Zobacz pełną wersję : Jaka drukarka Fotograficzna????
mam zamiar zakupić drukarkę typowo fotograficzną , zdjęcia formatu A4 i większe. Co możeci mi polecić i w jakiej granicy cenowej, za wszystkie odpowiedzi będę niezmiernie wdzięczny...
jeśli było proszę o link...
Używałem Epsonów serii Photo - EX, 1200, 1270, 1290 i R1800. Ponoć R2400 (której nie miałem) lepiej się sprawuje jeśli idzie o fotografię cz.-b. Ogólnie polecam.
pietrucha
14-03-2006, 00:13
a koszt wydrukowania zdjecia formatu A4 jaki?
a koszt wydrukowania zdjecia formatu A4 jaki?
przy 5%-towym pokryciu (he, he, he) 1,20 + koszt papieru, jaki przyjdzie ci fantazja użyć. Wg mnie najśliczniejszy jest epsonowski Semigloss - jedyne 3,5 za arkusz A4 :wink:
przy zdjeciu na cały format A4 drukowałem kilkanaście kartek na jednym kartridzu. drukarka Epson stylus photo tam sa kolorowe tusze razem ale na drukowanych u mnie motywach zaden z kolorow nie miał przewagi
koszt atramentu wychodził mi 8 zł na kartke i papier 2,5 zł.
przy zdjeciu na cały format A4 drukowałem kilkanaście kartek na jednym kartridzu. drukarka Epson stylus photo tam sa kolorowe tusze razem ale na drukowanych u mnie motywach zaden z kolorow nie miał przewagi
koszt atramentu wychodził mi 8 zł na kartke i papier 2,5 zł.
Miałem na myśli Stylusa Photo R1800 - ma ona już każdy kardridż z osobna. Oczywiście jakichś kolosalnych oszczędności to nie daje, ale jakieś zawsze... Niestety, na 5% pokrycie szanse w przypadku fotek są nikłe (chyba, że baaardzo zimowe ;) ).
a dodam jeszcze ze tusze oryginalne - drozsze, na zamiennikach wyszłoby taniej, ale nie polecam.
drukowałem kilkadziesiąt kartek w jednym zleceniu - zuzyłem chyba 4 kompletow tuszy, wiec moglem latwo policzyc. nalezy sie liczyc tez z odpadami.
u mnie na zdjeciach (roznych, bez przewagi jednego koloru) motywy byly mocno wysycone w kolorach.
linux_user
14-03-2006, 23:29
Kodak 1400
Zobacz na stronie kodaka
Niestety nie wiem czy jest w polsce dostepny
A czy ktoś próbował drukarek termosublimacyjnych? Jaka jest jakość i koszt jednego wydruku?
Zdrówka,
Radek.
linux_user
15-03-2006, 15:48
A czy ktoś próbował drukarek termosublimacyjnych? Jaka jest jakość i koszt jednego wydruku?
Zdrówka,
Radek.
Wlasnie kodak 1400 drukuje w ten sposob
Koszt $1.20 -$1.50 za A4 (8x10 lub 8x12 cala) w zaleznosci za ile uda ci sie kupic kit do drukowania ( papier i folia)
Jak ktoś chce naprawdę tanich wydruków, niech kupi woskowego Phasera. Wychodzi jakieś 2PLN za wydruk, do tego to bydlę drukuje nawet na srajtaśmie bez pogorszenia jakości. Jest pierońsko szybka - kolorowy laser przy niej to pikuś. Wada - format max A4, no i jakość nie taka jak z R1800 - raster bardziej widoczny, no i co 4 kolory to nie osiem :(
Wlasnie kodak 1400 drukuje w ten sposob
Koszt $1.20 -$1.50 za A4 (8x10 lub 8x12 cala) w zaleznosci za ile uda ci sie kupic kit do drukowania ( papier i folia)
A jak z jakością? Oprócz tego, że wydruki są wodoodporne?
Zdrówka,
Radek.
linux_user
16-03-2006, 00:50
Wlasnie kodak 1400 drukuje w ten sposob
Koszt $1.20 -$1.50 za A4 (8x10 lub 8x12 cala) w zaleznosci za ile uda ci sie kupic kit do drukowania ( papier i folia)
A jak z jakością? Oprócz tego, że wydruki są wodoodporne?
Zdrówka,
Radek.
Ogolnie dobrze a w szczegolach nieszczegolnie tzn przyzwoicie
Ja nie narzekam tym bardziej ze czasami drukuje u klijenta na miejscu wiec raczej atramentowki ni wchodza w gre.
Zdecydowanie polecam.
Jesli masz ochote probowac to HiTi s400 tez polecam tylko ze wydruki sa male (4x6 cala)
ale tez zdecydowanie tansze 0.35 dolca za zdjecie
Grześ Pseudonim
18-03-2006, 19:37
No to kij w mrowisko.
Odbitka A4 z fotolabu kosztuje ok. 2 zł. a jakość niedościgniona przez jakąkolwiek drukarkę.
Jeżeli chodzi o oszczędności, to drukarka odpada, momo wszystko są to potworne koszty. Znajomy ma jakiegoś Epsona P2000 czy jakoś tak. Obliczał koszty i stwierdził, że to nie dla "normalnych" ludzi :) Jest jednak coś, czym np. Epsony górują nad labem - czerń! Najnowsze mają 3 kartridże z różnym odcieniem czarnego + jeden z czernią matową i czerń jest prawdziwa, a nie z dominatną.
Jak ktoś ma kasę i chce doskonałych wyników szczególnie w cz-b. - polecam drukarkę Epsona!
odbitka A4 za 2 zł ?
u mnie w mieście kosztuje 6 zł - w labie trzymającym jakość
Grześ Pseudonim
19-03-2006, 11:20
Wczoraj tyle zapłaciłem w Media-Markcie w Katowicach (dokładnie 1,99 zł) za odbitkę A4 (21x30 cm), robią na najnowszym fotolabie Noritsu (max. rozmiar zdjęcia 30x90 cm).
No to kij w mrowisko.
Odbitka A4 z fotolabu kosztuje ok. 2 zł. a jakość niedościgniona przez jakąkolwiek drukarkę.
A widziałeś wydruki z Epsona Photo np. ;) ???
Grześ Pseudonim
19-03-2006, 18:14
Czornyj no właśnie nie, bo nikt mi nie potrafił takowych okazać.
Ale tak se kombinuję:
Drukarka epsona ok. 1400 zł., do tego komplet tuszy - 300 zł. Po jakiej ilości odbitek koszty się zwracają?
Koszty się nie tylko nie zwrócą, ale jeszcze do tego poważnie wzrosną. Nie zmienia to jednak w niczym faktu, że wydruczki z Epsonki Photo są całkiem niebrzydkie, a mają tą zaletę, że nie musisz szwędać się po labach, zaś efekt jaki uzyskujesz, nie jest przypadkowy. Wydaje mi się również, że przestrzeń barwna Epsona jest ze względu na wielokolorowe tusze szersza niż laba, a już na 100% czerń jest głębsza, jak wcześniej ktoś zauważył. Muszę z ciekawości machnąć małe porównanko ;)
Grześ Pseudonim
19-03-2006, 20:21
Będzie Miło, Czornyj. Ja korzystam z Canona MP700 i coraz mniej jestem z niej zadowolony. Potwwierdza się reguła dotycząca firmy na C :D
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.