partiach obrazu.
Wlasnie to zauwazylem robiac zdjecia!
W 400d dzieją się podobne rzeczy. Przy ISO200 potrafi wyjść szum w cieniach w specyficznych warunkach. Dotyczy to sytuacji, kiedy robię zdjęcia w terenie i jest bardzo słoneczny dzień. Puszka dosyć mocno się rozgrzewa, co niestety zwiększa szumy matrycy i spada DR.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.