PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 450d



ozzy
14-04-2008, 13:11
dla zainteresowanych test na fotopolis
http://fotopolis.pl/index.php?n=7157

december
14-04-2008, 16:34
Patrzcie na to:
"Mała waga korpusu wpływa niekorzystnie na wyważenie zestawu korpus + obiektyw. Gdy założymy cięższy niż kitowy obiektyw, aparat mocno pochyla się do przodu i trudno go utrzymać jedną ręką. Jednak większość użytkowników 450D będzie pracować z optyką kitową więc ten problem ich nie dotyczy." Niezły tok myślenia... ubawiłem się setnie. Ten problem ich nie dotyczy - słowem redakcja zdecydowała. :)

Dark
14-04-2008, 16:38
Mnie tylko dobiło jak można dać do zdjęć tak zakurzony sprzęt? Toż to chyba leżało dziesięciolecia w magazynie :mrgreen:

Jak na zastosowanie amatorskie wydaje się bardzo przyzwoitym sprzętem.

shaolin
23-05-2008, 14:07
http://www.dpreview.com/reviews/CanonEOS450D/ - zeby nie zakladac nowego tematu...

vasco5
28-05-2008, 10:09
december
redakcji pewnie chodziło, że ten typ sprzętu jest przewidziany dla całkowitych laików...
a oni rzadko kiedy zmieniają obiektywy na Lki

ale moje odczucie jest jedno jak go zobaczyłem - brzydki jest i plastikowy straszliwie... (pomijam właściwości użytkowe i jakość zdjęć)

w klasie amatorskiej wykonaniem body Canon mógłby sie sporo nauczyć od Nikona...

qwerty1237
28-05-2008, 12:57
w klasie amatorskiej wykonaniem body Canon mógłby sie sporo nauczyć od Nikona...

...tylko kto wtedy kupowal by Nikony??? :-)

toms73
29-05-2008, 11:05
A ja dwa razy bawiłem się tym Canonem i dwa razy zauważyłm cos takiego:)
Raz w pomieszczeniu i teraz

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/view/182305.html)

qwerty1237
29-05-2008, 12:50
To znaczy co takiego???

PaRaGaS
29-05-2008, 13:30
Wygląda jak dziura w ścianie, ale pewien być nie mogę.
Naprawdę potrzebowałeś 450D, żeby ją zauważyć? :mrgreen:

Fenek
29-05-2008, 13:37
A może mu chodzi o to że w EXIFie zapisane jest że matryca ma 4mm szerokości? :razz: (chyba że mi fajerfoksowa wtyczka źle coś czyta :D)

martych
29-05-2008, 13:49
a może chodzi o to, że matryca Canona rejestruje żółte nikonowskie paski :)

toms73
29-05-2008, 14:25
To może jeszcze raz ale dokładniej!:mrgreen:
Dla mnie coś tu nie gra!


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/view/182364.html)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/view/182365.html)

PaRaGaS
29-05-2008, 14:28
Ale CO?

toms73
29-05-2008, 14:30
Mi się jeszcze nie zdarzyło takie przejście pomiędzy jednym a drugim kolorem (w tym przypadku jasny i ciemny żółty). Poprzednio miałem taką pikselozę na pomarańczowej teczce

PaRaGaS
29-05-2008, 14:33
Mi się jeszcze nie zdarzyło takie przejście pomiędzy jednym a drugim kolorem (w tym przypadku jasny i ciemny żółty). Poprzednio miałem taką pikselozę na pomarańczowej teczce

To jest albo kurz/brud na fotografowanej powierzchni, albo wyłącz w opcjach wyciąganie detali z cieni, bo zdaje się, że ten Canon ma taki bajer.
*edit* A nie, jednak nie ma.

toms73
29-05-2008, 14:37
No właśnie, to jest wywołany RAW bez obróbki, a to coś to jest światło, które odbija się od górnej powierzchni Media Expert. W poprzednim przypadku teczka leżała w taki sposób, że część była oświetlona, a część nie. To jest jakiś brak w przejściach tonalnych. Poza tym trudno mi się robiło HDRy z RAWów 450tki. Też była taka dziwna pikseloza (skoki w kolorach)
Te reklamy są nowe, a te różnice w kolorze są widoczne na całej długości tego żółtego pasa!

PaRaGaS
29-05-2008, 14:39
No właśnie, to jest wywołany RAW bez obróbki, a to coś to jest światło, które odbija się od górnej powierzchni Media Expert. W poprzednim przypadku teczka leżała w taki sposób, że część była oświetlona, a część nie. To jest jakiś brak w przejściach tonalnych. Poza tym trudno mi się robiło HDRy z RAWów 450tki. Też była taka dziwna pikseloza (skoki w kolorach)
Te reklamy są nowe, a te różnice w kolorze są widoczne na całej długości tego żółtego pasa!

Tak w ogóle, to ja jakieś strasznej pikselozy tu nie widzę.

toms73
29-05-2008, 14:42
Czyli wszystko w porządku, jak to dobrze, że w Nikonach nie ma czegoś takiego. A tak na poważnie, naprawdę nic nie widać (schodki w kolorze)?
Takie rzeczy to mi się dzieją w G9tce, przy dużych kontrastach.

PaRaGaS
29-05-2008, 14:56
Czyli wszystko w porządku, jak to dobrze, że w Nikonach nie ma czegoś takiego. A tak na poważnie, naprawdę nic nie widać (schodki w kolorze)?
Takie rzeczy to mi się dzieją w G9tce, przy dużych kontrastach.

Nie, ja nie widzę. Jaki masz monitor?

sokrates
30-05-2008, 07:58
tak to jest jak się ogląda powiększenia 100% zamiast zastanawiać się jak tu lepsze zdjęcia robić.

toms73
23-06-2008, 10:07
W zwiazku z testem 450D na Optyczne.pl zaniepokoil mnie rozdzial 8-my dotyczacy zakresu tonalnego!
Szczegolnie problemy z dynamika w jasnych partiach obrazu.
Wlasnie to zauwazylem robiac zdjecia!

Remol71
24-06-2008, 14:39
W zwiazku z testem 450D na Optyczne.pl zaniepokoil mnie rozdzial 8-my dotyczacy zakresu tonalnego!
Szczegolnie problemy z dynamika w jasnych partiach obrazu.
Wlasnie to zauwazylem robiac zdjecia!

W 400d dzieją się podobne rzeczy. Przy ISO200 potrafi wyjść szum w cieniach w specyficznych warunkach. Dotyczy to sytuacji, kiedy robię zdjęcia w terenie i jest bardzo słoneczny dzień. Puszka dosyć mocno się rozgrzewa, co niestety zwiększa szumy matrycy i spada DR.