Takiego newsa dostałem dzisiaj od PhaseOne:
http://www.phaseone.com/Global/newsl...splus002b.aspx
Jak było, to sorry.
Pozdrawiam
Szukaj
Takiego newsa dostałem dzisiaj od PhaseOne:
http://www.phaseone.com/Global/newsl...splus002b.aspx
Jak było, to sorry.
Pozdrawiam
Nie było. Też dostałem te wiadomość. Na polskich stronach juz o tym tez piszą:
http://www.optyczne.pl/854-nowość-Ma...45_Camera.html
http://www.optyczne.pl/856-nowość-No...od_Mamiya.html
i o nowych obiektywach do 645 http://www.optyczne.pl/858-nowość-Tr...wy_Mamiya.html
na allegro ktoś wystawił ładny zestaw - w komplecie do 645 (niestety model bez D) jest 12 !!! obiektywów (w tym 2 zoomy) - cena 26 tys.
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
Koalicja antyhaslowa rośnie, Leaf i Sinar kręcą z Francke und Heidecke, a PhaseOne z Mamiyą. Widać, że chłopaki konkretnie się wpieniły na H3D...
jak przeczytałem ten fragment o M 645 AFD III:
Aparat ma być dostępny w kwietniu, a jego cena w Japonii w przeliczeniu na złotówki będzie wynosić niespełna 10 tys. zł., więc w Polsce można spodziewać się ok. 13 tys. zł.
to się bardzo najpierw ucieszyłem, ale potem przyszło opamietanie. Niestety to jest cena bez ścianki.
Ja liczę na ... alfę i jej tanie body FF 24 MP - może ono zamiesza pod kątem cen.
Ale skoro hasel jest 2x droższy od innych MF i się nie ogląda na innych, to obawiam się, że nikon i canon się nie będzie oglądał na ceny alfy.
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
Jacku choćby to je różni, że potencjał Sony jest nieporównywalnie większy. Widać to np. po reklamach alfy w telewizji. Różni je też sposób ekspansji i sposób docierania do klientów. Hasselblad z kolei to legenda fotografii o ugruntowanej pozycji i niektórzy kupią go tylko po to żeby mieć taki, a nie inny napis na obudowie. To samo Mamiya czy Nikon. Sony legendą foto już nie jest. Dodatkowo działają w bardzo różnych segmentach rynku i nie jest też nigdzie napisane, że nowe Sony jest kierowane stricte do profi. Raczej wygląda na to, że będzie inaczej.
Po prostu tu nie ma symetrii i na prawdę trudno jest szukać porównań i analogii szczególnie co do cen.
Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 22-03-2008 o 02:38
Pozdrawiam
Marcin
Skontaktuj się z nami