Zobacz pełną wersję : PhaseOne 645
Takiego newsa dostałem dzisiaj od PhaseOne:
http://www.phaseone.com/Global/newsletters/rawnewsplus002b.aspx
Jak było, to sorry.
Pozdrawiam
Nie było. Też dostałem te wiadomość. Na polskich stronach juz o tym tez piszą:
http://www.optyczne.pl/854-nowość-Mamiya_645AFDIII___Phase_One_645_Camera.html
http://www.optyczne.pl/856-nowość-Nowe_cyfrowe_plecy_od_Mamiya.html
i o nowych obiektywach do 645 http://www.optyczne.pl/858-nowość-Trzy_nowe_obiektywy_Mamiya.html
na allegro ktoś wystawił ładny zestaw - w komplecie do 645 (niestety model bez D) jest 12 !!! obiektywów (w tym 2 zoomy) - cena 26 tys.
Koalicja antyhaslowa rośnie, Leaf i Sinar kręcą z Francke und Heidecke, a PhaseOne z Mamiyą. Widać, że chłopaki konkretnie się wpieniły na H3D...
Widać, że chłopaki konkretnie się wpieniły na H3D...
i bardzo dobrze .. moze niedlugo ceny zaczna sie tez robic bardziej przystepne :)
jak przeczytałem ten fragment o M 645 AFD III:
Aparat ma być dostępny w kwietniu, a jego cena w Japonii w przeliczeniu na złotówki będzie wynosić niespełna 10 tys. zł., więc w Polsce można spodziewać się ok. 13 tys. zł.
to się bardzo najpierw ucieszyłem, ale potem przyszło opamietanie. Niestety to jest cena bez ścianki.
Ja liczę na ... alfę i jej tanie body FF 24 MP - może ono zamiesza pod kątem cen.
Ale skoro hasel jest 2x droższy od innych MF i się nie ogląda na innych, to obawiam się, że nikon i canon się nie będzie oglądał na ceny alfy.
Kolekcjoner
22-03-2008, 01:18
(....) Niestety to jest cena bez ścianki.
Ja liczę na ... alfę i jej tanie body FF 24 MP - może ono zamiesza pod kątem cen.
Ale skoro hasel jest 2x droższy od innych MF i się nie ogląda na innych, to obawiam się, że nikon i canon się nie będzie oglądał na ceny alfy.
Moim zdaniem tu nie ma żadnej symetrii. Sytuacja hassla i sony jest tak dramatycznie inna, że trudno tu wyciągać jakieś wnioski co będzie - szczególnie co do cen.
...Sytuacja hassla i sony jest tak dramatycznie inna,....
Dlaczego? Ja sugerowałem jako odpowiednik hasela - nikona/canona, a odpowiednik mamiyi - alfę.
Czy "duzi" zwracają uwagę na ceny "małych".
Kolekcjoner
22-03-2008, 02:36
Dlaczego? Ja sugerowałem jako odpowiednik hasela - nikona/canona, a odpowiednik mamiyi - alfę.
Czy "duzi" zwracają uwagę na ceny "małych".
Jacku choćby to je różni, że potencjał Sony jest nieporównywalnie większy. Widać to np. po reklamach alfy w telewizji. Różni je też sposób ekspansji i sposób docierania do klientów. Hasselblad z kolei to legenda fotografii o ugruntowanej pozycji i niektórzy kupią go tylko po to żeby mieć taki, a nie inny napis na obudowie. To samo Mamiya czy Nikon. Sony legendą foto już nie jest. Dodatkowo działają w bardzo różnych segmentach rynku i nie jest też nigdzie napisane, że nowe Sony jest kierowane stricte do profi. Raczej wygląda na to, że będzie inaczej.
Po prostu tu nie ma symetrii i na prawdę trudno jest szukać porównań i analogii szczególnie co do cen.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.